In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1013495

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Święto Plonów w Płoszczynie

 

Dzień Seniora w Dziwiszowie.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
W dniu 10 września na Sali Domu Ludowego odbyło się spotkanie z okazji “Dnia Seniora”,  zorganizowane przez Radę Sołecką, Radnych i  Sołtysa wsi Dziwiszów. Razem z Seniorami gościliśmy Starostę Powiatu Jeleniogórskiego Panią Annę Konieczyńską, Przewodniczącego Rady  Gminy Jeżów Sudecki Pana Wacława Lesika, Proboszcza Parafii ks. Krzysztofa Słotwińskiego.

Więcej…

 

Szafa z Książkami na niebieskim szlaku

 W Górach Kaczawskich, w dolinie potoku Lipka (Chrośnicki Potok) przez Chrośnicę prowadzi niebieski międzynarodowy szlak turystyki pieszej E3. To właściwe miejsce na powstanie ogólnodostępnej Szafy z książkami. Pomysł jest prosty: lokalny bookcrossing (portal społecznościowy łączący miłośników dobrej książki) połączony z promocją Chrośnicy- wioską barwnych wątków. Szafa jest dostępna dla mieszkańców Chrośnicy, Gości oraz Turystów. Książki można poczytać na miejscu, a także wypożyczyć- do domu, na trasę.
W dniu 17.09.2016 nastąpiło poświęcenie Szafy z Książkami. Proboszcz, ksiądz Marek Mikicionek, przyznał, że to pierwsza taka uroczystość w jego życiu. Obecni przy tym  spotkaniu, m.in. sołtys Chrośnicy- pani Stanisława Bieniasz, wyrazili nadzieję, że idea Szafy podwyższy poziom czytelnictwa, w barwny sposób zachęcając do czytania książek.

Więcej…

 

Ostatnie Łysogórki w tym sezonie już w najbliższą niedzielę 25 września.

Zapraszamy wszystkich na teren ośrodka Ski Arena Łysa Góra w Dziwiszowie gdzie odbędzie się piąta edycja zawodów rowerowych 'Łysogórki 2016' oraz podsumowanie klasyfikacji
w kategorii OPEN. Wśród zawodników biorących udział we wszystkich wyścigach wylosowana zostanie nagroda niespodzianka ufundowana przez naszego sponsora
Centrum Rowerowe GIANT z Jeleniej Góry:) Start najmłodszej kategorii wiekowej zaplanowany jest na godz. 11:00.
Zapisy możliwe online na stronie www lub jak zawsze w biurze zawodów na miejscu od godz. 9:00.
Relacje z poszczególnych edycji dostępne są na stronach www.lysagora.pl oraz www.aesculap.com.pl
Dodatkowo w dniu zawodów już od godz. 8:30 (nie tylko dla zawodników) istnieje możliwość wzięcia udziału w badaniu przy użyciu Analizatora Rezonansu Magnetycznego - profilaktyczne badanie poziomu witamin i minerałów w organizmie oraz wskazanie ewentualnych niedoborów. Koszt 49 zł (badanie przeprowadzane na czczo)."

 

Wieża Książęca w Siedlęcinie zaprasza na kolejną wędrówkę SZLAKIEM TAJEMNICZEGO ZDUNA

Zapraszamy na trzecią już wędrówkę Stowarzyszenia "Wieża Książęca w Siedlęcinie" - tym razem przygotowanej w partnerstwie z Urząd Miasta i Gminy Wleń, OKSiT Wleń, Gildia Przewodników Sudeckich oraz Gminą Jeżów Sudecki. Trasa wędrówki poprowadzi ze wspaniałego zamku Lenno - górującego nad Wleniem, do wieży książęcej w Siedlęcinie.
Motywem przewodnim spaceru będą XVI-wieczne kafle piecowe z motywem polowania - dwa identyczne zabytki archeolodzy odkryli podczas badań we Wleniu i w Siedlęcinie.

Więcej…

 

Zajęcia Aikido dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Zapraszamy rodziców na spotkanie informacyjne we wtorek (20.09.2016r) o godz. 17.00 w budynku Gimnazjum, sala klasy 2a  ( I piętro )    

 

Euroregionalna Pracownia Modelarska zaprasza na Święto Latawca – Pożegnanie Lata.

 

Rajd Gmin Partnerskich Jeżów Sudecki, Paseky nad Jizerou, Vierkirchen

Rajd Gmin Partnerskich 1.10.2016

Tegoroczny Rajd odbywać się będzie w Górach Kaczawskich pod hasłem „Najpiękniejsze punkty widokowe w Gminie Jeżów Sudecki”.

Wędrówka odbędzie się dnia 1 października 2016 roku w sobotę i rozpoczniemy ją o godz. 10.00 z pętli autobusowej w Dziwiszowie (dojazd na miejsce zbiórki własnym transportem). Po powitaniu wraz z przewodnikiem sudeckim Krzysztofem Paul wędrujemy drogą poprzez Górny Dziwiszów na Łysą Górę. Po drodze mijamy Krzyż Pokutny z rytem miecza – pomnik średniowiecznego prawa. Dochodzimy do Łysej Góry 707 m n.p.m, gdzie spotkamy się z panią Teresa Rażniewską założycielką Szkoły Narciarskiej „Aesculap”- honorowy Prezes Szkoły. Po krótkim odpoczynku podczas, wyruszymy w dalszą wędrówkę. Przy masztach przekaźnikowych będziemy oglądać Karkonosze, Karkonosze, Góry Izerskie, Kotlinę Jeleniogórską i Pogórze Kaczawskie – Krainy Wygasłych Wulkanów, gdzie zobaczymy Ostrzycę Proboszczowicką – Polską Fudżijamę 450 m n.p.m. oraz Grodziec 389 m n.p.m.

Więcej…

 

Regulamin VI edycji Grand Prix Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży gminy Jeżów Sudecki.

regulamin

 

Święto plonów w Jeżowie Sudeckim

W niedzielę 4. września  2016 roku  w  Jeżowie  Sudeckim odbyły się Sołeckie Dożynki. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa w intencji rolników w podziękowaniu za zebrane plony i ich błogosławieństwo oraz poświęcenie plonów. Dalsza część  uroczystości,  czyli biesiada, odbywała się w Euroregionalnym  Centrum Spotkań Gmin Partnerskich. Gości przywitała Pani Teresa Mitka – Sołtys wsi Jeżów Sudecki, wśród gości byli: delegat do Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Jeleniej Górze – Pan Edward  Dudek,   proboszcz parafii ks. Andrzej Szarzyński, Radni, rolnicy, delegacje z wieńcami dożynkowymi z Jeżowa Sudeckiego i Siedlęcina,  mieszkańcy Jeżowa Sudeckiego.

Więcej…

 

Dożynki gminne

 

Sesja Rady Gminy

Jeżów Sudecki, dnia  31 sierpnia 2016 roku.              


Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016 roku poz.466.) zwołuję XXI Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 7 września 2016 roku (środa) o godz. 14.00 w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.

Program sesji:

Więcej…

 

„BŁĘKITNE SKRZYDŁA 2016”’

„BŁĘKITNE SKRZYDŁA 2016”’ dla Euroregionalnego Centrum Modelarskiego w Jeżowie Sudeckim”.

W dniu 26 sierpnia 2016 roku w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się Gala Jubileuszowa  obchodów Święta Lotnictwa 2016 oraz 10 lecia służby samolotów   F-16 w Siłach Powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej. W trakcie uroczystości wręczono najwyższe honorowe wyróżnienia lotnicze w kraju „BŁĘKITNE SKRZYDŁA 2016” przyznawane przez Kapitułę  składającą się z Redakcji „Skrzydlatej Polski” i Zarządu Krajowej Rady Lotnictwa, przy wsparciu Dowództwa Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych i Aeroklubu Polskiego.

Więcej…

 

Obóz rekreacyjno – wypoczynkowy GLKS „Jeżów Sudecki

Nowy Dębiec 25.07.2016 - 05.08.2016 r.
Po raz 24  Gminny Ludowy Klub Sportowy „Jeżów Sudecki” zorganizował dla dzieci i młodzieży z terenu gminy letnik obóz rekreacyjno – wypoczynkowy. 28 uczestników  spędziło dwa tygodnie nad jeziorem Wonieść w Nowym Dębcu /powiat Kościan/. Bazą naszą był Kompleks Gastronomiczno – Hotelowy „Niedźwiedź” Opiekunami byli nauczyciele wf Zbigniew Sos i Andrzej Zaremba.
W czasie pobytu odbyło się bardzo dużo zajęć sportowo – rekreacyjnych. Kąpaliśmy się na strzeżonym kąpielisku, odbyły się wycieczki rowerami wodnymi i kajakami po jeziorze. Byliśmy na 3 wycieczkach autokarowych: w Lesznie, gdzie uczestniczyliśmy w meczu żużlowym Unia Leszno – Falubaz Zielona Góra  oraz w Poznaniu. W Poznaniu  odwiedziliśmy kompleks rekreacyjny MALTA, nowoczesny Park Wodny  "Termy Maltańskie" oraz kibicowaliśmy Lechowi Poznań w meczu piłki nożnej z Jagiellonią Białystok.

Więcej…