In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1704618

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Bezpieczny ubiór do pracy w gospodarstwie rolnym

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przekazuje informację  dla mieszkańców w zakresie „Bezpieczny ubiór do pracy w gospodarstwie rolnym”. - załącznik

 

Zamknięcie mostu w Siedlęcinie

W związku z informacją otrzymaną z Zarządu Powiatu Jeleniogórskiego pismem z dnia 12.02.2019r. Nr DP.7126.01.2019 III o konieczności przeprowadzenia remontu mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2646D na rzece Bóbr w miejscowości Siedlęcin, Wójt Gminy Jeżów Sudecki zawiadamia o zamknięciu ruchu kołowego na w/w obiekcie do odwołania z uwagi na bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa osób i mienia.
Za zaistniałe niedogodności przepraszamy.
Wójt Gminy Jeżów Sudecki

 

Półkolonia Dziwiszów 2019

W dniach od 28 stycznia do 8 lutego br. odbyły się w  Dziwiszowie półkolonie zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy wsparciu Wójta Gminy Jeżów Sudecki Edwarda Dudka. W zorganizowanym wypoczynku  uczestniczyły dzieci w wieku szkolnym zamieszkałe w sołectwie Dziwiszów. Program zajęć był  bardzo bogaty, pozwalający znaleźć coś ciekawego dla każdego uczestnika. Dzieci oglądały film o nałogach i uzależnieniach i wykonały prace plastyczne o tej tematyce.

Więcej…

 

Przerwa w dostawie wody

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia prac naprawczych sieci energetycznej, zasilającej Stację Uzdatniania Wody w Jeżowie Sudeckim, w dniach 12 - 13 lutego 2019 r. ( wtorek, środa ) może wystąpić obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż  do  całkowitego  zaniku, na terenie całej miejscowości.
Przepraszamy za wynikające z tego utrudnienia.

               
Wójt  Gminy
Jeżów Sudecki

 

Rozgrywki w tenisie stołowym

1.    Mistrzostwa Gminy na rok 2019

Dnia 19.01.2018 r.  Gminny Ludowy Klub Sportowy „Jeżów Sudecki” przeprowadził mistrzostwa międzygminne w tenisie stołowym, które odbyły się w hali sportowej w Jeżowie Sudeckim. 55 zawodników rywalizowało w 4 kategoriach.

Więcej…

 

DOFINANSOWANIE DO WYMIANY ŹRÓDEŁ CIEPŁA

Szanowni Mieszkańcy !
Karkonoska  Agencja Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze  we współpracy z  Gminą  Jeżów  Sudecki przygotowuje  wniosek aplikacyjny  na rzecz mieszkańców Gminy  Jeżów Sudecki,   w ramach ogłoszonego przez  Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą  naboru wniosków o dofinansowanie projektów określonych dla działania 3.3.e  Modernizacja systemów grzewczych i odnawialne źródła energii – projekty dotyczące zwalczania emisji kominowej.

Więcej…

 

Zimowy wypoczynek w Chrośnicy

W tym roku półzimowisko w Chrośnicy prowadzone było od 28.01.2019r. do 08.02.2019r.Dzieci miały zajęcia od godz.8.00 do godz.13.00.
Każdy dzień rozpoczynał się śniadaniem. Po śniadaniu dzieci przystępowały do zajęć. Pierwszego dnia po pogadance na temat problemów z uzależnieniami dzieci wykonały plakaty zachęcające do zdrowego trybu życia lub przestrzegające przed różnymi nałogami. Każdego dnia odbywały się zajęcia plastyczne. Dzieci  lepiły z modeliny zawieszki, koraliki , a następnie tworzyły z nich biżuterię. Z gliny samoutwardzalnej robiły figurki, z masy solnej  zwierzaki z masy solnej, a następnie malowały je farbami plakatowymi. Z kartek bloku technicznego hologramowego zrobiły ramki do zdjęć i maski karnawałowe. Wszyscy uczestnicy półzimowiska otrzymali zestawy kolorowych gumek do stworzenia barwnych breloczków. Każdego dnia odbywały się też rozgrywki sportowe: tory przeszkód, mecze tenisa stołowego, rozgrywki hokejowe, piłkarskie, bilardowe, rzuty do celu różnymi przyborami, układanie budowli i łowienie rybek na czas oraz biegi .

Więcej…

 

Spotkanie autorskie z Hubertem Horbowskim

Dnia 18 stycznia br. o godzinie 1700 w bibliotece w Dziwiszowie odbyło się spotkanie z Panem Hubertem Horbowskim- poetą  związanym z naszym regionem dolnośląskim. Poeta pisze piękne  wiersze rymowane publikowane w wielu almanachach, antologiach i innych zbiorach wierszy. Podczas spotkania autorskiego dnia 18 stycznia br, mieliśmy przyjemność wysłuchać  wierszy ciekawie przeplatanymi  opowieściami o okolicznościach  ich powstawania. Autor z rozmysłem serwował wiersze skłaniające do refleksji i zadumy na przemian z żartobliwymi limerykami, które wywoływały gromki śmiech zgromadzonych słuchaczy. Spotkanie odbyło  się w miłej atmosferze z poczęstunkiem. Uczestnicy spotkania byli bardzo zadowoleni z miło spędzonego wieczoru.

Więcej…

 

Wsparcie na założenie działalności gospodarczej

Spotkanie informacyjne w Jeleniej Górze na zakładanie działalności gospodarczej dla osób fizycznych
Tytuł spotkania: Spotkanie informacyjne pt.: "Wsparcie na założenie działalności gospodarczej”
Miejscowość: Jelenia Góra;  ul. Pl. Ratuszowy 32/32a
Data: 30.01.2018 r.;  godz. 10.00 - 13.00
Informacje o spotkaniu: Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze zaprasza osoby fizyczne na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia na założenie działalności gospodarczej w ramach  dotacji i  instrumentów zwrotnych.

Więcej…

 

Ogłoszenie o zebraniu

Zgodnie z § 8 ust. 2 Statutu Sołectwa Czernica  zwołuję ZEBRANIE WIEJSKIE na dzień  29 stycznia 2019 roku (wtorek) o godzinie 17.45 – w sali Domu Ludowego – Czernica 92.

Więcej…

 

NOCNE ZWIEDZANIE WIEŻY KSIĄŻĘCEJ W SIEDLĘCINIE

Dnia 19 stycznia 2019 roku serdecznie zapraszamy Państwa na nocne zwiedzanie Wieży Książęcej w Siedlęcinie!

Będzie to niecodzienna okazja zwiedzenia unikatowej na skalę środkowej Europy, średniowiecznej wieży mieszkalnej, w nieco odmiennej scenerii.
Tego wieczoru - w blasku świec - najstarsze w Polsce drewniane stropy nabiorą nowego charakteru, a jedyne w świecie średniowieczne malowidła z legendą o Lancelocie z Jeziora, ukażą swój magiczny charakter.

Więcej…

 

Regulamin mistrzostw w tenisie stołowym

pobierz

 

Zebranie Wiejskie

OGŁOSZENIE

Zgodnie z § 8 ust. 2 Statutu Sołectwa Jeżów Sudecki  zwołuję

ZEBRANIE WIEJSKIE

na dzień  28 stycznia 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 17.45 – w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich, Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27

Porządek Zebrania Wiejskiego:
1.Otwarcie i stwierdzenie kworum zebrania.
2.Sprawozdanie Rady Sołeckiej z działalności za 2018 rok.
3.Powołanie Komisji Skrutacyjnej.
4.Wybór Sołtysa.
5.Wybór Rady Sołeckiej.
6.Informacja o założeniu i działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Jeżowie Sudeckim.
7.Sprawy różne.

W przypadku braku określonego w Statucie Sołectwa kworum na zebraniu o godzinie 17.45 tj. ¼ uprawnionych do głosowania mieszkańców Sołectwa  -  Zebranie odbędzie się o godz. 18.00, dnia 28 stycznia 2019 roku bez względu na liczbę zebranych.

Zapraszam mieszkańców do uczestnictwa w Zebraniu Wiejskim.
Wójt Gminy Edward Dudek

 

Jasełka Bożonarodzeniowe w Czernicy

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.   

Więcej…