In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1389034

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Konkurs

Zarząd Województwa Dolnośląskiego za pośrednictwem Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” ogłasza konkursy na składanie wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013: załączniki

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2013 roku Dz. U. poz. 594 ze zmianami ) zwołuję  XXXII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 26 lutego 2014 roku (środa)  o godz. 14-tej  w sali Domu Ludowego w Dziwiszowie  - Dziwiszów 122.

Więcej…

 

Bal

W sobotę 18. stycznia, jak co roku, obył się w Jeżowie Sudeckim  Karnawałowy Bal dla dzieci. Do zabawy zaproszono dzieci w wieku od 2 do 10 lat i ich rodziców, mieszkańców Jeżowa . Organizatorami  tej imprezy byli: Wójt Gminy, sołtys, Rada Sołecka, Rada Rodziców i radni . Przy balu pomagali też nauczyciele Zespołu Szkół z Jeżowa Sudeckiego z wielkim zaangażowaniem  zabawiając dzieci i  prowadząc konkursy .

Więcej…

 

Niedziela pełna emocji

W niedzielę 12 stycznia 2014 roku z inicjatywy Szkoły Podstawowej w Czernicy, po mszy św.  o godz.12.00  w Kościele Parafialnym w Czernicy  odbył się koncert kolęd  i pastorałek w wykonaniu  chóru  szkolnego „Czerniczanki” oraz chóru  parafialnego z kościoła Matki Bożej Miłosierdzia Bożego z Cieplic pod dyrekcją pana organisty Marka Drewnikowskiego. Goście zaprezentowali dziewięć  utworów ze swojego repertuaru. Były to wielogłosowe wersje pięknych mało znanych  kolęd, takich jak: „Nad Betlejem w ciemną noc”, „Przystąpmy do szopy”
Zgromadzeni słuchacze mieli też okazję usłyszeć bardziej znane kolędy zaśpiewane przez Czerniczanki, takie jak : „Cicha noc” , „Przybieżeli do Betlejem „ .Wspaniale zabrzmiały kolędy i pastorałki zaśpiewane przez oba chóry.

Więcej…

 

Wigilia w Szkole Podstawowej w Czernicy

Dnia 20 grudnia 2013 roku w Sali Wiejskiej w Czernicy odbyła się  szkolna wieczerza wigilijna. Pani dyrektor Joanna Cimosz-Nowak uroczyście przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców  i zaproszonych gości. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czernicy zaprezentowali przedstawienie kukiełkowe  pt.” Mały aniołek”. Kukiełki do tego przedstawienia przygotowała i wykonała pani Katarzyna Łobocka a pozostałe potrzebne rekwizyty wykonał pan Mieczysław Kozłowski . Mimo wzruszającego przesłania płynącego z przedstawienia ,było ono utrzymane w wesołym tonie. Niewątpliwie przyczynili się do tego aktorzy -uczniowie naszej szkoły, którzy oprócz  gry aktorskiej musieli nauczyć się trudnej sztuki poruszania kukiełkami.

Więcej…

 

Wspólne śpiewanie kolęd w Gminie partnerskiej Paseky nad Jizerou

W ramach realizacji projektu pn. „Z nurtem rzeki Bóbr” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, gminy Jeżów Sudecki  oraz  środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w dniu
12 stycznia 2014r. gościliśmy z chórem szkolnym i przedstawieniem jasełek w Kościele parafialnym  w Bozkovie i Kościele filialnym w Paseky na Jizerou. Przedsięwzięcie to  zostało zorganizowane przy współpracy Gminy Partnerskiej Paseky nad Jizerou oraz Parafii w Bozkovie i Pasekach nad Jizerou. Chór  szkolny zaśpiewał kolędy  i pastorałki przygotowane pod kierunkiem nauczyciela muzyki pani Agnieszki Marszałek. Została  przedstawiona  także  inscenizacja bożonarodzeniowa  dla parafian przygotowana pod kierunkiem nauczyciela katechezy p. Agaty Nidrych.

Więcej…

 

II Bieg Walentynkowy - 13.02.2014 r.

Z okazji Dnia Zakochanych w Szkole Podstawowej w Siedlęcinie odbył się II Bieg Walentynkowy. Regulamin  biegu był dostosowany specjalnie do okazji - startować mogły tylko pary, które przez cały dystans trzymały sie za ręce. Dobra pogoda sprawiła, że na start pojawiło sie 15 par podzielonych na 2 kategorie wiekowe.
 
 Najlepiej z trudnościami poradziły sobie:

Więcej…

 

Sukcesy w Biegu Noworocznym w Świdnicy

W piękną słoneczną niedzielę uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie wzięli udział w Biegu. Noworocznym, który odbył się w Parku Centralnym
w Świdnicy.

Pomimo dużej konkurencji nasi reprezentanci osiągnęli duże sukcesy. Najlepiej wypadli:

Więcej…

 

Regulamin - Mistrzostw Gminy Jeżów Sudecki w tenisie stołowym na rok 2014

Regulamin

 

 

Zabawa karnawałowa w Siedlęcinie

Dnia 25 stycznia 2014 roku w sali Domu Ludowego w Siedlęcinie odbyła się zabawa karnawałowa przygotowana dla dzieci. Uczestniczyli w niej nie tylko uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie, ale również najmłodsi mieszkańcy naszej wsi. W pracę nad organizacją tego przedsięwzięcia zaangażowała się Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej w Siedlęcinie, Rada Sołecka naszej wsi, Stowarzyszenie „ Nasz Siedlęcin” oraz nauczyciele. Ważna była każda para rąk, bo wszyscy chcieliśmy, aby dzieci bawiły się świetnie i aby długo nie zapomniały tego dnia.

Więcej…

 

Szkolne Spotkanie Opłatkowe

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
(...) Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia,
Drzewa ptakom, ptaki drzewom,
Tchnienie wiatru płatkom śniegu.”

Więcej…

 

Dzień Babci i Dziadka w Siedlęcinie

„Babcia i Dziadek to jedne z najważniejszych osób w życiu każdego człowieka niezależnie od wieku. Babcia i Dziadek to skarby bezcenne naszych rodzin.”

Uczniowie  klasy  I  Szkoły  Podstawowej   im.   Polskich   Nauczycieli  Tajnego   Nauczania w Siedlęcinie 30 stycznia uroczyście obchodzili Święto Babci i Dziadka zorganizowane w sali Domu Ludowego. Na uroczystości gościliśmy również sołtysa wsi Siedlęcin Pana Mariana Tykę, Panią Dyrektor Zuzannę Kozyra-Jędruch oraz oczywiście Rodziców.

Więcej…

 

Wiejskie Spotkanie Opłatkowe w Siedlęcinie

„Patrzymy na Narodzonego w szopie. Bo chcemy jak najwięcej, na zapas, na cały rok nagromadzić światła w naszych duszach, by nam go nie zabrakło do następnego Bożego Narodzenia.” ks. Mieczysław Maliński
 Tradycją w naszej wsi stało się już coroczne Wiejskie Spotkanie Opłatkowe. Jej organizatorami są Rada Sołecka naszej wsi na czele z Panem Sołtysem, Stowarzyszenie „ Nasz Siedlęcin” oraz Ksiądz Proboszcz Dariusz Pytel. To wyjątkowe wydarzenie odbywa się  w Święto Trzech Króli. Jest to czas, kiedy już po rodzinnych świętach Bożego Narodzenia możemy znaleźć chwilę, aby spotkać się z sąsiadami i znajomymi.

Więcej…

 

Zaproszenie na przedstawienie " Bożonarodzeniowe"

Zaproszenie na przedstawienie  " Bożonarodzeniowe" pt. "MAŁY ANIOŁEK" które odbędzie się 01.02.2014r.( sobota) o godzienie 15-tej w Euroregionalnym Centrum Gmin Partnerskich W Jeżowie Sudeckim ul. Kręta 27. plakat