In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1503911

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Nowy wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicy

Dnia 20 października 2012 roku w Czernicy nastąpiło uroczyste przekazanie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 2,5/28 marki Mercedes  Benz.
Ochotnicza Jednostka Straży Pożarnej w 2011 roku wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie  zakupu do Rady Gminy. Rada Gminy przeznaczyła na ten cel w budżecie gminy na 2012 roku kwotę 200 tys. zł, o pozostałe środki jednostka wystąpiła do instytucji, które przyznały dofinansowanie na zakup nowego sprzętu  w następującej wysokości:

Więcej…

 

Mistrzostwa Polski F3F szybowców zdalnie sterowanych przeszły do historii

07-09.09.2012r odbyły się zawody F3F. Tym razem były to Mistrzostwa Polski organizowane przez Aeroklub Gdański. Na starcie stanęli zarówno seniorzy jak i juniorzy, łącznie osiemnastu zawodników. Pierwszy dzień przywitał nas stabilnym wiatrem o sile około 8m/s wiejącym z kierunków zachodnich. Jako miejsce startów wybraliśmy zbiornik Elektrowni Wodnej Żarnowiec. Padający deszcz uniemożliwił nam planowe rozpoczęcie startów i całe przedpołudnie i obiad spędziliśmy w Dworku Lisewskim, nieopodal zbocza. Loty rozpoczęliśmy rozpoczęliśmy o 15,40 i do 17.30 odlataliśmy 4 kolejki bez większych strat w modelach. Wieczorem wszyscy spotkaliśmy się na wspólnej kolacji w pensjonacie Klif w Mechelinkach.

Więcej…

 

Europejski Zlot Starych Szybowców

W dniach 26 maja do 1 czerwca 2012 roku na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim, odbył się Europejski Zlot Starych Szybowców. Organizatorem była Gmina Jeżów Sudecki, a wykonawcą Aeroklub Jeleniogórski, przy wsparciu finansowym Gminy Jeżów Sudecki w ramach realizacji projektu pn. „Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich – Etap II” realizowanego przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego-„Inwestujemy w waszą przyszłość”, Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013.

Więcej…

 

Debaty publiczne

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na debaty publiczne dot. marki lokalnej. Debaty odbywać się będą w gminach i miastach Kotliny Jeleniogórskiej. Spotkania będą miały na celu przybliżenie pojęcia marki lokalnej poprzez warsztaty i dyskusje. Zaprezentowane zostaną dobre praktyki marek lokalnych w Polsce i na świecie oraz korzyści płynące z marki lokalnej.

Harmonogram debat: pobierz

 

Zaproszenie na 2 turniej II Grand Prix Jeżowa Sudeckiego w tenisie stołowym sezon 2012/2013

Gminny Ludowy Klub Sportowy „Jeżów Sudecki” w Jeżowie Sudeckim  oraz Zespól Szkół w Jeżowie Sudeckim  zapraszają na 2 turniej tenisa stołowego dzieci i młodzieży w ramach II Grand Prix Tenisa Stołowego Gminy Jeżów Sudecki  2012/2013.

Turniej odbędzie się w sali  gimnastycznej Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim w sobotę 27.10.2012 r. Rozpoczęcie gier godzina 10:00  Zapisy do 9:45.

Więcej…

 

Fair play dla drużyny z Czernicy

Dnia 27 września 2012 roku podczas sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego starosta Jacek Włodyga wręczył puchar dla drużyny z Czernicy za grę fair play oraz bon o wartości 500 zł na sprzęt sportowy przedstawicielom Gminnego Ludowego Klubu Sportowego  Jeżów Sudecki. Coroczna nagroda przyznawana jest przez Starostę za sportowe zachowanie zawodników na boisku w stosunku podczas rozgrywek w piłce nożnej na terenie powiatu jeleniogórskiego w klasie okręgowej A i B. Laureat nagrody  wykazał się  jak najmniejsza liczba czerwonychi żółtych kartek oraz jak najmniej wykluczeń zawodników z boiska. - Piłkarze Gminnego Ludowego Klubu Sportowego z  Czernicy, w sezonie sportowym 2011/2012, nie otrzymali żadnej czerwonej kartki, zostali ukarani 19. żółtymi kartkami, nie mieli żadnego incydentu na boisku. Puchar odebrali z rąk Starosty Wacław i Artur Lesik – opiekunowie drużyny piłkarskiej z Czernicy. Za te osiągnięcia składamy gratulacje i życzymy, aby wypracowana kultura na boisku była widoczna podczas kolejnych sezonów piłkarskich.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki.   Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję  XX Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 24 października 2012 roku (środa) o godz. 13-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

W dniu 26 października w Urzędzie Gminy w godz. 12:00-14:00 będzie zorganizowany Mobilny Punkt Informacyjny Funduszu Europejskiego

załącznik

 

Bieg górski w Paseky nad Jizerou gmina

W piękną słoneczną sobotę 29.09.2012 r. reprezentacja gminy Jeżów Sudecki wzięła udział w biegu pod górę - Pouťovyh běhu Buďárkou w Pasekach nad Izerą w naszej czeskiej  gminie partnerskiej. W biegu wzięli udział mieszkańcy gminy Jeżów Sudecki, którzy pod opieką nauczycieli wf Zbigniewa Sosa i Andrzeja Zaremby wystartowali w biegu dziewcząt i chłopców w biegach młodzieżowych oraz dorosłych .
Na dystansie 1200 m w  typowym biegu alpejskim /pod górę/ reprezentanci Jeżowa Sudeckiego osiągnęli sukcesy:

Więcej…

 

Akcja Akacja, Akcja Dąb – Niezwykli Dolnoślązacy 2012

dfopDolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych serdecznie zaprasza do udziału w siódmej edycji konkursu „Akcja Akacja, Akcja Dąb – Niezwykli Dolnoślązacy 2012”

Idea konkursu pozostaje niezmienna od siedmiu lat, wciąż poszukujemy pełnych inwencji kobiet i mężczyzn, którzy zmieniają świat na lepszy. Nasza akcja promuje i nagradza kobiety oraz mężczyzn, którzy w sposób wyjątkowy działają na rzecz innych osób i swojego otoczenia. Laureaci konkursu w Parku im. Edyty Stein we Wrocławiu zasadzą drzewka akacji i dębu, jako symbole ich wkładu w rozwój środowisk lokalnych Dolnego Śląska.

Więcej…

 

Uchwała Rady Gminy w sprawie podziału Gminy Jeżów Sudecki na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu.

Tekst uchwały

 

XIX Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję XIX Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia 26 września 2012 roku (środa) o godzinie 14-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Regulamin Grand Prix Jeżowa Sudeckiego w tenisie stołowym sezon 2012/2013

pobierz plik

 

„Jesienne tradycje na wsi”

Dnia 8 września 2012 roku w Sołectwie Chrośnica odbyło się święto plonów pod hasłem ”Jesienne tradycje na wsi”, zrealizowane zostały w ramach projektu pn.„Bajkowy świat w gminach partnerskich”,  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz  środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Więcej…