In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja
 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1462745

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Dzień Seniora w Siedlęcinie

Dnia 6 maja 2012 roku w sali Domu Ludowego w Siedlęcinie odbył się Euroregionalny Dzień Seniora, w którym uczestniczyli seniorzy z Siedlęcina i Gmin Partnerskich Paseky nad Jizerou i Vierkirchen. Wójt Gminy Edward Dudek, Sołtys wsi Marian Tyka oraz ks. Proboszcz Dariusz Pytel serdecznie wszystkich powitali, życząc zdrowia i pomyślności. Dzieci ze Szkoły Podstawowej imienia Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie zaprezentowały część artystyczna, która była dedykowana wszystkim seniorom. Młodzież zaprezentowała wiersze oraz piosenki, a w dalszej części uczniowie wcielili się w rolę postaci  z bajki „Księżniczka na ziarnku grochu”. Młodzi aktorzy przedstawili własną  wersję  bajki, która została przyjęta dużymi brawami.

Więcej…

 

„Dzień Seniora w Płoszczynie”

Dnia 20 maja 2012r. w świetlicy wiejskiej w Płoszczynie odbyło się spotkanie Seniorów naszej wsi. Organizatorami uroczystości byli: Rada Sołecka, Sołtys oraz Radna.Sołtys Filipina Pominkiewicz przywitała wszystkich przybyłych Seniorów oraz: Kierownika GOPS-u w Jeżowie Sudeckim  Panią Alicję Karmelitę,  Wójta Gminy Jeżów Sudecki Pana Edwarda Dudka, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Artura Smolarka oraz Księdza Proboszcza Parafii Czernica Zbigniewa Pędziwiatra. Spotkanie uświetnił występ artystyczny zespołu „Czerniczanki” na czele z Panią Anną Skórą oraz przedstawienie zaprezentowane przez młodzież i dzieci naszej wsi.

Więcej…

 

Dzień Seniora w Czernicy

Dnia 23 czerwca 2012r.w sali Szkoły Podstawowej w Czernicy zorganizowano po raz drugi w Czernicy Dzień Seniora. Sołtys wsi Adolf Rozum powitał w pierwszej kolejności Seniorów, którym ten dzień był poświęcony oraz przybyłych zaproszonych gości: Wójta Gminy Jeżów Sudecki P. Edwarda Dudka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernicy P. Joannę Cimosz-Nowak oraz Ks. Proboszcza Zbigniewa Pędziwiatra. Sołtys wsi Adolf Rozum, Wójt Gminy Edward Dudek, oraz ks. Proboszcz Zbigniew Pędziwiatra skierowali serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności wszystkim Seniorom.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję  XVIII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 27 czerwca  2012 roku (środa)  o godz. 13-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Jazda indywidualna na czas Jeżów Sudecki – Góra Szybowcowa, dnia 9 czerwca 2012 roku

Regulamin

 

Zaproszenie

Zapraszamy na festyn –pn. „Bajkowa Wieża w Siedlęcinie”,    który odbędzie się na terenie Książęcej Wieży Mieszkalnej w Siedlęcinie dnia 09 czerwca 2012 roku (sobota).

Program:


- Sala reprezentacyjna (I piętro)

  • 10.00–Otwarcie „Bajkowej Wieży” – powitanie gości.
  • 10.15–11.15–Bajkowa ścieżka – prezentacja fragmentów polskich bajek -  konkurencje dla dzieci.
  • 11.15–11.45–Prezentacja bajki  „Sąsiadki” – zespół  Czerniczanki ze Szkoły Podstawowej  w Czernicy.  
  • 12.00-12.40–Prezentacja bajki „Król Maciuś I” oraz występ instrumentalny połączony z układem tanecznym – Szkoła Podstawowa im. Polskich Nauczycieli Tajnego  Nauczania z Siedlęcina.
  • 12.40–13.00–Wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego o Januszu Korczaku.

Więcej…

 

Zaproszenie

Gmina Jeżów Sudecki oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Jeżowie Sudeckim zaprasza mieszkańców na turniej piłkarski, który odbędzie się dnia 9 czerwca 2012 roku (sobota) o godzinie 15-tej w Jeżowie Sudeckim na kompleksie boisk sportowych „Orlik” przy ul. Szkolnej, w którym wezmą udział drużyny OSP z Jeżowa Sudeckiego, Czernicy, Dziwiszowa, Siedlęcina oraz z Gmin Partnerskich Vierkirchen i Paseky nad Jizerou. Turniej będzie się odbywał w ramach realizacji projektu pn. „Euroregionalne spotkanie młodzieżowych drużyn pożarniczych”.  Serdecznie zapraszamy miłośników piłki nożnej do kibicowania.

Więcej…

 

Zaproszenie

Aeroklub Jeleniogórski i Gmina Jeżów Sudecki serdecznie zaprasza sympatyków i entuzjastów szybownictwa do udziału w Europejskim Zlocie Starych Szybowców, który odbędzie się w dniach 23 maja -1 czerwca 2012 roku w Jeleniej Górze i Jeżowie Sudeckim. Organizatorem i koordynatorem Zlotu jest Aeroklub Jeleniogórski. Loty będą wykonywane z Lotniska Jelenia Góra – starty za samolotem i wyciągarką oraz z Lotniska na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim – starty za samolotem, za wyciągarką, oraz przy pomocy lin gumowych. Dnia 26 maja 2012 roku na Górze Szybowcowej w godzinach od 11.00 do 17.00 odbędzie się Lotnicza majówka –impreza plenerowa dla mieszkańców z udziałem zabytkowych szybowców

Więcej…

 

8 czerwca Urząd Gminy będzie zamknięty

Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy nr 4/2012 z dnia 2012-01-18 w sprawie rozkładu czasu pracy, Urzędu Gminy Jeżów Sudecki informuję ,że dzień 2012-06-08 r. (piątek) będzie dniem wolnym od pracy dla Urzędu Gminy Jeżów Sudecki .

Tym samym pragniemy poinformować wszystkich interesantów że Urząd  Gminy czynny będzie 2012-06-16. (sobota)

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki. Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję  XVII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 30  maja 2012 roku (środa)  o godz. 13-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Dzień Seniora w Siedlęcina

Dnia 6 maja 2012 roku w sali Domu Ludowego w Siedlęcinie odbył się Euroregionalny Dzień Seniora, w którym uczestniczyli seniorzy z Siedlęcina i Gmin Partnerskich Paseky nad Jizerou i Vierkirchen. Wójt Gminy Edward Dudek, Sołtys wsi Marian Tyka oraz ks. Proboszcz Dariusz Pytel serdecznie wszystkich powitali, życząc zdrowia i pomyślności. Dzieci ze Szkoły Podstawowej imienia Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie zaprezentowały część artystyczna, która była dedykowana wszystkim seniorom. Młodzież zaprezentowała wiersze oraz piosenki, a w dalszej części uczniowie wcielili się w rolę postaci  z bajki „Księżniczka na ziarnku grochu”. Młodzi aktorzy przedstawili własną  wersję  bajki, która została przyjęta dużymi brawami. Nad występem czuwała pani Zuzanna Kozyra-Jedruch Dyrektor Szkoły.  Po występie Wójt oraz Sołtys wręczyli wiązanki kwiatów wraz z życzeniami dla trzech par, które obchodzą w tym roku 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego.

Więcej…

 

Podziękowania

Dla pana Kazimierza, pomysłodawcy i głównego organizatora balu charytatywnego, który odbył się dnia 14 kwietnia 201 roku w Sali Domu Ludowego w Dziwiszowie, którego celem było zdobycie środków finansowych na leczenie w Chinach naszej córki Klaudii Kwiecińskiej. Składamy gorące podziękowania wszystkim osobom, które pomagały w organizacji: pani Danusi, która dekorowała sale, paniom, które gotowały i piekły ciasta, zepołowi „BARTEZ”, osobom, które sprzątały sale przed jak i po balu, piekarni „Łomnica”, firmie RAG-POL, oraz wszystkim uczestnikom i ofiarodawcom, którzy brali udział w licytacjach, Dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu na pewno zbliżymy się do zdobycia kwoty potrzebnej na wyjazd Klaudii do Chin, a co za tym idzie do tego aby Klaudia miała szansę na poprawę widzenia.

Wdzięczni rodzice Klaudii-Ewelina i Grzegorz Kwiecińscy.

 

Zebraliśmy ponad 20 tysięcy litrów śmieci

Zaledwie parę godzin wystarczyło, żeby zebrać ponad 20 tysięcy litrów śmieci, to około 170 worków 120 litrowych. Śmieci zalegały na odcinku 4 kilometrowym pomiędzy mostem w Siedlęcinie, a Elektrownią Wodną we Wrzeszczynie. W sobotę 14 kwietnia pomimo wcześniejszej złej pogody zorganizowaliśmy akcję pod tytułem „Wielkie sprzątanie brzegów rzeki Bóbr”. Na pomysł posprzątania rzeki wpadł pan Michał Staniszewski. Dzięki redakcji naszsiedlęcin.pl plan wszedł w życie. W akcję zaangażowało się wiele osób, jak i instytucji takich jak: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Jeleniej Góry, które zaoferowało swoją pomoc poprzez nieodpłatne przekazanie worków na śmieci i ich wywiezienie, członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego z koła Grodzkiego i koła Energetyk, które jest opiekunem tej wody. Swoją pomoc zaoferowała również Ochotnicza Straż Pożarna z Siedlęcina, jak i Szkoła Podstawowa, im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie, która wspólnie z dziećmi pomagały sprzątać rzekę, opiekę nad nimi sprawowali rodzice, jak i również Dyrektor Szkoły pani Zuzanna Kozyra – Jędruch i nauczyciel pani Małgorzata Rybakowska.

Więcej…

 

Euroregionalne Spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Pod takim tytułem będzie realizowany projekt, który Gmina Jeżów Sudecki złożyła za pośrednictwem  Euroregionu Nysa  do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej  Polska -  Saksonia 2007-2013
w Euroregionie Nysa”. Partnerem projektu jest  niemiecka gmina partnerska Vierkirchen. W dniach 8-10 czerwca 2012 roku zostanie zrealizowanie działanie – Euroregionalne spotkanie młodzieżowych drużyn pożarniczych z Gmin Jeżów Sudecki i Vierkirchen.

Więcej…