In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1074382

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

XX Jubileuszowe Marsze na Orientację

W dniu 01 kwietnia 2017 r. w Siedlęcinie odbyła się 20 edycja Marszów na Orientację „Puchar Wagarowicza”. Bazą jubileuszowej imprezy, podobnie jak w latach ubiegłych, była świetlica wiejska w Siedlęcinie. Bardzo dobre warunki, pełne zaplecze sanitarne i kuchenne, duża sala ze sceną i ładną dekoracją, a przede wszystkim duża pomoc i przychylność ze strony Sołtysa wsi, Rady Sołeckiej w Siedlęcinie, Stowarzyszenia „Nasz Siedlęcin” oraz Wójta Gminy Jeżów Sudecki spowodowały, że warunki logistyczne oraz socjalno-bytowe na kolejnych „Pucharach Wagarowicza”

Więcej…

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z awarią wodociągu gminnego w miejscowości Czernica, w dniach 10.04.2017 r.-12.04.2017 r. mogą wystąpić przerwy w dostawie wody na terenie całej miejscowości.

 

WÓJT GMINY INFORMUJE O ROZPOCZĘCIU „ BUDOWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ WRAZ Z WYPOSAŻENIEM W JEŻOWIE SUDECKIM „ ORAZ „BUDOWY GMINNEGO PRZEDSZKOLA WRAZ Z WYPOSAŻENIEM „ W RAMACH DWÓCH ZINTEGROWANYCH PROJEKTÓW UNIJNYCH DOFINANSOWANYCH KWOTĄ PRAWIE 6 MLN ZŁ

W dniu  30 marca 2017r.  Marszałek Województwa  Dolnośląskiego  Cezary Przybylski  i  Wójt Gminy  Jeżów Sudecki  Edward Dudek przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy  Marty Kędziorek podpisali uroczyście w Urzędzie Marszałkowskim   umowy na dofinansowanie  w kwocie  5,98mln złotych dwóch zadań  inwestycyjnych pn. „Budowa  Szkoły Podstawowej wraz z wyposażeniem w Jeżowie Sudeckim”  oraz „Budowa Gminnego Przedszkola  wraz z wyposażeniem w Jeżowie Sudeckim” w ramach   Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Dolnośląskiego   za pośrednictwem  Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej. Jednocześnie Gmina  podpisała umowę z wykonawcą (BERGER  BAU POLSKA spółka z o. o. Wrocław) i rozpoczyna  realizacje inwestycji . Zakończenie  projektu przewidziano na 30 kwietnia 2018r. W ramach przedsięwzięcia  za  ponad  9,3 mln zł  powstanie nowoczesna   baza  edukacyjna   dla  300 uczniów  Szkoły Podstawowej z pełnym  wyposażeniem,  w której szczególny wzgląd  położono na   nowoczesne  wyposażenie klas matematycznych,  przyrodniczych  i  informatycznych  w każdej sali lekcyjnej przewidziano tablice interaktywne  oraz bogate wyposażenie w materiały dydaktyczne ,a także zaplecze kuchenne i  stołówkę szkolną  . Drugą  integralną inwestycją  jest  projekt  budowy nowoczesnego  przedszkola dla  100  dzieci  w wieku 2,5 -6 lat  w czterech oddziałach   przedszkolnych . Obiekty będą  uwzględniać  potrzeby osób niepełnosprawnych  i  otrzymają pomoce  dydaktyczne wspomagające  rozwój uczniów  ze specjalnymi  potrzebami edukacyjnymi .

 

Warsztaty w Dziwiszowie

W świetlicy w Dziwiszowie w  marcu w każdy czwartek   odbywały  się  warsztaty wykonywania wielkanocnych ozdób świątecznych, które prowadziła   pani Maria  Aleksandrowicz. Uczyliśmy się zdobienia jajek  różnymi technikami, formowaliśmy zające z siana , wykonywaliśmy kwiaty z bibuły. Uczestniczkami były głównie panie, które zawsze dbają o to, aby czas świąteczny był widoczny w domu i w ogrodzie.  Warsztaty  były również okazją do wspólnych rozmów przy słodkim poczęstunku. Wszystkim  którym zajęcia się podobały zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach przed świętami  Bożego  Narodzenia.
Dziękuje pani Marii za prowadzenie zajęć, Radzie Sołeckiej za zakup materiałów  na warsztaty, panu Bogdanowi  Salus  za ofiarowanie pachnącego siana.

Więcej…

 

SKI ARENA Łysa Góra zaprasza

SKI ARENA Łysa Góra zaprasza na Wakacje z Końmi 2017 , oferuje naukę jazdy konnej, opiekę  animatora, wyżywienie, gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Więcej…

 

Koncert charytatywny na rzecz mieszkańców Czernicy poszkodowanych w pożarze.

Gmina Jeżów Sudecki zwraca się z prośbą do mieszkańców o  uczestnictwo i wsparcie . więcej

 

Spotkanie z mieszkańcami wsi Jeżów Sudecki

W imieniu ABRYS Technika Sp. z o.o. informuję, że w dniach: 04.04.2017r. (wtorek) w godz. 16:00 – 20:00 05.04.2017r. (środa) w godz. 14:00 – 20:00 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami  miejscowości Jeżów Sudecki w Sali Konferencyjnej  Urzędu w Jeżowie Sudeckim przy ul. Długiej 63 celu przedstawienia i uzgadniania trasy sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w w/w miejscowości.
Prosimy o niezawodne przybycie oraz o zabranie dowodów tożsamości w celu spisania uzgodnienia.

więcej

 

Zakaz wypalania traw

Apel , Przepisy prawne , plakat

 

GLKS Jeżów Sudecki zaprasza na Mistrzostwa Gminy w szachach.

regulamin

 

Sołtys wsi Jeżów Sudecki zaprasza na VIII Turniej Tenisa Stołowego

regulamin

 

Smyki na Start po raz trzeci

W ramach realizacji projektu pn. Współpraca Gmin Partnerskich w tradycji i kulturze dwóch narodów, realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V- A Republika  Czeska – Polska 2014-2020, dnia 4 marca br. w hali sportowej w Jeżowie Sudeckim odbyły się III - cie otwarte zawody modeli szybowców “Smyki na Start”. Zawody organizowane przez Euroregionalne Centrum Modelarskie, Gminę Jeżów Sudecki oraz współorganizowane przez Aeroklub Jeleniogórski i fundację Smyki na Start.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy  Jeżów Sudecki

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016 roku poz.466.) zwołuję XXVI Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 22 marca 2017 roku (środa) o godz. 14.00 w sali Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.

Więcej…

 

Ministerstwo Rozwoju- „Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorców – biznes.gov.pl”

więcej

 

KARR –„Projekty dla Mieszkańców i Przedsiębiorstw z terenu Gminy Jeżów Sudecki”

więcej