In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1851314

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Kalina Trytek mistrzynią Dolnego Śląska LZS

Ogromnym sukcesem zakończył się udział mieszkańców gminy w warcabach stupolowych rozgrywanych w ramach XX Igrzyska Dolnośląskich LZS – Mieszkańców Wsi i Miast.
04 października 2019 r. turniej strefy jeleniogórskiej, który był eliminacją do zawodów wojewódzkich. Impreza odbyła się w Siedlęcinie – w Domu Ludowym oraz Szkole Podstawowej. W zawodach strefowych wzięło udział 107 zawodników i zawodniczek. Do zawodów wojewódzkich zakwalifikowali się zajmują miejsca:

Więcej…

 

Informacja

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w Jeleniej Górze informuje o  możliwości skorzystania z „Wsparcia unijnego  na zakładanie działalności gospodarczej i rozwój kwalifikacji zawodowych dla osób fizycznych”  szczegółowe informacje w ogłoszeniu. pobierz

 

Koncert Średniowieczny

Dnia 7 września br.  w ramach realizacji projektu pn. „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich” Gmina Jeżów Sudecki i Stowarzyszenie „Wieża Książęca w Siedlęcinie” zorganizowały w Sali Rycerskiej  Wieży Książęcej w Siedlęcinie Koncert Muzyki Średniowiecznej.
Koncert otworzyła Bożena Matuszewska – Koordynator projektu, prezentując wykonawców  p. Katarinę Guronová ze Słowacji i Państwa Lidię i Pawła Ulatowskich – zespół „Żniwa” z Wrocławia. Pani Katarina Guronová zaprezentowała przy akompaniamencie gitary piękne ballady,  które nawiązywały do słowackich zwyczajów ludowych oraz kilka utworów autorskich. Słuchaczom bardzo  podobał się koncert o czym świadczyły gromkie brawa i prośby o  kolejne utwory.

Więcej…

 

Ponowne wyłożenie do publicznego wglądu projektu Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego gminy Jeżów Sudecki.

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że od dnia 23 października 2019 r.  do dnia 15 listopada 2019 r. można zapoznać się z poprawionym projektem nowego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Jeżów Sudecki. Treść obwieszczenia oraz tekst i mapy nowego Studium oraz Prognozy oddziaływania na środowisko znajdziesz tutaj załącznik nr 1 , załącznik nr 2, załączniki

 

Walne zebrania członków Gminnego Ludowego Klubu Sportowego

Walne zebrania członków Gminnego Ludowego Klubu Sportowego ”Jeżów Sudecki” w Jeżowie Sudeckim

Siedlęcin dnia 25 września 2019 r.

Rok 2019 jest czasem wyborów w Ludowych Zespołach Sportowych. 25.09.2019 r. w Domu Ludowym w Siedlęcinie odbył się zjazd sprawozdawczo – wyborczy Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Jeżów Sudecki” w Jeżowie Sudeckim. W wyniku obrad, dyskusji i przeprowadzonych wyborów w skład władz klubu na nową kadencję 2019 – 2023 weszli:

Więcej…

 

Bieg górski w Paseky nad Jizerou

W niedzielę 29.09.2019 r. reprezentacja gminy Jeżów Sudecki wzięła udział w Jubileuszowym 20 Poutovym Behu Budarkou  w Pasekach nad Jizerou, w naszej czeskiej gminie partnerskiej. W biegu wzięli udział mieszkańcy gminy Jeżów Sudecki, którzy pod opieką nauczycieli wf  Zbigniewa Sosa i Andrzeja Zaremby wystartowali w biegach młodzieżowych i seniorów . Na dystansie 1100 m w typowym biegu alpejskim /pod górę/ reprezentanci Jeżowa Sudeckiego osiągnęli sukcesy:

Więcej…

 

Rajd Gmin Partnerskich

Dnia 5 października br.  w ramach realizacji projektu pn. „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich” w Gminie Jeżów Sudecki  odbył się Rajd Gmin Partnerskich. We wspólnym wędrowaniu wzięli udział przedstawiciele  Gmin Partnerskich – Paseky nad Jizerou i Vierkirche. Goście 5 października przybyli do nowo wyremontowanej Domu Ludowego, skąd rozpoczęła się  realizacja działania- Rajd Gmin Partnerskich. Następnie wszyscy udaliśmy się na miejsce zbiórki w Płoszczynie. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki  z promocją Grodziska i projektu. Na miejscu zbiórki Wojt Gminy powitał uczestników, informując o otrzymanej dnia poprzedniego nagrodzie „Liczyrzepy”, przyznana „Za kreatywność Służącą Budowaniu Atrakcyjnego Wizerunku Gminy Przyjaznej Turystyce” przez Starostwo Powiatowe w Jeleleniej Górze. Pan Wójt podziękował Gminom Partnerskim za wieloletnią  współpracę, która miała wpływ na otrzymanie tak zaszczytnej nagrody.

Więcej…

 

Pierwszaki w Siedlęcinie wkraczają do akcji

„Wrzesień, wrzesień
w naszej szkole,
klasy pełne słońca,
pełne dzieci,
bo wakacje już
dobiegły końca.

W bibliotece
książki szepczą,
trzeba się obudzić
zaraz tu przybiegną dzieci
nie mogą się nudzić…”

Więcej…

 

Święto Latawca

W sobotę, 28 września br. na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim po raz szósty odbyło się Święto Latawca , organizowane przez Euroregionalne Centrum Modelarskie w Jeżowie Sudecki. Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Jeżowie Sudeckim (prowadzony przez panie Agnieszkę Sowińską i Agatę Nidrych),  Aeroklubem Jeleniogórskim i „Moją Fundacją” z Jeleniej Góry. W piękny, słoneczny dzień niebo nad Górą Szybowcową było pokryło się  pięknymi i barwnymi latawcami, a było ich ok 100. Latawce wykonały dzieci podczas warsztatów w modelarni, i w trakcie zajęć w  placówkach opiekuńczo - wychowawczych. W zawodach brali udział uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Jeżowa Sudeckiego, wychowankowie domów dziecka z Jeleniej Góry, Cieplic i Jagniątkowa raz zawodnicy z Bielawy, Mieroszowa, Szczawna Zdroju, Piławy Górnej i modelarni z Jeżowa Sudeckiego. Łącznie 69 zawodników startowało z latawcami płaskimi i skrzynkowymi w trzech kategoriach: do lat 11, od 12 do 16 lat i w kategorii OPEN.

Więcej…

 

informacja

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje mieszkańców miejscowości Siedlęcin i Wrzeszczyn,  że w związku  z koniecznością przeprowadzenia prac naprawczych w Siedlęcinie przy ul. Długiej w dniu 7 października 2019r. (poniedziałek) od godz. 9.00 do godz. 13.00 nastąpi obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż do całkowitego  zaniku.

Przepraszamy za utrudnienia.

Wójt  Gminy
Jeżów Sudecki

 

Kiermasz Średniowieczny

Dnia 7 września br.  w ramach realizacji projektu pn. „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich” Gmina Jeżów Sudecki zorganizowała pod Wieżą Książęcą w Siedlęcinie Kiermasz Średniowieczny, który otworzyli p. Ewa Nidzgorska -Sekretarz Gminy wraz z p. Radosławem Burchackim – Zastępcę Wójta. Aby wprowadzić w klimat średniowiecza, sołectwa Dziwiszów, Janówek i Chrośnica przygotowały scenki rodzajowe ze średniowiecznego życia, które zaprezentowały na scenie. Występy sołectw, publiczności bardzo się podobały o czym świadczyły gromkie brawa dla aktorów. Scena została udekorowana przez sołectwa koszami z warzyw i owoców i dekoracjami ze zbóż – dary tegorocznych plonów. Publiczność mogła wysłuchać występów zespołów ludowych – „Karkonosze” i „Dziwiszowianki”. Przenieść się w inną epokę i poznać  klimat średniowiecza – w trakcie Kiermaszu wystąpił zespół „Żniwa” Państwo Lidia i Paweł Ulatowscy z Wrocławia prezentowali historyczne  utwory grając na starych instrumentach muzycznych.

Więcej…

 

Przerwa w dostawie wody

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia prac naprawczych w Siedlęcinie przy ul. Długiej w dniu 3 października (czwartek) 2019r. od godz. 8.00 do godz. 13.00 nastąpi obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż do całkowitego  zaniku.

Przepraszamy za utrudnienia.

Wójt  Gminy
Jeżów Sudecki

 

Nabór Wniosków

"Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na działanie:

Więcej…

 

Przerwa w dostawie wody

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z awarią i koniecznością przeprowadzenia prac naprawczych urządzeń sieci wodociągowej  w Czernicy, od dnia 23 września 2019r. (poniedziałek) nastąpi obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż  do  całkowitego zaniku.

Przepraszamy za utrudnienia.

Zastępca Wójta
Gminy Jeżów Sudecki
Radosław Burchacki