In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1504003

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Udany start w III Dolnośląskim Biegu Leśnym

Sukcesem zakończyli swój start w III Dolnośląskim Biegu Leśnym w Węglińcu młodzi biegacze z Siedlęcina w dniu 08.09.2012 r.. Biegi były imprezą towarzyszącą Świętu Grzybów. Najlepiej w swoich kategoriach wypadli:

Więcej…

 

Bieg Kubusia – Kowary – 01.09.2012 r.

Udanie rozpoczęliśmy nowy rok szkolno – sportowy. W Biegu Kubusia, który odbył się  okazji Biegu Piwosza dla dorosłych nasi uczniowie osiągnęli sukcesy:

Więcej…

 

Wędrówki po Krainie Ducha Gór

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór zaprasza w ramach Święta Ducha Gór na Wędrówki po Krainie Ducha Gór w dniach 15,16,23.09.2012 r. oraz 5,6.10.2012 r. Wędrówki będą ukazywały tajemnice przyrody, miejsc oraz ludzi regionu na podstawie gry edukacyjnej Tajemnice Krainy Ducha Gór. Zapraszamy do wzięcia udziału: osoby indywidualne, rodziny z dziećmi i grupy zorganizowane lubiące odkrywać tajemnice codzienności i poznawać niezwykle miejsca. Udział w wędrówkach jest bezpłatny, a na zakończenie wędrówki każda osoba lub rodzina otrzyma egzemplarz gry edukacyjnej "Tajemnice Ducha Gór". Wędrówki będą trwać ok. 5 godziny, jedynie trasa na Śnieżkę trwa ok. 7 godzin. Każdy może zgłosić udział w dowolnej liczbie wędrówek, jeśli czasowo będzie to możliwe. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tak atrakcyjnej formy spędzenia czasu wolnego.


Do pobrania: Regulamin ,  Karta zgłoszenia , Opis tras

 

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!

Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE. Chcemy przestrzec przed firmami komercyjnymi przesyłającymi osobom, które
założyły działalność gospodarczą, oferty dokonania wpisu w prowadzonych przez siebie rejestrach (katalogach firm). Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski i nie jest wymagany przez przepisy prawa.
Rozsyłane pisma, sugerujące konieczność uiszczenia opłaty za wpis do "rejestru przedsiębiorców", są w istocie ofertami handlowymi, o czym świadczą informacje zamieszczone drobnym drukiem. Uiszczona w odpowiedzi na takie pismo opłata za wpis
stanowi przychód firmy, która wysyłając pismo wprowadza adresatów w błąd, sugerując publicznoprawny i obligatoryjny charakter tej opłaty. Ewidencje tworzone przez tego typu firmy stanowią próbę powielenia ogólnodostępnych bezpłatnych informacji o przedsiębiorcach, zawartych w publicznych rejestrach CEIDG www czy też REGON www, w których rejestracja jest całkowicie bezpłatna, o czym przypomina również zamieszczony na stronie www komunikat Ministra Gospodarki. Do wszystkich przypadków oferowania wpisu do rejestru przedsiębiorców za opłatą należy podchodzić ze szczególną ostrożnością.

 

Dzień Otwartych Pracowni

LGD Partnerstwo Ducha Gór zaprasza na "Dzień Otwartych Pracowni" w dniu 09.09.2012 r. oraz "Wędrówki po Krainie Ducha Gór: na podstawie gry edukacyjnej "Tajemnice Krainy Ducha Gór" w dniach 15-16.09.2012 r. oraz 23.09.2012 r. i 5,6-10.2012 r. Wydarzenia te odbywają się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce - Dolny Śląsk, którego tematem przewodnim są "Tajemnice codzienności".

Więcej…

 

Jesienne tradycje na wsi

Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za plony i do zabawy podczas "Jesiennych tradycji na wsi" - program

 

Widowisko teatralne dla dzieci

Wrocławski Teatr Lalek ma zaszczyt przedstawić widowisko teatralne dla dzieci pt: "MC BATON I SZERYF GRZANKA" 25.08.2012 godz. 15.00 teren Wieży Książęcej w Siedlęcinie

WSTĘP WOLNY !!!

Po spektaklu, godz 16.00 zapraszamy na festyn rodzinny pt: "Żegnamy wakacje a nie lato" a w nim:

  • gry i zabawy dla dzieci
  • zabawę poprowadzi CLOWN
  • duże bańki dmuchane
  • zamki dmuchane
  • malowanie buziek

Po godz 20.00 zapraszamy na zabawę taneczną przy wieży

Z A P R A S Z A M Y !!!

Plakat

 

Obchody 100 lecia Zapory Pilchowickiej

 

Turniej Rycerski

 

Na ratunek pisklęciu

Dnia 21 lipca 2012 roku mieszkaniec Dziwiszowa znalazł pisklę ptaka drapieżnego, które w dniu 23 lipca br. zostało odwiezione do Centrum Edukacji Ekologicznej „Salamandra” w Myśliborzu, gdzie znajduje się specjalistyczna woliera dla dziko żyjących ptaków. Trudno było określić, jakiego gatunku jest to pisklę, ponieważ nie posiadało jeszcze właściwego upierzenia. Specjalista ornitolog z Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze, określiła, że jest to pisklę myszołowa(gatunek dużego ptaka drapieżnego z rodziny jastrzębiowatych), co potwierdzają to obecni opiekunowie. Nie została jeszcze podjęta decyzja, co do przyszłości ptaka, ale rozważne są dwie alternatywy: pozostanie w dużej wygodnej wolierze na terenie ośrodka lub zostanie wypuszczony na wolność. Ptak wychowany przez ludzi będzie przyjazny dla odwiedzających ośrodek.

Więcej…

 

I Festiwal Smaków Liczyrzepy

 

Półkolonia letnia - Płoszczyna 2012

W dniach od 16 lipca  do 3 sierpnia  2012 roku w świetlicy wiejskiej  zorganizowana  została półkolonia letnia. Uczestnikami były  dzieci przedszkolne oraz ze szkoły podstawowej. Półkolonia finansowana była ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeżowie Sudeckim. W zajęciach uczestniczyło 18 dzieci. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 15.00. Zgodnie z charakterem półkolonii  , głównym celem zajęć były tematy związane z profilaktyką w zakresie zachowań agresywnych, nadużywania alkoholu, narkotyków.

Więcej…

 

Zwrot podatku akcyzowego w 2012 roku

Wójt Gminy Jeżów Sudecki informuje: Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT i w terminie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2012 r. do 31 lipca 2012 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2012 r.  limit zwrotu podatku akcyzowego w 2012 r. wynosi 81,70 zł * ilość ha użytków rolnych
Pieniądze wypłacane będą w terminie:
1 - 31 października 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w sierpniu 2012

Wszystkie informacje oraz druki wniosków można uzyskać w Urzędzie Gminy Jeżów Sudecki pokój 111 telefon 75 7132254 wewnętrzny 128 w godzinach pracy Urzędu Gminy – od 7:30 do 15:30.  

 

Europejski Zlot Starych Szybowców

W dniach 26 maja do 1 czerwca 2012 roku na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim, odbył się Europejski Zlot Starych Szybowców. Organizatorem była Gmina Jeżów Sudecki, a wykonawcą Aeroklub Jeleniogórski, przy wsparciu finansowym Gminy Jeżów Sudecki w ramach realizacji projektu pn. „Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich – Etap II” realizowanego przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego-„Inwestujemy w waszą przyszłość”, Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013.

Więcej…