In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja
 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1445200

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ferie zimowe przy Zespole Szkół w Jeżowie Sudeckim

17.02.2014r. do  28.02.2014r.
Zajęcia odbywały się  w godzinach od 8.00 do 13.00 w świetlicy szkolnej. Uczestniczyli   w nich  uczniowie Szkoły Podstawowej.
Nauczyciele prowadzący zajęcia to: Krystyna Drahan , Dagmara Choma.
Jak co roku dzieci z Jeżowa Sudeckiego miały możliwość spędzenia ferii zimowych na zimowisku przy Zespole Szkół w Jeżowie Sudeckim, które finansowane były z budżetu gminy w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
  Działania w czasie ferii zimowych  miały na celu zapewnienie aktywnej formy spędzania czasu wolnego dzieci , szczególnie z rodzin borykających się z różnymi problemami społecznymi.
W pierwszym tygodniu ferii uczestniczyło w zajęciach : poniedziałek 21 osób, wtorek 22 osoby, środa 25 osób, czwartek 19 osób , piątek 18 osób.
W drugim tygodniu poniedziałek 15 osób, wtorek 14 osób, środa 17osób, czwartek 16 osób , piątek 15 osób.

Więcej…

 

Wielkanocne zwyczaje

Uczniowie, Rada Rodziców, Dyrekcja Zespołu Szkół oraz Wójt Gminy serdecznie zapraszają na spotkanie „Wielkanocne zwyczaje”

 

 

z V Turnieju Tenisa Stołowego o puchar Sołtysa Wsi Jeżów Sudecki

22.03.2014 r. w Jeżowie Sudeckim odbył się V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa Wsi Jeżów Sudecki. Organizatorem imprezy była Rada Sołecka Wsi Jeżów Sudecki oraz Rada Rodziców Zespołu Szkól w Jeżowie Sudeckim. Zawodnicy rywalizowali w 4 kategoriach.  W turnieju wzięło udział 64 tenisistów. Dzięki organizatorom uczestnicy mogli wykazać się przy stołach, a wolnych chwilach posilić się poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców oraz Radę Sołecką. Osiągnięto wyniki:

Więcej…

 

Harmonogram wywozu śmieci

Harmonogram odbioru odpadów na terenie gminy Jeżów Sudecki. - Simeko , MPGK

 

FERIE ZIMOWE W SIEDLĘCINIE

W dniach 17.02.2014r.- 28.02.2014r. w sali Domu Ludowego odbywały się zajęcia przeznaczone dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie. Zajęcia te połączone były z programem profilaktycznym w zakresie nadużywania alkoholu, narkotyków oraz zachowań agresywnych w Siedlęcinie. 
Dzieci miały zagospodarowany czas od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. W zależności od proponowanych przez nauczycieli prowadzących działań i atrakcji liczba uczestników była różna. Cieszy fakt, że dzieci  bardzo chętnie i licznie uczęszczały na te spotkania. Prowadzącymi byli: Pan Andrzej Zaremba, Pani Dorota Piwowar , Pani Zuzanna Kozyra- Jędruch, Pani Krystyna Sos, Pani Małgorzata Michalenko, Pani Magdalena Nowogrodzka.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

więcej

 

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH.

Załącznik

 

I Szkolenie dotyczące Questingu- Wypraw Odkrywców

Pierwsze jednodniowe szkolenie w ramach projektu „Przewodnik za ladą” dot. tworzenia Questów  odbędzie się w dniu 29.03.2014 r. od godziny 9.00 do 17.00  w Gospodarstwie Ekoturystycznym Kowalowe Skały, Wrzeszczyn 25a, 58-508 Jelenia Góra. Szkolenie jest bezpłatne, organizator zapewnia poczęstunek podczas szkolenia oraz  materiały szkoleniowe.
Przed nami pozostaje zorganizowanie i przeprowadzenie jeszcze 9 szkoleń tego typu na obszarze LGD Partnerstwo Ducha Gór. Zapraszamy społeczności lokalne, grupy inicjatywne, liderów lokalnych do współpracy.   W każdej gminie LGD Partnerstwo Ducha Gór zaplanowaliśmy dwa szkolenia, których efektem będzie utworzenie Questu. Więcej o Qestach: www.questing.pl; www.questy.com.pl.
Uczestnictwo należy zgłosić za pośrednictwem telefonu, faxu lub e-maila maksymalnie na trzy dni przed terminem szkolenia (26.03.2014r.)w biurze LGD Partnerstwo Ducha Gór ul. Konstytucji 3 Maja 25, 58-540 Karpacz;  sekretariat@duchgor.org, tel./fax.  75 644 21 65, www.duchgor.org.
Więcej informacji o projekcie w zakładce pn. Przewodnik za ladą.

 

Ferie 2014 w Czernicy

Ferie zimowe w Szkole Podstawowej w Czernicy przebiegały pod hasłem ”Ach ta zima bez śniegu”. Po cichu liczyliśmy na przyjście późnej zimy, ale nie spadła ani odrobinka śniegu. Mimo to, codziennie przebywaliśmy na dworze, gdzie często w promieniach słonecznych, organizowaliśmy gry i zabawy zespołowe. Dużą  aktywnością ruchową i dbałością o bezpieczeństwo, wykazywaliśmy się na sali gimnastycznej, grając w hokeja i ping-ponga. Dziewczynki chętniej korzystały z propozycji w różnych pracach plastycznych, wykonując papierowe przeplatanki, kule z kolorowego papieru oraz obrazki kwiatów z cienkich paseczków. Wykonane prace są pamiątką i ozdobą szkolnego korytarza.

Więcej…

 

Konkurs

Zarząd Województwa Dolnośląskiego za pośrednictwem Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” ogłasza konkursy na składanie wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013: załączniki

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2013 roku Dz. U. poz. 594 ze zmianami ) zwołuję  XXXII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 26 lutego 2014 roku (środa)  o godz. 14-tej  w sali Domu Ludowego w Dziwiszowie  - Dziwiszów 122.

Więcej…

 

Bal

W sobotę 18. stycznia, jak co roku, obył się w Jeżowie Sudeckim  Karnawałowy Bal dla dzieci. Do zabawy zaproszono dzieci w wieku od 2 do 10 lat i ich rodziców, mieszkańców Jeżowa . Organizatorami  tej imprezy byli: Wójt Gminy, sołtys, Rada Sołecka, Rada Rodziców i radni . Przy balu pomagali też nauczyciele Zespołu Szkół z Jeżowa Sudeckiego z wielkim zaangażowaniem  zabawiając dzieci i  prowadząc konkursy .

Więcej…

 

Niedziela pełna emocji

W niedzielę 12 stycznia 2014 roku z inicjatywy Szkoły Podstawowej w Czernicy, po mszy św.  o godz.12.00  w Kościele Parafialnym w Czernicy  odbył się koncert kolęd  i pastorałek w wykonaniu  chóru  szkolnego „Czerniczanki” oraz chóru  parafialnego z kościoła Matki Bożej Miłosierdzia Bożego z Cieplic pod dyrekcją pana organisty Marka Drewnikowskiego. Goście zaprezentowali dziewięć  utworów ze swojego repertuaru. Były to wielogłosowe wersje pięknych mało znanych  kolęd, takich jak: „Nad Betlejem w ciemną noc”, „Przystąpmy do szopy”
Zgromadzeni słuchacze mieli też okazję usłyszeć bardziej znane kolędy zaśpiewane przez Czerniczanki, takie jak : „Cicha noc” , „Przybieżeli do Betlejem „ .Wspaniale zabrzmiały kolędy i pastorałki zaśpiewane przez oba chóry.

Więcej…

 

Wigilia w Szkole Podstawowej w Czernicy

Dnia 20 grudnia 2013 roku w Sali Wiejskiej w Czernicy odbyła się  szkolna wieczerza wigilijna. Pani dyrektor Joanna Cimosz-Nowak uroczyście przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców  i zaproszonych gości. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czernicy zaprezentowali przedstawienie kukiełkowe  pt.” Mały aniołek”. Kukiełki do tego przedstawienia przygotowała i wykonała pani Katarzyna Łobocka a pozostałe potrzebne rekwizyty wykonał pan Mieczysław Kozłowski . Mimo wzruszającego przesłania płynącego z przedstawienia ,było ono utrzymane w wesołym tonie. Niewątpliwie przyczynili się do tego aktorzy -uczniowie naszej szkoły, którzy oprócz  gry aktorskiej musieli nauczyć się trudnej sztuki poruszania kukiełkami.

Więcej…