In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1389024

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Kirmesfest w Melaune

Dnia 18 września 2011 roku delegacja  Gminy Jeżów Sudecki uczestniczyła w uroczystościach dożynkowych w Gminie Partnerskiej Vierkirchen  -  Melaune . Podczas uroczystości odbyliśmy spotkanie z Burmistrzem Horstem Brucknerem, omówiliśmy kalendarz spotkań  w 2011 i 2012 roku. Na kolejne działania w 2012 roku będą pisane projekty, które umożliwią nam organizację spotkania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Gmin Partnerskich oraz Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów na terenie Gminy Jeżów Sudecki.

Więcej…

 

Nagroda Liczyrzepy

Dnia 30 września 2011 roku  podczasza XIV Karkonoskich Spotkań Turystycznych z okazji Światowego Dnia Turystyki zostały ogłoszone wyniki konkursu Starosty Jeleniogórskiego na nagrodę Liczyrzepy. Laureatką w kategorii -  Najlepszy Produkt Turystyczny została pani Agata Kowal-Ruschil, która otrzymała nagrodę Liczyrzepy. Serdecznie gratulujemy otrzymania, tak prestiżowego wyróżnienia, które jest uhonorowaniem  całokształtu działalności laureatki. Prezentujemy treść zgłoszenia, który Urząd Gminy w Jeżowie Sudeckim złożył Staroście Powiatu Jeleniogórskiego. Do zgłoszenia została również doręczona dokumentacja fotograficzna. „Gospodarstwo agroturystyczne „Kowalowe Skały” we Wrzeszczynie .

Więcej…

 

Bieg górski w Paseky nad Jizerou

W piękną słoneczną sobotę 24.09.2011 r. reprezentacja gminy Jeżów Sudecki wzięła udział w biegu pod górę - Pouťovyh běhu Buďárkou w Pasekach nad Izerą w naszej czeskiej  gminie partnerskiej. W biegu wzięli udział mieszkańcy gminy Jeżów Sudecki, którzy pod opieką nauczycieli wf Zbigniewa Sosa i Andrzeja Zaremby wystartowali w biegu dziewcząt i chłopców do lat 15 oraz dorosłych .

W typowym biegu alpejskim /pod górę/ nasi reprezentanci osiągnęli sukcesy:

  • Klaudia Grzegolec I  miejsce w biegu seniorek
  • Adam   Grzegolec II miejsce w biegu seniorów 
  • Dawid   Rzepka  II miejsce  w biegu do lat 15
  • Natalia  Stańkowska  III miejsce w biegu do lat 15

Ten specyficzny, bardzo trudny bieg ukończyli wszyscy startujący. Serdecznie im gratulujemy.

Więcej…

 

Mobilny Punkt Informacji Funduszy Europejskich

27 października 2011 r. w Sali Konferencyjnej w siedzibie Urzędu Gminy w Jeżowie Sudeckim, ul. Długa 63 odbędą się bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich. Podczas konsultacji będzie można dowiedzieć się o możliwościach uzyskania dofinansowania oraz poznać zasady ubiegania się o wsparcie. Zainteresowani dowiedzą się również do jakich instytucji należy zgłaszać się w przypadku aplikowania o dotacje. Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych tematyką Funduszy Europejskich 2007-2013, w szczególności dla osób, które planują założyć własną działalność gospodarczą oraz przedsiębiorców z obszarów wiejskich. Konsultacje odbędą się w godzinach 9.00 – 13.00. Dyżur będzie pełnił pracownik Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich- PIFE Jelenia Góra. Podczas spotkania będzie udzielał informacji na temat dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich doradca LGD Partnerstwo Ducha Gór. Osoby, które chcą skorzystać z konsultacji proszone są o kontakt telefoniczny z sekretariatem Urzędu Gminy w Jeżowie Sudeckim, pod tel.  75/ 7-132-254 i -255.
Poniżej zamieszczamy link, pod którym można znaleźć szczegóły projektu. www

 

 

Skuter Travel 2011 - promocja regionu

Na ten pomysł wpadliśmy wspólnie z Mirkiem siedząc na ławce przed blokiem. Czemu by nie spróbować pojechać skuterem nad morze?  Postanowiliśmy tą informację puścić w eter, na różnych forach internetowych umieściliśmy propozycje wyjazdu na skuterach do pojemności 50cm3 trasa z Jeleniej Góry nad morze do Kołobrzegu.- wyjazd w czwartek powrót w niedzielę. Odzew był duży i wielu posiadaczy motorowerów była zainteresowana wyjazdem, również informacje daliśmy do lokalnej stacji radiowej Muzyczne Radio,  po emisji tegoż ogłoszenia dostaliśmy parę telefonów w sprawie wyjazdu. Zaplanowany wyjazd  był na 28 lipca br. ok. godziny 18 start  z Placu Ratuszowego. 

Więcej…

 

Podziękowania dla sponsora

Sponsorem Kartoflady – Święta Ziemniaka był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Jest to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, odpowiedzialne za transport paliw gazowych na terenie całego kraju. Za konsekwentną realizację polityki
i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję najbardziej dynamicznej i efektownej firmy w Polsce Gaz System został wyróżniony nagrodą „Perła Polskiej Gospodarki”. W 2009 roku Gaz System za ochronę środowiska,  bezpieczeństwo i higienę pracy otrzymał Mazowiecką nagrodę jakości Przedsiębiorstwo to dba o bezpieczeństwo energetyczne całego kraju,  a w szczególności Dolnego Śląska. W imieniu wszystkich uczestników Kartoflady, a w szczególności najmłodszych, składamy serdeczne podziękowania za wspaniałą zabawę, nagrody i atrakcje, które zostały zorganizowane dla najmłodszych.

Więcej…

 

Kartoflada - uczta dla serca , duszy i podniebienia

Dnia 17 września 2011r. odbyła się Kartoflada – Święto Ziemniaka w Siedlęcinie. Organizatorami byli: Gmina Jezów Sudecki,  Stowarzyszenie „Nasz Siedlęcin”, Stowarzyszenie „Wieża Książęca w Siedlęcinie”, Parafia, OSP Siedlęcin. Kartoflada realizowana była w ramach projektu „10-lecie współpracy Gmin Jeżów Sudecki i Paseky nad Jizerou”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (oraz 10% środków budżetu państwa) za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Więcej…

 

Spotkanie z byłymi mieszkańcami Jeżowa Sudeckiego i Siedlęcina

Dnia 8 września 2011 rok, odbyło się kolejne spotkanie z byłymi mieszkańcami Jeżowa Sudeckiego dawnego Grunau i Siedlęcina dawnego Boberrohrsdorf, które są organizowane co dwa lata, organizatorem tych spotkań ze strony niemieckiej jest pan Werner Pollak, który reprezentuje  byłych mieszkańców Naszej Gminy i organizuje sentymentalną  podróż związaną z latami dzieciństwa i młodości. W spotkaniu uczestniczyło 40 gości z Niemiec-  byli mieszkańcy z rodzinami oraz nasi mieszkańcy, którzy pamiętają czasy powojenne i się kontaktują się z nimi. Gospodarzami spotkania było Sołectwo Siedlęcin, Parafia, Stowarzyszenia działające na terenie Siedlęcina,  Zespół Szkół w Jeżowie Sudeckim oraz Urząd Gminy.

Więcej…

 

Informacja o sesji Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję X Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia 28 września 2011 roku (środa) o godzinie 13-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Jeżów Sudecki, ul. Długa 63. więcej

 

Sprzedaż nieruchomości

W dniu 28 września 2011 r. odbędzie się przetarg ustny nieograniczony, którego przedmiotem
będzie sprzedaż działek stanowiących własność Gminy Jeżów Sudecki. więcej

 

 

Kalendarz imprez kulturalnych, sportowych i turystycznych na 53. Wrzesień jeleniogórski ‘2011

więcej

 

Zapraszamy do skorzystanie z bezpłatnych porad prawno – księgowych oraz ogólnych!

Oferujemy: Bezpłatne spotkania z ekspertami,Usługi prawne i księgowe w zakresie działalności podmiotów ES,Kompleksową pomoc w prowadzeniu sprawnej księgowości wg zasad rachunkowości,Wsparcie w organizowaniu działań podmiotów w oparciu o przepisy prawa, w tym  m.in Ustawę o Pożytku Publicznym i Wolontariacie oraz Ustawę o Przeciwdziałaniu Praniu Brudnych Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu. więcej

 

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Jeleniej Górze

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Jeleniej Górze pragnie zaprosić Państwa do skorzystania z bezpłatnego doradztwa w zakresie pisania projektów, realizacji oraz wypełniania wniosku o płatność w projektach finansowanych ze środków z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. więcej

 

Nowa strażnica OSP w Dziwiszowie

Dnia 20.08.2011r. uroczyście przekazano do użytku strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziwiszowie. Przemarszem poddziałów spod byłej strażnicy zaproszonych jednostek z: Jeżowa Sudeckiego, Siedlęcina, Czernicy, Janowic Wielkich, Jeleniej Góry – Sobieszowa, Pilchowic, Piechowic i Sosnówki przy akompaniamencie orkiestry strażackiej z Piechowic rozpoczęto uroczystość przekazania nowej strażnicy. Druh Dariusz Bereśniewicz złożył meldunek o rozpoczęciu uroczystości Prezesowi Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży RP dh Wacławowi Dziendzielowi.

Więcej…