In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1442546

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

II Bieg Walentynkowy - 13.02.2014 r.

Z okazji Dnia Zakochanych w Szkole Podstawowej w Siedlęcinie odbył się II Bieg Walentynkowy. Regulamin  biegu był dostosowany specjalnie do okazji - startować mogły tylko pary, które przez cały dystans trzymały sie za ręce. Dobra pogoda sprawiła, że na start pojawiło sie 15 par podzielonych na 2 kategorie wiekowe.
 
 Najlepiej z trudnościami poradziły sobie:

Więcej…

 

Sukcesy w Biegu Noworocznym w Świdnicy

W piękną słoneczną niedzielę uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie wzięli udział w Biegu. Noworocznym, który odbył się w Parku Centralnym
w Świdnicy.

Pomimo dużej konkurencji nasi reprezentanci osiągnęli duże sukcesy. Najlepiej wypadli:

Więcej…

 

Regulamin - Mistrzostw Gminy Jeżów Sudecki w tenisie stołowym na rok 2014

Regulamin

 

 

Zabawa karnawałowa w Siedlęcinie

Dnia 25 stycznia 2014 roku w sali Domu Ludowego w Siedlęcinie odbyła się zabawa karnawałowa przygotowana dla dzieci. Uczestniczyli w niej nie tylko uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie, ale również najmłodsi mieszkańcy naszej wsi. W pracę nad organizacją tego przedsięwzięcia zaangażowała się Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej w Siedlęcinie, Rada Sołecka naszej wsi, Stowarzyszenie „ Nasz Siedlęcin” oraz nauczyciele. Ważna była każda para rąk, bo wszyscy chcieliśmy, aby dzieci bawiły się świetnie i aby długo nie zapomniały tego dnia.

Więcej…

 

Szkolne Spotkanie Opłatkowe

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
(...) Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia,
Drzewa ptakom, ptaki drzewom,
Tchnienie wiatru płatkom śniegu.”

Więcej…

 

Dzień Babci i Dziadka w Siedlęcinie

„Babcia i Dziadek to jedne z najważniejszych osób w życiu każdego człowieka niezależnie od wieku. Babcia i Dziadek to skarby bezcenne naszych rodzin.”

Uczniowie  klasy  I  Szkoły  Podstawowej   im.   Polskich   Nauczycieli  Tajnego   Nauczania w Siedlęcinie 30 stycznia uroczyście obchodzili Święto Babci i Dziadka zorganizowane w sali Domu Ludowego. Na uroczystości gościliśmy również sołtysa wsi Siedlęcin Pana Mariana Tykę, Panią Dyrektor Zuzannę Kozyra-Jędruch oraz oczywiście Rodziców.

Więcej…

 

Wiejskie Spotkanie Opłatkowe w Siedlęcinie

„Patrzymy na Narodzonego w szopie. Bo chcemy jak najwięcej, na zapas, na cały rok nagromadzić światła w naszych duszach, by nam go nie zabrakło do następnego Bożego Narodzenia.” ks. Mieczysław Maliński
 Tradycją w naszej wsi stało się już coroczne Wiejskie Spotkanie Opłatkowe. Jej organizatorami są Rada Sołecka naszej wsi na czele z Panem Sołtysem, Stowarzyszenie „ Nasz Siedlęcin” oraz Ksiądz Proboszcz Dariusz Pytel. To wyjątkowe wydarzenie odbywa się  w Święto Trzech Króli. Jest to czas, kiedy już po rodzinnych świętach Bożego Narodzenia możemy znaleźć chwilę, aby spotkać się z sąsiadami i znajomymi.

Więcej…

 

Zaproszenie na przedstawienie " Bożonarodzeniowe"

Zaproszenie na przedstawienie  " Bożonarodzeniowe" pt. "MAŁY ANIOŁEK" które odbędzie się 01.02.2014r.( sobota) o godzienie 15-tej w Euroregionalnym Centrum Gmin Partnerskich W Jeżowie Sudeckim ul. Kręta 27. plakat
 

 

Euroregionalny Dzień Seniora

W ramach realizacji projektu pn. „Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich – Etap II”, w dniu 14 grudnia 2013 roku odbył się Euroregionalny Dzień Seniora. Spotkanie było współfinansowane ze środków Gminy Jeżów Sudecki i  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Saksonia – Polska 2007 - 2013.
W uroczystościach Dnia Seniora  wzięli udział seniorzy z Jeżowa Sudeckiego, Gminy Paseky nad Izerou., oraz zaproszeni goście. Sala Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich była wypełniona po brzegi, a spotkanie było okazją do rozmów i wspomnień mieszkańców. Pan Edward Dudek – Wójt Gminy  serdecznie powitał wszystkich, życząc udanej zabawy, jednocześnie zachęcając seniorów do dzielenia się wspomnieniami. Zespół Szkól w Jeżowie Sudeckim przygotował przedstawienie  montaż słowno-muzyczny pn.
„W wigilijną noc…”. Młodzież  przedstawiła zwyczaje bożonarodzeniowe  w Polsce, ale i w Europie. Po występie młodzież otrzymała  gromkie brawa.

Więcej…

 

Mikołajkowy Bal dla Dzieci

 

Szkolenia dla osób fizycznych, firm, stowarzyszeń, rolników w zakresie pozyskiwania dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 Oś 4 LEADER

W związku z ogłoszonym konkursem w ramach działania „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 Oś 4-LEADER,    LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA PARTNERSWO DUCHA GÓR zaprasza na bezpłatne szkolenie w ramach działań   Różnicowanie  w kierunku działalności  nierolniczej oraz Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw w dniach 13 i 20.01.2014r. od godziny 14 do 19.00 w biurze Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Ducha Gór ul. Konstytucji 3 Maja 25, 58-540 Karpacz.

Więcej…

 

Warsztaty piernikowe

W dniach 30 listopada i 7 grudnia 2013 roku w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin partnerskich odbyły się warsztaty piernikowe, które zostały przeprowadzone przez Pana Eugeniusza Dawidowicza z rodziną.  W warsztatach uczestniczyli mieszkańcy naszej gminy – dorośli i dzieci. W pierwszym dniu warsztatów  prowadzący warsztaty przedstawili historię piernika, zaprezentowali  formy do formowania ciasta piernikowego oraz gotowe wyroby. Następnie uczestnicy warsztatów sami przygotowali ciasto do wypieku pierników, a po jego rozwałkowaniu, za pomocą foremek wycinali róże kształty ciastek piernikowych i układali je na blaszkach do pieczenia ciast. Zapach pieczonego piernika był obecny w całym budynku.
W kolejną sobotę spotkaliśmy się, aby ozdobić  nasze pierniczki. Pan Eugeniusz Dawidowicz  z córka  Anną pokazał jak przygotować dobry lukier, którym  dekorowaliśmy nasze figurki piernikowe. Uczestnicy mogli pokazać swoje  zdolności  artystyczne, a przy pomocy lukru
i ozdób cukierniczych powstawały małe dzieła sztuki. Wykonane ciastka piernikowe przeznaczono na  prezenty dla seniorów  podczas Euroregionalnego Dnia Seniora w Jeżowie Sudeckim  oraz na przyozdobienie choinki  na tę uroczystość.   Wszyscy byli bardzo mocno zaangażowani i planują kolejne warsztaty z panem E. Dawidowiczem w 2014 roku.           

Więcej…

 

Urząd będzie nieczynny 24-12-2013

ZGODNIE Z ZARZĄDZENIEM WÓJTA GMINY Nr 11/2013 Z DNIA 18 marca 2013 roku w sprawie: Rozkładu czasu pracy Urzędu Gminy Jeżów Sudecki w 2013 roku,
informuję że, dzień 24 grudnia 2013r.( wtorek) będzie dniem wolnym od pracy dla Urzędu Gminy Jeżów Sudecki,
URZĄD GMINY BĘDZIE CZYNNY w dniu 28 grudnia 2013r.( sobota)
Wójt Gminy  Edward  Dudek

 

szkolenie KRAJOBRAZ KULTUROWY I TRADYCYJNE ZAGOSPODAROWANIE OGRODÓW NA OBSZARACH WIEJSKICH

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór zaprasza na szkolenie KRAJOBRAZ KULTUROWY I TRADYCYJNE ZAGOSPODAROWANIE OGRODÓW NA OBSZARACH WIEJSKICH w dniach 14-15.12.2013r. w godzinach 10-15.00. Szkolenie odbędzie się w Małym Pałacu Łomnica.

plan , formularz