In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1092930

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Bieg górski w Paseky nad Jizerou

W sobotę 24.09.2016 r. reprezentacja gminy Jeżów Sudecki wzięła udział w Poutovym Behu Budarkou  w Pasekach nad Jizerou w naszej czeskiej gminie partnerskiej. W biegu wzięli udział mieszkańcy gminy Jeżów Sudecki, którzy pod opieką nauczycieli wf Zbigniewa Sosa i Andrzeja Zaremby wystartowali w biegach młodzieżowych i seniorów . Na dystansie 1100 m w typowym biegu alpejskim /pod górę/ reprezentanci Jeżowa Sudeckiego osiągnęli sukcesy:

Więcej…

 

Jesienne Bieganie Siedlęcińskiej Młodzieży

Okres jesienny sprzyja do zajęć na świeżym powietrzu. Wykorzystując to młodzi biegacze z Siedlęcina wzięli udział w różnych imprezach biegowych notując duże sukcesy:

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Jeżów Sudecki, dnia  19 października  2016 roku.              


Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016 roku poz.466.) zwołuję XXII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia
26 października 2016 roku (środa) o godz. 14.00 w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.

Więcej…

 

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Jeżów Sudecki

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeżowie Sudeckim, przedkłada do konsultacji społecznej projekt Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Jeżów Sudecki na lata 2016-2025.
Uwagi można zgłaszać do dnia 26 października 2016 roku do godz. 10.00
do Kierownika GOPS  tel. 757 132 254 (-255, -257) wew. 122, e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . lub w biurze Rady Gminy telefonicznie 757 132 254
(-255, -257) wew. 126, e-mail  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

więcej

 

Święto Latawca 2016

1 października na Górze Szybowcowej w ramach realizacji projektu pn. Współpraca Gmin Partnerskich w tradycji i kulturze dwóch narodów” odbyło się kolejne działanie „Święto latawca” zorganizowane przez Euroregionalne Centrum Modelarskie
w Jeżowie Sudeckim.  Podczas święta latawca można było podziwiać umiejętności manualne, konstruktorskie i plastyczne dzieci, młodzieży i dorosłych. Latawce, które brały udział w zawodach były prawdziwym majstersztykiem modelarskim.
W zawodach brało udział 38 zawodników z Jeżowa Sudeckiego, Bielawy, Szczawna-Zdrój, Mieroszowa, Wałbrzycha, Jeleniej Góry i okolic. Przedstawiciele Koła Modelarskiego z Frydlantu, podczas pokazów zaprezentowali modele ze swojej pracowni modelarskiej.

Więcej…

 

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Jeżów Sudecki

więcej

 

Dożynki Gmin Partnerskich

W ramach realizacji projektu pn. Współpraca Gmin Partnerskich w tradycji i kulturze dwóch narodów” zostało zrealizowane działanie pn. „Dożynki Gmin Partnerskich”, które odbyły się w sołectwie Siedlęcin. W święcie plonów udział wzięły Gminy Partnerskie Paseky nad Jizerou, Bozkov i Vierkirchen oraz przedstawiciele sołectw Gminy Jeżów Sudecki. Sołectwo Siedlęcin zaprezentowało wieniec dożynkowy, a pozostałe sołectwa i gminy partnerskie kosze dożynkowe z plonami z pół i ogrodów. Prezentacja wieńca dożynkowego i koszy cieszyła się dużym zainteresowanym wśród uczestników. Dożynki rozpoczęły się poświęceniem i błogosławieństwem plonów przez ks. Proboszcza Dariusza Pytla. Pan Wójt Gminy z Sołtysem wsi Siedlęcin – p. Marianem Tyką powitał wszystkich uczestników, a w szczególności delegacje z Gmin Partnerskich. Pan Sołtys zaprosił do biesiady dożynkowej na którą przygotowano grochówkę w kuchni polowej i wiele innych potraw. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs ciast w którym udział wzięło 25 wypieków.

Więcej…

 

Rajd Gmin Partnerskich

Tegoroczny Rajd odbył się w Górach Kaczawskich pod hasłem „Najpiękniejsze punkty widokowe w Gminie Jeżów Sudecki”.
Wędrówka odbyła się dnia 1 października 2016 roku  i rozpoczęła się z pętli autobusowej w Dziwiszowie. Po powitaniu i rozdaniu pamiątkowych koszulek promujących działanie wszyscy uczestnicy wraz z przewodnikiem sudeckim Krzysztofem Paulem powędrowali poprzez Górny Dziwiszów na Łysą Górę. Po drodze widoczny był Krzyż Pokutny z rytem miecza – pomnik średniowiecznego prawa. Po dotarciu na Łysą Górę 707 m n.p.m, spotkaliśmy się z panią Teresa Rażniewską założycielką Szkoły Narciarskiej „Aesculap”- honorowym Prezesem Szkoły, która zaprezentowała nam historię założenia Szkoły Narciarskiej oraz bieżącą działalność, jaka jest prowadzona w okresie zimowym i letnim na Łysej Górze. Po krótkim odpoczynku, wszyscy wyruszyli w dalszą wędrówkę po drodze podziwiając piękną panoramę Karkonoszy, Gór Izerskich, Kotliny Jeleniogórskiej i Pogórza Kaczawskiego – Krainy Wygasłych Wulkanów z widokiem na  Ostrzycę Proboszczowicką  – polską Fudżijamę 450m.n.p.m. oraz Grodziec 389m.n.p.m.  Podziwiając piękne widoki weszliśmy do lasu, którym doszliśmy do drogi  łączącej Dziwiszów z Płoszczyną.

Więcej…

 

Seminarium

pobierz

 

SZKOLENIA LGD PARTNERSTWO IZERSKIE

 

"Dzień Seniora" w Czernicy

Dnia 07.05.2016 w świetlicy wiejskiej w Czernicy odbył się zorganizowany przez Radę Sołecką oraz Sołtysa wsi Czernica "Dzień Seniora". Seniorzy zostali uroczyście powitani przez panią sołtys Ewę Smolnicką, Przewodniczącą Rady Sołeckiej panią Marię Prymakowską oraz przez Przewodniczącego Rady Gminy pana Wacława Lesika. w kolejności swoje życzenia zdrowia, długiego, dobrego, rodzinnego życia oraz wielu łask i błogosławieństwa na kolejne lata udzielił proboszcz Zbigniew Pędziwiatr.

Więcej…

 

Otwarcie placu zabaw w Płoszczynie

W dniu 3 września 2016r. został otwarty i oddany do użytku plac zabaw w Płoszczynie.
Na otwarciu obecni byli m.in. Przewodniczący Rady Gminy Pan Wacław  Lesik oraz funkcjonariusze Policji. Dzieci i rodzice dziękują wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego budowy.
Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Gminy Jeżów Sudecki oraz ze środków Zarządu  Województwa Dolnośląskiego  w kwocie 30.000 zł  w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi.

Więcej…

 

Święto Plonów w Płoszczynie

 

Dzień Seniora w Dziwiszowie.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
W dniu 10 września na Sali Domu Ludowego odbyło się spotkanie z okazji “Dnia Seniora”,  zorganizowane przez Radę Sołecką, Radnych i  Sołtysa wsi Dziwiszów. Razem z Seniorami gościliśmy Starostę Powiatu Jeleniogórskiego Panią Annę Konieczyńską, Przewodniczącego Rady  Gminy Jeżów Sudecki Pana Wacława Lesika, Proboszcza Parafii ks. Krzysztofa Słotwińskiego.

Więcej…