In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1259188

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Obchody 100 lecia Zapory Pilchowickiej

 

Turniej Rycerski

 

Na ratunek pisklęciu

Dnia 21 lipca 2012 roku mieszkaniec Dziwiszowa znalazł pisklę ptaka drapieżnego, które w dniu 23 lipca br. zostało odwiezione do Centrum Edukacji Ekologicznej „Salamandra” w Myśliborzu, gdzie znajduje się specjalistyczna woliera dla dziko żyjących ptaków. Trudno było określić, jakiego gatunku jest to pisklę, ponieważ nie posiadało jeszcze właściwego upierzenia. Specjalista ornitolog z Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze, określiła, że jest to pisklę myszołowa(gatunek dużego ptaka drapieżnego z rodziny jastrzębiowatych), co potwierdzają to obecni opiekunowie. Nie została jeszcze podjęta decyzja, co do przyszłości ptaka, ale rozważne są dwie alternatywy: pozostanie w dużej wygodnej wolierze na terenie ośrodka lub zostanie wypuszczony na wolność. Ptak wychowany przez ludzi będzie przyjazny dla odwiedzających ośrodek.

Więcej…

 

I Festiwal Smaków Liczyrzepy

 

Półkolonia letnia - Płoszczyna 2012

W dniach od 16 lipca  do 3 sierpnia  2012 roku w świetlicy wiejskiej  zorganizowana  została półkolonia letnia. Uczestnikami były  dzieci przedszkolne oraz ze szkoły podstawowej. Półkolonia finansowana była ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeżowie Sudeckim. W zajęciach uczestniczyło 18 dzieci. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 15.00. Zgodnie z charakterem półkolonii  , głównym celem zajęć były tematy związane z profilaktyką w zakresie zachowań agresywnych, nadużywania alkoholu, narkotyków.

Więcej…

 

Zwrot podatku akcyzowego w 2012 roku

Wójt Gminy Jeżów Sudecki informuje: Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT i w terminie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2012 r. do 31 lipca 2012 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2012 r.  limit zwrotu podatku akcyzowego w 2012 r. wynosi 81,70 zł * ilość ha użytków rolnych
Pieniądze wypłacane będą w terminie:
1 - 31 października 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w sierpniu 2012

Wszystkie informacje oraz druki wniosków można uzyskać w Urzędzie Gminy Jeżów Sudecki pokój 111 telefon 75 7132254 wewnętrzny 128 w godzinach pracy Urzędu Gminy – od 7:30 do 15:30.  

 

Europejski Zlot Starych Szybowców

W dniach 26 maja do 1 czerwca 2012 roku na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim, odbył się Europejski Zlot Starych Szybowców. Organizatorem była Gmina Jeżów Sudecki, a wykonawcą Aeroklub Jeleniogórski, przy wsparciu finansowym Gminy Jeżów Sudecki w ramach realizacji projektu pn. „Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich – Etap II” realizowanego przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego-„Inwestujemy w waszą przyszłość”, Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013.

Więcej…

 

Skarbiec Ducha Gór

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór serdecznie zaprasza zarówno mieszkańców jak i turystów do odwiedzenia nowo otwartego Skarbca Ducha Gór - Galerii Produktu Lokalnego, miejsca gdzie lokalni artyści, rzemieślnicy i producenci żywności z obszaru Partnerstwa Ducha Gór będą mogli prezentować swoje wyroby. W Galerii można będzie zobaczyć:
drewniane anioły "Anioły Staroskrzydłe" i inne wyroby z drewna Beaty Makutynowicz, obrazy "liściaki" Barbary Sokołowskiej, wyroby z lnu i galanterię lnianą J. Czudiak i D. Rosa, grafiki oraz przedmioty użytkowe artystki K. Matusiak, ceramikę i biżuterię E. Telatyńskiej i Państwa Rudnickich, haftowane wyroby J. Piątkowskiej, woreczki zapachowe i suszone zioła M. Zawieruchy, pierniczki Trzcińskie, miody karkonoskie i wiele wiele innych.

Więcej…

 

Pierwsza powietrzna bitwa o Jeżów Sudecki już za nami.

W Sobotę 21/07/2012 na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim odbył się „Pierwszy Modelarski Piknik Lotniczy” oraz zawody Air Combat ESA „Bitwa o Jeżów Sudecki” Organizatorem pikniku był Samorząd Wsi, Stowarzyszenie „Sołectwo Jeżów Sudecki” oraz modelarze współpracujący z gminą. Do zawodów, które należą do Pucharu Polski zgłosiło się 20 zawodników z całego kraju.

Więcej…

 

seminarium "ROLA MARKI LOKALNEJ W BUDOWANIU WIZERUNKU REGIONU”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór ma zaszczy zaprosić Państwa do udziału w seminarium "ROLA MARKI LOKALNEJ W BUDOWANIU WIZERUNKU REGIONU”  oraz WIZYCIE STUDYJNEJ U LOKALNYCH PRODUCENTÓW w dniach 26-27 lipca 2012r. Celem seminarium jest zainteresowanie władz lokalnych, podmiotów, instytucji, organizacji pozarządowych tematyką Marki Lokalnej i budowanie przyjaznego otoczenia dla kreowania marki, którą LGD Partnerstwo Ducha Gór wprowadza na obszarze Kotliny Jeleniogórskiej. Seminarium ma za zadanie rozpocząć dyskusję w tym temacie oraz włączać partnerów w działania. Do udziału w seminarium szczególnie zapraszamy przedstawicieli samorządów, instytucji i firm, przedstawicieli usługodawców, mediów, producentów, rzemieślników i artystów lokalnych, dla których istotny jest rozwój turystyki w  regionie, którzy już działają w tym zakresie oraz wszyscy, którzy dopiero zamierzają działać  w tym kierunku.

Więcej…

 

Półkolonie

Sprawozdanie z półkolonii profilaktyczno – terapeutycznej prowadzonej w Jeżowie Sudeckim w terminie od 2 do 13 lipca 2012 roku. Jak co roku dzieci z Jeżowa Sudeckiego miały możliwość spędzenia pierwszych dwóch tygodni wakacji na półkolonii, która finansowana była z budżetu gminy w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Program półkolonii oparty został na organizacji zajęć mających na celu zapewnienie dzieciom aktywnej formy spędzania czasu wolnego w czasie wakacji. Różnorodne formy zajęć sportowych, zabawy integracyjne, zajęcia plastyczne, piesze wycieczki, uatrakcyjniały i wypełniały wakacyjny czas w sposób aktywny, bezpieczny i twórczy. Pierwszeństwo udziału w półkolonii miały dzieci z rodzin objętych pomocą i opieką GOPS, ale w półkolonii uczestniczyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej , Publicznego Gimnazjum i szkoły średniej. Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli Krystynę Drahan i Zbigniewa Sosa. 

Więcej…

 

Bitwa o Jeżów Sudecki

Serdecznie zapraszamy wszystkich pilotów ESA na PIERWSZĄ BITWĘ O JEŻÓW SUDECKI, która obędzie się w sobotę 21 lipca na GórzeSzybowcowej w Jeżowie Sudeckim. Jednocześnie na Górze odbędzie się Pierwszy Modelarski Piknik Lotniczy, na który serdecznie zapraszamy. plakat

 

Bajkowy świat w gminach partnerskich

Gmina Jeżów Sudecki złożyła wniosek w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczypospolita Polska 2007-2013 na realizację projektu pn. „Bajkowy świat w gminach partnerskich” . Projekt będzie realizowany wspólnie z Gminą Partnerską Paseky nad Jizerou. Wartość wniosku wynosi 8 940,00 euro, z czego 85% finansowane jest z EFRR, 10% z budżetu państwa, 5% z budżetu gminy. Czas realizacji projektu od 1 czerwca 2012 roku do 31 stycznia 2013 roku. W ramach projektu zostały zaplanowane  następujące działania:

Więcej…

 

Bajkowy las w Pasekach nad Jizerou

 Dnia 16 czerwca 2012 roku dzieci  ze Szkoły Podstawowej w Czernicy wraz z nauczycielami i rodzicami wyjechali do Gminy Partnerskiej Paseky nad Jizerou, gdzie zostało przeprowadzone kolejne zadanie w ramach realizacji  projektu. Po powitaniu dzieciom zostało przekazane motto o następującej treści: Drogie dzieci, chyba już nawet Wasze babcie i dziadkowie nie pamiętają tych czasów, gdy w Pasekach  i okolicach spotkać można było przeróżne straszydła i upiorki. Pod skałą, niedaleko za papiernią, tam na dole przy Izerze mieszkał wodnik Modlizak,  a w dzielnicy Havirna żyła sobie para straszaków- Spiczyn i Fukan.

Więcej…