In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1941109

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Barwne elementy w Chrośnicy

W Chrośnicy - wiosce barwnych wątków - już od ponad pięciu lat lokalna społeczność aktywnie wprowadza idee wioski tematycznej. Swoje działania opiera na bogactwie zasobów dziedzictwa przyrodniczego, historycznego i kulturowego. Pragnąc dzielić się informacjami i spostrzeżeniami z innymi, postanowiła wprowadzić trwałe elementy w przestrzeń wsi. Powstały tablice informacyjne o historii wsi, patronce św. Jadwidze Śląskiej, Dębach Pokoju.

Więcej…

 

Dzień Babci i Dziadka w Siedlęcinie

Jest taki jeden,
no może dwa dni w roku…
To Święto Babci i Święto Dziadka…
Łza wówczas się kręci w oku..

O tym ważnym święcie
dobrze pamiętamy
i dla naszych gości
widowisko mamy.

Więcej…

 

Jasełka w Gminie Partnerskiej w Bozkovie

Dnia 19 stycznia br. gościliśmy z przedstawieniem jasełkowym pt. „Boże Narodzenie” w kościele parafialnym w Bozkovie, przedsięwzięcie zorganizowano przy współpracy z Wójtem Gminy Jeżów Sudecki p. Edwardem Dudkiem i parafią w Bozkovie. Inscenizacja  bożonarodzeniowa została przygotowana przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim pod kierunkiem nauczycieli : p. Agaty Nidrych i p. Agnieszki Sowińskiej. Uczennica Elżbieta Teśka zaśpiewała w języku czeskim kolędę „Cicha noc” i odczytała tekst czeski dotyczący inscenizacji, który wprowadzał do poszczególnych scen prezentowanych przez uczniów Jasełek. Parafianie byli zachwyceni formą przedstawienia Jasełek, która stała  się dla nich bardziej zrozumiała.

Więcej…

 

Dzień Kobiet w Siedlęcinie

W niedzielę, 8 marca 2020 roku, odbyło się uroczyste spotkanie zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Siedlęcinie z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet. Uczestniczyły w nim licznie mieszkanki naszej miejscowości. Spotkanie miało charakter integracyjny i było okazją do wspólnego świętowania i  oderwania się od codziennych obowiązków.
Miłą niespodzianką dla zgromadzonych Pań była obecność Sołtysa Pana  Mariana Tyki, który złożył przybyłym mieszkankom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczył tulipany.
Członkinie koła wspólnie przygotowały pizzę. Każda z Pań chętnie zaangażowała się we wspólne kucharzenie. Serwowane były również domowe wypieki i deser lodowy.

Więcej…

 

Młodzi szybownicy latali w hali w Jeżowie Sudeckim

Już po raz szósty Euroregionalne Centrum Modelarskie i samorząd uczniowski przy zespole szkolno - przedszkolnym w Jeżowie Sudeckim byli organizatorami otwartych zawodów modeli szybowców w hali “Młodzi szybownicy na start”, które odbyły się 7 marca w hali sportowej w Jeżowie Sudeckim. Przez pięć lat zawody, które organizowaliśmy odbywały się pod nazwą : “Smyki na start”, od tego roku zmieniliśmy nazwę zawodów i model szybowca z PW 5 Smyk na Grunau Baby.

Więcej…

 

Sportowcy naszej gminy - Patryk Kobiałka

Jednym z mieszkańców naszej gminy, który osiągnął sukces sportowy, jest Patryk Kobiałka. Za namową taty Jacka – byłego zapaśnika – Patryk zaczął trenować zapasy u wielokrotnego mistrza świata Mirosława Wieczorkiewicza w Jeleniogórskim Centrum Sportów Walki.
Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie i klasy sportowej w Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze przeniósł się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radomiu o specjalizacji zapasów klasycznych.
Do największych jego sukcesów w zapasach należą:

2014 r. - Srebro Mistrzostw Polski kadetów w zapasach stylu klasycznym kat 63kg
2015 r. - Brąz Mistrzostw Polski juniorów  kat 60 kg
2016 r. - Złoto mistrzostw Polski juniorów  kat 66 kg
2018 r. - Brąz mistrzostw Polski seniorów

Więcej…

 

Warsztaty darcia pierza w Chrośnicy

Dnia 20 października 2019r. Kolorowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz Rada Sołecka w Chrośnicy zorganizowali warsztaty darcia pierza. Warsztaty odbyły się w świetlicy wiejskiej w Chrośnicy. W warsztatach uczestniczyły seniorki oraz zaproszeni goście, którzy przypomnieli sobie lata 70-te XX wieku. Dziękujemy paniom Asi Pelo, Lucynie Krzeszowskiej, Ani Kopczyk,  które dostarczyły piór gęsich. Siłą rąk gospodyń z pierza wykonano dwie poduchy. Dziękujemy Firmie Jelenia Plast Sp. z o.o., która sponsorowała nam wiadra.
Sołtys Chrośnicy

Więcej…

 

INFORMACJA STAROSTY JELENIOGÓRSKIEGO z dnia 3 kwietnia 2020r W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID – 19.

więcej

 

Apel Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych – apel dotyczący „ZAKAZU WYPALANIA TRAW”

więcej

 

Stowarzyszenie Izerskie informuje o naborach wniosków

Ogłoszenie o naborze wniosków
W dniach 27.04.2020 do 25.05.2020r w godz. 8:00-15:00
Wszystkie niezbędne informacje na stronie www


"Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na działanie:
Nr ogłoszenia o naborze: 1/2020/OW
Operacja własna
Budowa marki regionu

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.lgdpartnerstwoizerskie.pl lub w biurze Stowarzyszenia
LGD Partnerstwo Izerskie, Ubocze 300, 59-620 Gryfów Śląski, tel.757813163
email: biuro@lgdpartnerstwoizerskie.pl

 

"Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na działanie:
                
Ogłoszenie o naborze 1/2020/OW
Operacja własna
Budowa marki regionu.
Termin naboru wniosków: 27.04.2020 – 25.05.2020r.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.lgdpartnerstwoizerskie.pl lub w biurze Stowarzyszenia LGD Partnerstwo Izerskie, Ubocze 300, 59-620 Gryfów Śląski, tel. 757813163, e-mail:biuro@lgdpartnerstwoizerskie.pl

Więcej…

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!!!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej w Dziwiszowie, w dniach 01-03 kwietnia od godz. 9.00 do godz. 15.00 mogą nastąpić przerwy w dostawie wody w obrębie całej miejscowości.

Przepraszamy za utrudnienia.
Wójt Gminy

 

ZMIANA ORGANIZACJI PRACY URZĘDU GMINY ORAZ GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W JEŻOWIE SUDECKIM

więcej

 

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych- ODWOŁANIE

odwolanie

Więcej…

 

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych- ODWOŁANIE

Karkonoskie Centrum Gospodarki Odpadami Spółka z o.o. informuje, iż ze względu na panującą w kraju sytuacją epidemiologiczną w kraju, wstrzymuje do odwołania realizację planowanej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz opon i odzieży używanej, która na terenie Gminy Jeżów Sudecki miała być realizowana w dniach 30.03 – 03.04.2020r.  
 
Za powstałe utrudnienia i uciążliwości przepraszamy.