In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1810984

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Dzień seniora w Jeżowie Sudeckim

W ramach realizacji projektu pn. „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich”, dnia 19 października 2019 roku Sołtys, Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich w Jeżowie Sudeckim zorganizowali uroczyste obchody Dnia Seniora. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przybyłych gości przez Wójta Gminy – Edwarda Dudka i Sołtysa wsi – Jarosława Szatkowskiego.
Panie Joanna Bicz-Danio i Magdalena Niemczak wychowawczynie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim przygotowały wraz z dziećmi przedszkolnymi zabawny i humorystyczny program artystyczny, który został przyjęty gromkimi brawami przez Seniorów.

Więcej…

 

Dzień Seniora w Siedlęcinie

Dnia 11 listopada 2019 roku w nowo wyremontowanej sali Domu Ludowego w Siedlęcinie odbyło się coroczne spotkanie Seniorów. Wszystkich przybyłych powitał Sołtys wsi – p. Marian Tyka i Wójt Gminy – Edward Dudek. W uroczystości uczestniczyli również -Przewodniczący Rady Gminy – Wacław Lesik oraz Ewa Nidzgorska – Sekretarz Gminy. Spotkanie miało szczególnie podniosły charakter ze względu na zbieg uroczystości – 101 Rocznica święta Niepodległości i Dzień Seniora. Tak więc po niezwykle pięknym uroczystym apelu przygotowanym przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania, seniorów ugoszczono obiadem przygotowanym przez panie z Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich w Siedlęcinie.

Więcej…

 

Zabawy z Mamą i Tatą

Dnia 18 listopada 2019 roku  w Szkole Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie odbyły się zajęcia pozalekcyjne dla RODZICÓW  i UCZNIÓW  KLASY I  pod hasłem „Dziś bawią się znakomicie, Dzieci i Rodzice!”. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej. Celem zajęć było integrowanie zespołu klasowego, integrowanie rodziców, pogłębianie więzi emocjonalnych między dziećmi i ich rodzicami, kształtowanie właściwych postaw społecznych,  kształtowanie umiejętności  „zdrowej”  rywalizacji, tworzenie klimatu bliskości, miłości i akceptacji.

Więcej…

 

Konsultacje Społeczne ws. zmiany nazwy powiatu Jeleniogórskiego na „Powiat Karkonoski”

plakat2019a

Więcej…

 

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Rolniku, powiedz STOP upadkowi

Rolniku, powiedz STOP upadkom !


Upadki osób w gospodarstwie rolnym, to ponad połowa wszystkich zdarzeń wypadkowych zgłaszanych do KRUS. Rolnicy ulegają im najczęściej na podwórzach gospodarstw rolnych, podczas wchodzenia i schodzenia z drabin lub schodów, a także w trakcie przemieszczenia się w pomieszczeniach gospodarczych.
Do głównych przyczyn upadków należą:

Więcej…

 

"Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoj

pobierz

 

Obóz dla wolontariuszy

W sierpniu przy wieży książęcej w Siedlęcinie odbył się kolejny obóz dla wolontariuszy w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa "Wspólnie dla Dziedzictwa".
Więcej informacji www

 

Konsultacje społeczne

Wójt  Gminy Jeżów Sudecki ogłasza konsultacje społeczne  w sprawie  Programu współpracy Gminy Jeżów Sudecki z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok.

Formularz Ogłoszenie

 

Konsultacje społeczne w sprawie zmiany nazwy Powiatu Jeleniogórskiego na Powiat Karkonoski

pobierz

 

Jak bezpiecznie dźwigać

Rolnicy ze względu na charakter wykonywanej pracy są jedną z grup zawodowych szczególnie narażoną na występowanie chorób układu ruchu. Praca w rolnictwie, mimo postępów mechanizacji, wymaga nadal dużych wysiłków fizycznych. Powoduje przeciążenie narządów ruchu, w szczególności kręgosłupa, które prowadzą do mikrourazów oraz przyspieszenia zmian zwyrodnieniowych. Do czynników zawodowych w rolnictwie wywołujących lub nasilających choroby układu ruch należą: ciężka praca fizyczna, dźwiganie i przenoszenie ładunku o dużej masie i gabarytach, częste schylanie się, praca na poziomie gruntu w pozycji pochylonej, praca z użyciem sprzętu wytwarzającego drgania, brak odpowiednich środków wspomagających przemieszczanie ładunku (wózki, taczki) oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (zimno, wilgoć).

Więcej…

 

Pierwsze ślubowanie

W piątek 25 października 2019 roku pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły. Uroczystość pasowania odbyła się w pięknie wyremontowanej sali  Domu Ludowego w obecności rodziców, rodzeństwa, dziadków, nauczycieli, przedszkolaków oraz oczywiście zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Zastępca Wójta Gminy Pan Radosław Burchacki, Sekretarz Gminy Pani Ewa Nidzgorska, Sołtys Wsi Siedlęcin Pan Marian Tyka, Pani Krystyna Mujta była Dyrektor Szkoły, Prezes Kółka Rolniczego w Siedlęcinie Pan Piotr Dyła, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Alicja Kilakiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Hamkało oraz Przyjaciele Szkoły Pani Grażyna Kuźmicz oraz Pani Barbara Filipiak.

Więcej…

 

Kalina Trytek mistrzynią Dolnego Śląska LZS

Ogromnym sukcesem zakończył się udział mieszkańców gminy w warcabach stupolowych rozgrywanych w ramach XX Igrzyska Dolnośląskich LZS – Mieszkańców Wsi i Miast.
04 października 2019 r. turniej strefy jeleniogórskiej, który był eliminacją do zawodów wojewódzkich. Impreza odbyła się w Siedlęcinie – w Domu Ludowym oraz Szkole Podstawowej. W zawodach strefowych wzięło udział 107 zawodników i zawodniczek. Do zawodów wojewódzkich zakwalifikowali się zajmują miejsca:

Więcej…

 

Informacja

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w Jeleniej Górze informuje o  możliwości skorzystania z „Wsparcia unijnego  na zakładanie działalności gospodarczej i rozwój kwalifikacji zawodowych dla osób fizycznych”  szczegółowe informacje w ogłoszeniu. pobierz

 

Koncert Średniowieczny

Dnia 7 września br.  w ramach realizacji projektu pn. „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich” Gmina Jeżów Sudecki i Stowarzyszenie „Wieża Książęca w Siedlęcinie” zorganizowały w Sali Rycerskiej  Wieży Książęcej w Siedlęcinie Koncert Muzyki Średniowiecznej.
Koncert otworzyła Bożena Matuszewska – Koordynator projektu, prezentując wykonawców  p. Katarinę Guronová ze Słowacji i Państwa Lidię i Pawła Ulatowskich – zespół „Żniwa” z Wrocławia. Pani Katarina Guronová zaprezentowała przy akompaniamencie gitary piękne ballady,  które nawiązywały do słowackich zwyczajów ludowych oraz kilka utworów autorskich. Słuchaczom bardzo  podobał się koncert o czym świadczyły gromkie brawa i prośby o  kolejne utwory.

Więcej…