In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1346755

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

DAR I TAJEMNICA, czyli 50 lat w służbie Bogu i ludziom

Dnia 8 grudnia 2012r. w Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny obchodził złoty jubileusz kapłaństwa ks. prałat Józef Górak. Jubileuszowa Msza Święta koncelebrowana z udziałem ks. biskupa Marka Mendyka została odprawiona w kościele p.w. NMP Nieustającej Pomocy w Siedlęcinie – parafii, której ksiądz Jubilat Józef Górak był proboszczem przez 31 lat /od września 1978r. do 21. czerwca 2009r./. Na tę uroczystość przybyło liczne grono kapłanów: przyjaciół, znajomych i księży z rocznika święceń. Obecna była także siostra Jubilata oraz przedstawiciele władz gminy Jeżów Sudecki z wójtem, Panem Edwardem Dudkiem.

Więcej…

 

BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA ROLNIKÓW i DOMOWNIKÓW

Szkolenia z zakresu finansów gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia rolników i gospodarstw rolnych z terenu woj. dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego - ulotka , karta zgłoszenia

 

KPR Stor Winter Bike Maraton 2013

Regulamin

 

Bezpłatny kurs dla mieszkańców Gminy Jeżów Sudecki w ramach projektu " Doskonalenie drugą naturą człowieka"

Bezpłatny kurs dla mieszkańców Gminy Jeżów Sudecki w ramach projektu " Doskonalenie drugą naturą człowieka"  formularz zgłoszeniowy , ulotka - Doskonalenie drugą naturą człowieka

 

Mikołajkowy Bal dla dzieci

Plakat

 

Walki powietrzne zakończone

W sobotę, 8 grudnia odbyły się trzecie w historii Warty Bolesławieckiej, pucharowe zawody modelarskie w kategorii walk powietrznych ESA WWI i WWII. W tej klasie była to dziesiąta, jak i ostatnia impreza w tym sezonie.
Chęć uczestnictwa w zawodach zgłosiło 22 zawodników z Polski.
Przed godziną dziewiątą nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów a zarazem wezwanie pierwszych zawodników na start. Poszczególne rundy przebiegały sprawnie, między lotami modelarze mieli okazję zagrzać się oraz przygotować swoje modele w sali ośrodka sportowego, który został nam udostępniony na czas trwania zawodów.
Mimo krótkiego dnia i niskiej temperatury (-15 stopni) rozegrane zostały wszystkie rundy.
Po godzinie szesnastej nastąpiły finały, które wyłoniły najlepszych zawodników modelarzy air combat w III Bitwie o Wartę Bolesławiecką oraz najlepszych zawodników i eskadr Pucharu Polski.

Więcej…

 

24 grudnia Urząd Gminy będzie zamknięty

Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy nr 4/2012 z dnia 2012-01-18 w sprawie rozkładu czasu pracy, Urzędu Gminy Jeżów Sudecki informuję ,że dzień 2012-12-24 r. (poniedziałek) będzie dniem wolnym od pracy dla Urzędu Gminy Jeżów Sudecki . Tym samym pragniemy poinformować wszystkich interesantów że Urząd  Gminy czynny będzie 29 grudnia 2012 (sobota)

 

PROW- REMONT ŚWIETLICY W CZERNICY

Wójt Gminy Jeżów Sudecki informuje o zakończeniu realizacji zdania pn.: „Remont budynku świetlicy wiejskiej w Czernicy, w Gminie Jeżów Sudecki”. Projekt realizowany był w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju PROW na lata 2007-2013 dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania Odnowa i rozwój wsi. Koszt remontu świetlicy wyniósł 276.877,04 zł brutto. Zadanie zostało dofinansowane w wysokości 80% poniesionych kosztów kwalifikowalnych. Remont obiektu miał na celu stworzenie wspólnego miejsca spotkań mieszkańców wsi, które przyczyni się do zwiększenia aktywności społecznej, zaspokoi potrzeby uczestniczenia w życiu kulturalnym i społecznym ludności Czernicy. Dzięki realizacji projektu podniesie się aktywność społeczna. Atrakcyjne warunki lokalowe zachęcą mieszkańców do korzystania z przedmiotowej infrastruktury, a w rezultacie do organizowania i podejmowania ciekawych inicjatyw społecznych, w tym kulturalnych, edukacyjnych i rozrywkowych.

Więcej…

 

Biegacze ze Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie

Sukcesem zakończyli  swój start młodzi biegacze ze Szkoły Podstawowej w  Siedlęcinie w V Biegu Mikołajkowym w Uboczu, który odbył się 06.12.2012 r.  Biegi odbywały się w zimowej scenerii, a nagrody wręczał sam św. Mikołaj w towarzystwie burmistrza Gryfowa Śląskiego Olgierda Poniźnika.. Najlepiej w swoich kategoriach wypadli:

Więcej…

 

Mistrzostwa Gminy w siatkówce

Gminny Ludowy Klub Sportowy „Jeżów Sudecki” w Jeżowie Sudeckim  oraz szkoła Podstawowa w Siedlęcinie  zapraszają na  Mistrzostwa Gminy w siatkówce
Turniej odbędzie się w sali  gimnastycznej szkoły  Podstawowej w Siedlęcinie w sobotę 15.12.2012 r.  Rozpoczęcie gier  godzina 13.00 
W turnieju mogą wziąć udział drużyny złożone z mieszkańców gminy Jeżów Sudecki lub członków klubów sportowych z terenu gminy. System gry zostanie ustalony przed rozpoczęciem zawodów. W sprawach spornych lub nie ujętych w regulaminie decydują organizatorzy i sędzia główny zawodów. Zawodnicy zobowiązani są do gry w strojach sportowym, obuwiu przeznaczonym na salę gimnastyczną oraz do zachowania ogólnie przyjętych zasad sportowego zachowania poszanowania rywali i punktualności.

ZAWODY DOFINANSOWYWANE SĄ ZE ŚRODKÓW GMINY JEŻÓW SUDECKI

 

Hala Sportowa

Gmina Jeżów Sudecki zrealizowała zadanie pn. „Budowa Hali Sportowej w Jeżowie Sudeckim”. Po wykonaniu projektu przez firmę MP Projekt Mirosław Pacek z Krakowa został ogłoszony przetarg w ramach którego został wyłoniony wykonawca –OZ-BUD Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Sp. z o.o. z Wrocławia i uzyskaniu pozwolenia na budow. Prace rozpoczęły się w miesiącu maju 2011 roku, a zakończone zostały w miesiącu październiku 2012 roku.

Więcej…

 

XIII Zimowe Dolnośląskie Igrzyska Integracyjne

XIII Zimowe Dolnośląskie Igrzyska Integracyjne Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, Szkół Specjalnych oraz Szkół Masowych Dzierżoniów 29.12.2012 r.

Reprezentacja Gminy złożona z uczniów Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie oraz Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim zajęła III miejsce w XIII Zimowych Dolnośląskich Igrzyskach Integracyjnych Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz Szkół Podstawowych i Gimnazjów, które odbyły się w hali sportowej OSIR Dzierżoniów 29.12.2012 r. W imprezie wzięły udział reprezentacje szkół specjalnych, ośrodków szkolno – wychowawczych, świetlicy środowiskowej oraz nasza drużyna. Zawody składały się z następujących konkurencji rekreacyjno – sportowych:

Więcej…

 

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Gminny Turniej Tenisa Stołowego „Złotą Jesień” – III Turniej II Grand Prix dzieci i młodzieży gminy Jeżów Sudecki 2013 - wyniki

 

Sukcesy w warcabach stupolowych

W dniu 10 listopada 2012 roku w Gimnazjum Ekologicznym w Bielawie odbył się Dolnośląski Finał Warcab Stupolowych organizowany w ramach XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. W zawodach wystartowali finaliści z czterech stref eliminacyjnych woj. dolnośląskiego. W reprezentacji strefy jeleniogórskiej wzięli udział mieszkańcy naszej gminy.

Więcej…