In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1408666

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Zaproszenie

Gmina Jeżów Sudecki, serdecznie zaprasza na Międzynarodową Konferencję pn. „Historia skrzydłami pisana” – Pomniki Dziedzictwa Lotniczego Polski, z uwzględnieniem historii szybownictwa w  Jeżowie  Sudeckim– Grunau.

Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 października 2013 roku
w Jeżowie Sudeckim, w budynku dawnej Szkoły Szybowcowej, a obecnie
w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich,
Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.

Więcej , Zaproszenie

 

Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich już otwarte.

Dnia 28 września 2013 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim, które powstało na bazie wyremontowanej dawnej Szkoły Szybowcowej w ramach realizacji projektu pn. „Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich – Etap II”, który  jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Saksonia – Polska 2007 - 2013.

Więcej…

 

Z nurtem rzeki Bóbr

Serdecznie zapraszamy na Euroregionalny Rajd Gmin Partnerskich pn. „Z nurtem rzeki Bóbr”, który odbędzie się w sobotę dnia 5 października 2013 roku. plakat

 

Ogłoszenie

Informuję, że od dnia 1 października 2013 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Jeżowie Sudeckim zmieniła swoja siedzibę, obecnie  wypożyczać książki można w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich  (budynek dawnej Szkoły Szybowcowej) – Jeżów Sudecki, ul. Kreta 27 .

Wszystkich czytelników serdecznie zapraszamy.

Godziny otwarcia :
Poniedziałek   9.00 – 15.00
Wtorek          11.00 - 17.00
Środa              8.00 - 14.00
Czwartek      11.00 - 17.00
Piątek   9.00- 15.00

Beata Drewnowska

 

Zawiadomienie Wójta Gminy Jeżów Sudecki w sprawie zbiórki odpadów wielkogabarytowych

więcej

 

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na Euroregionalny Rajd Gmin Partnerskich pn. „Z nurtem rzeki Bóbr”, który odbędzie się w sobotę dnia 5 października 2013 roku. więcej

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2013 roku Dz. U. poz. 594 ) zwołuję  XXIX Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 25 września 2013 roku (środa)  o godz. 14-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63. więcej

 

Uroczyste otwarcie Euroregionalnego Centrum Spotkań

Dnia 28 września 2013 roku o godzinie 12-tej (sobota), nastąpi uroczyste otwarcie Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich (b. Szkoła Szybowcowa)- Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27 - plakat

 

Nabór osób chętnych, by zostać animatorem grup senioralnych

W związku z projektem "integracja międzypokoleniowa seniorów w kotlinie Jeleniogórskiej" prowadzimy nabór osób chętnych, by zostać animatorem grup senioralnych. Poszukujemy 12 animatorów lokalnych ( 6 osób do 25 r. ż i 6 osób po 50/60 r.ż.), którzy zostaną przeszkoleni do dalszej pracy w środowiskach lokalnych. Przede wszystkim ważna jest motywacja do działania na rzecz innych osób, w tym seniorów oraz predyspozycje.  Osoby te, w parach: jedna osoba starsza, jedna młodsza, będą prowadziły warsztaty integracyjne w środowiskach seniorów na obszarze powiatu jeleniogórskiego, które mają na celu zaplanowanie działań seniorów w ramach projektu. Działania te zostaną dofinansowane  w ramach projektu. Działania te zostaną również zaprezentowane na stronach www oraz w publikacji „Aktywność seniorów”.
formularz , regulamin

 

Dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia młodocianych pracowników

Dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia młodocianych pracowników ( informacje dla pracodawców składających wnioski od 1 września 2012 roku)

Wójt Gminy Jeżów Sudecki informuje, że z dniem 1 września 2012 roku weszła w życie zmiana art. 70 b ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz.2572, z późn. zm.) regulująca zasady przyznawania pracodawcom dofinansowania kosztów kształcenia pracowników młodocianych.

Od 1 września 2012 r. pracodawcom, którzy zawarli z młodocianym pracownikiem umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego, przysługiwać będzie dofinansowanie w wysokości:

Więcej…

 

IIntegracja międzypokoleniowa seniorów w Kotlinie Jeleniogórskiej

Zapraszamy mieszkańców  do współpracy w ramach projektu „Integracja międzypokoleniowa seniorów w Kotlinie Jeleniogórskiej”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Faktor” oraz LGD Partnerstwo Ducha Gór  Projekt otrzymał dofinansowanie z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej
Osób Starszych (ASOS) na rok 2012-2013. Patronaty medialne nad projektem objęły lokalne media: Nowiny Jeleniogórskie oraz Muzyczne Radio.

Projekt dotyczy obszaru powiatu jeleniogórskiego, ale wyłącznie obszarów wiejskich i małych miasteczek powiatu oraz środowisk i organizacji senioralnych w okresie do końca roku 2013.

W ramach projektu odbędą się:
1. Debaty publiczne dot. sytuacji osób starszych w danej gminie wiejskiej i miasteczku powiatu jeleniogórskiego (w załączeniu harmonogram 8 debat) pn. „Seniorzy – problem czy szansa dla środowiska lokalnego”.
2.  Przygotowanie 12 animatorów lokalnych ( 6 do 25 r. ż i 6 po 60 r.ż.) do dalszej pracy w środowiskach lokalnych.
3. Warsztaty integracyjne prowadzone przez wyszkolonych animatorów lokalnych.
4. Wybór kilku organizacji do realizacji dalszych działań we własnych środowiskach lokalnych (dofinansowanie tych działań w ramach projektu) przy pomocy animatorów lokalnych.
5.    Zapewnienie powstania lub obsługi stron www organizacji senioralnych.
6. Powstanie publikacji promujących „dobre praktyki” organizacji senioralnych na obszarze powiatu jeleniogórskiego.
7. Powstanie panelu dot. „dobrych praktyk” organizacji senioralnych na stronie http://www.duchgor.org/ oraz http://www.faktor.org.pl/.
8.   Szkolenia oraz doradztwo dot. pozyskiwania funduszy krajowych dla organizacji senioralnych.
9. Powstanie Punktu Informacyjnego i Doradczego dla Organizacji Senioralnych przy LGD Partnerstwo Ducha Gór.

W ramach projektu zapewniamy poczęstunki, materiały, możliwość przewozu uczestników

harmonogram debat

 

KACZAWSKIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE 2013

Stowarzyszenie Dobków i mieszkańcy Dobkowa zapraszają na Kaczawskie Warsztaty Artystyczne do Dobkowa. Warsztaty odbędą się tradycyjnie w ostatnią sobotę wakacji, 31  sierpnia 2013r. od godz. 14.00 w centrum Dobkowa. 
Szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci, choć dorośli również nie będą się nudzić.
Zachętą do udziału w festynie w Dobkowie niech będzie krótki film z Kaczawskich Warsztatów Artystycznych w 2012r.: www
Tradycyjnie dobkowscy rzemieślnicy zapraszają na warsztaty lepienia z gliny i bibułkarskie.   Zaprzyjaźnieni rękodzielnicy poprowadzą warsztaty filcowania, kartek okolicznościowych i zdobienia złotoryjskich bombek. Wspólnie wyrzeźbimy dębową ławkę i każdy z nas będzie mógł  wraz z Fundacją “Bazalt” ułożyć mozaikę z kolorowego granitu.  
Młodzież i panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobkowie będą uczyć sztuki lepienia pierogów, a przyjaciele z Veseli w Czechach wyrabiania knedlików.
Warsztatom towarzyszyć będą: wystawa malarstwa Adriana Kruka oraz nauka żonglerki w fabryce mydlanych baniek. Nie zabraknie zabawy z clownem i objazdowym teatrem kukiełkowym z Czech.
Na scenie zabrzmi muzyka, wystąpią lokalni artyści i zespoły: rockowy Affect i folkowy Szyszak.
Dla niestrudzonych taneczno-wokalny program wieczorny.

Więcej informacji na stronie: www

Zapraszamy

 

Partnerstwo Ducha Gór zaprasza na Festiwal Smaków do Karpacza

 

IX Euroregionalne Forum Straży Pożarnych

Dnia 22 czerwca 2013 roku, w Siedlęcinie odbyło się IX Forum, pn. Euroregionalne ćwiczenia ratownictwa wodnego i medycznego. Celem ćwiczeń było zgranie i doskonalenie współpracy zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Jeżów Sudecki, Paseky nad Jizerou i Vierkirchen,  oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodnego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr I Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Ćwiczenia odbyły się w Siedlęcinie na rzece Bóbr przy moście i Książęcej Wieży Rycerskiej. Zakres ćwiczeń obejmował: ratownictwo medyczne, ratownictwo wodne, ratownictwo psychologiczne – wsparcie, symulacje stanów zagrożenia życia, prezentacja sprzętu nurkowego, wymianę doświadczeń, ocenę współdziałania jednostek i realizacji zadań.
Przed rozpoczęciem ćwiczeń na terenie Wieży Książęcej w Siedlęcinie odbyła się odprawa jednostek straży pożarnej.

Więcej…