In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1293975

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ruszają X Łysogórki MTB

W ostatnią niedzielę maja - 29.05.2011 - w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów, w Górach Kaczawskich, ruszają X Łysogórki MTB - cykl zawodów w kolarstwie górskim. Cykl ten składa się z pięciu wyścigów "cross-country" (każdy odbywa się w ostatnią niedzielę miesiąca od maja do września). Głównymi nagrodami są: bilet wolnej jazdy wyciągami narciarskimi na Łysej Górze oraz bezpłatny pobyt w Szkole Narciarskiej Aesculap w sezonie 2010/2011. Przewidywane są liczne nagrody niespodzianki. Kalendarz imprez: 29.05.2011 * 26.06.2011 * 31.07.2011 * 28.08.2011 * 25.09.2011 (czyli każda ostatnia niedziela letnich miesięcy).

Więcej…

 

Gmina Jeżów Sudecki wyróżniona na Międzynarodowych Targach Turystycznych TOURTEC’ 2011

W dniach 6-7 maja 2011 roku Gmina Jeżów Sudecki prezentował się podczas XIII Międzynarodowych Targach Turystycznych TOURTEC’2011 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Góry.  Nasze stoisko promowało Gminę pod kontem turystycznym, ale też prezentowane były podmioty gospodarcze działające na terenie Gminy Jeżów Sudecki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta Gościńca Perła Zachodu oraz Pekrolu z Siedlęcina. Wystrój stanowiska zbudził duże zainteresowanie ponieważ zaprezentowane było rękodzieło, wykonywane przez mieszkańców, a także wyroby metaloplastyki z Czernicy, dopełnieniem tego wystroju był duży model szybowca „Komar”, który promował możliwość uprawiania sportów lotniczych na Górze Szybowcowej.

Więcej…

 

„FAMILY CUP” 2011 - XVI AMATORSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W KOLARSTWIE GÓRSKIM

W dniu 28 maja 2011 roku odbędą się w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów Mistrzostwa Województwa w Kolarstwie Górskim, które są jednocześnie eliminacjami do XVI  Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim FAMILY CUP 2011. Organizatorem Regionalnym jest SN i SKS Aesculap, a  Głównym Organizatorem zawodów jest Wydawnictwo Family Cup, Stowarzyszenie Family Cup oraz Redakcja portalu "Sportowy Styl". Zawody rozgrywane będą w jednej konkurencji - wyścig terenowy (cross country).

Więcej…

 

Rajd rowerowy bliźniaków

Pan Bolesław Osipik zaprasza na „Rajd rowerowy bliźniaków” więcej

 

Kowalowe Skały laureatem nagrody AGROTRAVEL

W dniach 15-17 kwietnia 2011 roku w Kielcach odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL podczas targów został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą pamiątkę agroturystyczną. Pani Agata Kowal – Ruschil zdobyła w tej kategorii II miejsce za wyrób rękodzielniczy „Torba dla wędrowca”, która została wykonana z filcu przez laureatkę konkursu. Gratulujemy pani Agacie za zdobycie tak wysokiego miejsca oraz dziękujemy za szeroką i skuteczną promocję Naszej Gminy. Warto podkreślić, że w targach wzięło udział ponad 20 tysięcy zwiedzających i wystawców.

 

TOURTEC

dla_jezowaGmina Jeżów Sudecki będzie się prezentować podczas XIII Międzynarodowych Targach Turystycznych TOURTEC, które będą się odbywały na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze w dniach 6-7 maja 2011 roku.

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję VI Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia 4 maja 2011 roku (środa) o godzinie 14-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Jeżów Sudecki, ul. Długa 63. więcej

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych z obszaru gmin -  Jeżów Sudecki, Karpacz, Mysłakowice, Janowice Wielkie, Podgórzyn na BEZPŁATNE SZKOLENIA z zakresu wypełniania wniosku o przyznanie pomocy dla działań Małe projekty oraz Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw.

Szkolenie z zakresu wypełniania wniosku o przyznanie pomocy – Małe projekty.
Miejsce: 58-500 Jelenia Góra, Wojska Polskiego 40.
Termin: 20 kwietnia 2011
Godziny: 16:00-18:00

Szkolenie z zakresu wypełniania wniosku o przyznanie pomocy – Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw.
Miejsce: 58-500 Jelenia Góra, Wojska Polskiego 40.
Termin: 21 kwietnia 2011
Godziny: 16:00-18:00

 

Zbliżają się kolejne obchody Światowego Dnia Ziemi 2011

ziemiaPoczątki obchodów Dnia Ziemi na świecie sięgają roku 1970, kiedy to aktywiści z nurtów proekologicznych postanowili nazwać organizowane 22 kwietnia akcje Dniem Ziemi. Sukces tego pomysłu stał się zaczynem dorocznych obchodów, które wypromował Gaylord Nelson, amerykański senator wspierający ochronę środowiska. Podczas minionych 40 lat Dzień Ziemi zyskał 17 000 partnerów i organizacji, którzy efektywnie włączyli się w ochronę środowiska, obchodzony jest w 192 krajach. Ponad miliard osób rokrocznie uczestniczy w wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Ziemi, co czyni go największym świeckim świętem na świecie. więcej

 

Kalendarz szkoleń - programu LEADER

więcej

 

Komunikat z II Turnieju Tenisa Stołowego o puchar „WSI JEŻÓW SUDECKI”

wyniki 

 

Nocna i świąteczna pomoc medyczna

Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że od 1 marca 2011 roku zmieniają się miejsca udzielania świadczeń zdrowotnych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej    w nocy i święta. Na Dolnym Śląsku w 33 punktach utworzone zostały  63 zespoły złożone z lekarza i pielęgniarki, które w razie potrzeby udzielą pomocy nie tylko w ambulatorium, ale także domu w chorego.

Więcej…

 

Jeżów Sudecki – Ferie zimowe

Ferie zimowe są czasem, kiedy dzieci wyjeżdżają na wypoczynek. Większość z nich nie ma możliwości skorzystania z takiej formy spędzenia wolnego czasu. Zostają wówczas w domu. Dla nich właśnie już po raz kolejny zostało zorganizowane dwutygodniowe zimowisko.Dzieci z Jeżowa Sudeckiego miały możliwość  spędzenia ferii zimowych w  szkole. Zajęcia finansowane były z budżetu gminy w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem powyższych zajęć była profilaktyka w zakresie nadużywania alkoholu, narkotyków oraz zachowań agresywnych wśród  dzieci i młodzieży. 

Więcej…

 

Informacja

W związku z przypadającymi na dzień 3 kwietnia 2011 roku wyborami do Izb Rolniczych Wójt Gminy Jeżów Sudecki informuje, że spis wyborców uprawnionych do głosowania w wyborach do Rady Powiatowej Izby udostępniony jest do wglądu w Urzędzie Gminy codziennie w godzinach pracy Urzędu w pokoju nr 111.

Więcej…