In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1220500

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki.   Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję  XX Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 24 października 2012 roku (środa) o godz. 13-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

W dniu 26 października w Urzędzie Gminy w godz. 12:00-14:00 będzie zorganizowany Mobilny Punkt Informacyjny Funduszu Europejskiego

załącznik

 

Bieg górski w Paseky nad Jizerou gmina

W piękną słoneczną sobotę 29.09.2012 r. reprezentacja gminy Jeżów Sudecki wzięła udział w biegu pod górę - Pouťovyh běhu Buďárkou w Pasekach nad Izerą w naszej czeskiej  gminie partnerskiej. W biegu wzięli udział mieszkańcy gminy Jeżów Sudecki, którzy pod opieką nauczycieli wf Zbigniewa Sosa i Andrzeja Zaremby wystartowali w biegu dziewcząt i chłopców w biegach młodzieżowych oraz dorosłych .
Na dystansie 1200 m w  typowym biegu alpejskim /pod górę/ reprezentanci Jeżowa Sudeckiego osiągnęli sukcesy:

Więcej…

 

Akcja Akacja, Akcja Dąb – Niezwykli Dolnoślązacy 2012

dfopDolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych serdecznie zaprasza do udziału w siódmej edycji konkursu „Akcja Akacja, Akcja Dąb – Niezwykli Dolnoślązacy 2012”

Idea konkursu pozostaje niezmienna od siedmiu lat, wciąż poszukujemy pełnych inwencji kobiet i mężczyzn, którzy zmieniają świat na lepszy. Nasza akcja promuje i nagradza kobiety oraz mężczyzn, którzy w sposób wyjątkowy działają na rzecz innych osób i swojego otoczenia. Laureaci konkursu w Parku im. Edyty Stein we Wrocławiu zasadzą drzewka akacji i dębu, jako symbole ich wkładu w rozwój środowisk lokalnych Dolnego Śląska.

Więcej…

 

Uchwała Rady Gminy w sprawie podziału Gminy Jeżów Sudecki na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu.

Tekst uchwały

 

XIX Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję XIX Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia 26 września 2012 roku (środa) o godzinie 14-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Regulamin Grand Prix Jeżowa Sudeckiego w tenisie stołowym sezon 2012/2013

pobierz plik

 

„Jesienne tradycje na wsi”

Dnia 8 września 2012 roku w Sołectwie Chrośnica odbyło się święto plonów pod hasłem ”Jesienne tradycje na wsi”, zrealizowane zostały w ramach projektu pn.„Bajkowy świat w gminach partnerskich”,  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz  środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Więcej…

 

Udany start w III Dolnośląskim Biegu Leśnym

Sukcesem zakończyli swój start w III Dolnośląskim Biegu Leśnym w Węglińcu młodzi biegacze z Siedlęcina w dniu 08.09.2012 r.. Biegi były imprezą towarzyszącą Świętu Grzybów. Najlepiej w swoich kategoriach wypadli:

Więcej…

 

Bieg Kubusia – Kowary – 01.09.2012 r.

Udanie rozpoczęliśmy nowy rok szkolno – sportowy. W Biegu Kubusia, który odbył się  okazji Biegu Piwosza dla dorosłych nasi uczniowie osiągnęli sukcesy:

Więcej…

 

Wędrówki po Krainie Ducha Gór

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór zaprasza w ramach Święta Ducha Gór na Wędrówki po Krainie Ducha Gór w dniach 15,16,23.09.2012 r. oraz 5,6.10.2012 r. Wędrówki będą ukazywały tajemnice przyrody, miejsc oraz ludzi regionu na podstawie gry edukacyjnej Tajemnice Krainy Ducha Gór. Zapraszamy do wzięcia udziału: osoby indywidualne, rodziny z dziećmi i grupy zorganizowane lubiące odkrywać tajemnice codzienności i poznawać niezwykle miejsca. Udział w wędrówkach jest bezpłatny, a na zakończenie wędrówki każda osoba lub rodzina otrzyma egzemplarz gry edukacyjnej "Tajemnice Ducha Gór". Wędrówki będą trwać ok. 5 godziny, jedynie trasa na Śnieżkę trwa ok. 7 godzin. Każdy może zgłosić udział w dowolnej liczbie wędrówek, jeśli czasowo będzie to możliwe. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tak atrakcyjnej formy spędzenia czasu wolnego.


Do pobrania: Regulamin ,  Karta zgłoszenia , Opis tras

 

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!

Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE. Chcemy przestrzec przed firmami komercyjnymi przesyłającymi osobom, które
założyły działalność gospodarczą, oferty dokonania wpisu w prowadzonych przez siebie rejestrach (katalogach firm). Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski i nie jest wymagany przez przepisy prawa.
Rozsyłane pisma, sugerujące konieczność uiszczenia opłaty za wpis do "rejestru przedsiębiorców", są w istocie ofertami handlowymi, o czym świadczą informacje zamieszczone drobnym drukiem. Uiszczona w odpowiedzi na takie pismo opłata za wpis
stanowi przychód firmy, która wysyłając pismo wprowadza adresatów w błąd, sugerując publicznoprawny i obligatoryjny charakter tej opłaty. Ewidencje tworzone przez tego typu firmy stanowią próbę powielenia ogólnodostępnych bezpłatnych informacji o przedsiębiorcach, zawartych w publicznych rejestrach CEIDG www czy też REGON www, w których rejestracja jest całkowicie bezpłatna, o czym przypomina również zamieszczony na stronie www komunikat Ministra Gospodarki. Do wszystkich przypadków oferowania wpisu do rejestru przedsiębiorców za opłatą należy podchodzić ze szczególną ostrożnością.

 

Dzień Otwartych Pracowni

LGD Partnerstwo Ducha Gór zaprasza na "Dzień Otwartych Pracowni" w dniu 09.09.2012 r. oraz "Wędrówki po Krainie Ducha Gór: na podstawie gry edukacyjnej "Tajemnice Krainy Ducha Gór" w dniach 15-16.09.2012 r. oraz 23.09.2012 r. i 5,6-10.2012 r. Wydarzenia te odbywają się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce - Dolny Śląsk, którego tematem przewodnim są "Tajemnice codzienności".

Więcej…

 

Jesienne tradycje na wsi

Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za plony i do zabawy podczas "Jesiennych tradycji na wsi" - program