In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja
 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1468378

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Podziękowanie

Mieszkańcy budynku przy ulicy Długiej 110 w Jeżowie Sudeckim serdecznie dziękują za okazaną pomoc po pożarze naszego budynku, który miał miejsce 30 grudnia 2017 roku.
Szczególne podziękowania dla wszystkich strażaków  uczestniczących w akcji gaśniczej  oraz dla Pana   Edwarda  Dudka Wójta Gminy i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy od pierwszego dnia służyli profesjonalną pomocą i wsparciem.
Bardzo dziękujemy  również   Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Szrzyńskiemu, Pani Sołtys Teresie Mitka, Radzie Sołeckiej, Radzie Parafialnej i Radnym z Jeżowa Sudeckiego za przeprowadzenie zbiórki  pieniężnej  na remont naszego dachu.
Pragniemy również gorąco podziękować wszystkim osobom którzy wykazali nam współczucie  w tych trudnych dla nas chwilach i  wsparli   finansowo zbiórkę  środków pieniężnych   na rzecz  odbudowy.       Wszystkim bardzo dziękujemy.

 
Wdzięczni  mieszkańcy
budynku przy ulicy Długiej 110.

 

Smyki na start po raz 4-ty

Dnia 27 stycznia r. już po raz 4-ty odbyły się halowe zawody modeli szybowców “Smyki na start”.
W zawodach brało udział ponad 70-ciu zawodników. W sali budynku Euroregionalnego Centrum dzieci wspólnie z rodzicami i opiekunami składali modele pod bacznym okiem instruktorów modelarskich. Oprócz budowy modeli na sali można było oglądać galerię zdjęć z pięciu lat działalności naszego Centrum Modelarskiego oraz wystawę lotniczą przygotowaną przez kolegę Krzysztofa Bańskiego. Po warsztatach zawodnicy udali się do hali sportowej, w której odbyły się loty konkursowe. Zawodnicy startowali w pięciu kategoriach wiekowych, a każdy zawodnik miła pięć rzutów. Na hali poza zawodami można było podziwiać pokazy szkółki Aikido prowadzonej przez senseja Jerzego Sapiela, pokazy pierwszej pomocy przeprowadzone przez kolegów strażaków Krzysztofa Janickiego i Piotra Słabickiego. Dzięki uprzejmości Aeroklubu Jeleniogórskiego, tradycyjnie na hali był wyeksponowany prawdziwy szybowiec PW-5 Smyk.

Więcej…

 

O G Ł O S Z E N I E

Rada Gminy Jeżów Sudecki ogłasza nabór kandydatów w wyborach uzupełniających na  ławników do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze z zakresu prawa pracy. - pobierz

 

Zima nie jest zła

W czasie tegorocznych ferii zimowych pogoda nie rozpieszczała miłośników białego szaleństwa. Szusowanie na stokach ze względu na wyjątkowo wysokie temperatury w drugiej połowie stycznia było możliwe jedynie w górach, na sztucznie dośnieżanych stokach. Jednak nasi podopieczni, którzy zdecydowali się na wyjazd do naszej gminy partnerskiej Paseky nad Jizerou  29 I 2018 roku mogli przekonać się, że zima wcale nie jest taka zła. Panują tam znakomite warunki do uprawiania sportów zimowych i każdy może tam znaleźć coś dla siebie, aby aktywnie spędzić czas na stoku. Do udziału w zimowym wyjeździe do Czech zostali zaproszeni chętni uczniowie szkół z terenu gminy Jeżów Sudecki wraz z opiekunami.

Więcej…

 

Kolędowanie w Chrośnicy

W niedzielę 21.01.2018r. o godz. 1600 w świetlicy wiejskiej w Chrośnicy zebrali się wszyscy, którzy chcieli wspólnie kolędować. Z sąsiedniego Sołectwa  przyjechały do nas ,,Dziwiszowianki’’ z programem kolędowym. Kolędnicy odśpiewali i wyrecytowali  kolędowe przesłanie. Po występie wszyscy zasiedli do wspólnego stołu. Przy gorących napojach i ciastkach śpiewaliśmy kolędy do których na harmonii przygrywał pan Marian Banach akordeonista zespołu ,,Dziwiszowianki’’. Dzięki śpiewnikom śpiewaliśmy wszystkie zwrotki  kolęd. W rodzinnej atmosferze wraz z Wójtem p. Edwardem Dudkiem wszyscy mile spędzili popołudnie.

Więcej…

 

Mikołaj w Chrośnicy

W tym roku do świetlicy wiejskiej w Chrośnicy Mikołaj zawitał z kilkudniowym wyprzedzeniem. Już 03.12.2017r. o godz. 1500 świetlica pełna była dzieci i ich opiekunów. Wszyscy z niecierpliwością wypatrywali Mikołaja. Dzieci pierwsze zauważyły nadchodzącego Mikołaja. Wyczekiwany gość przywitał się ze wszystkimi, wypytał najmłodszych o zagadnienia dotyczące ich wsi,  rozdawał dzieciom słodkie nagrody za dobre odpowiedzi. Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe prezenty. Wielkie paki dla małych dzieci stanowiły wielkie wyzwanie bo musiały nieść je z pomocą dorosłych. Te piękne podarunki zostały zakupione dzięki Radzie Sołeckiej wsi Chrośnica, panu wójtowi Edwardowi Dudkowi, państwu Rorat i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzieci dziękowały Mikołajowi piosenkami i wierszykami. Nikt nie wyszedł z sali bez słodkości. Przy wyjściu Mikołaj częstował wszystkich wychodzących cukierkami. Dzieci i rodzice wdzięczni są pani Stanisławie  Bieniasz i Radzie Sołeckiej za przygotowanie uroczystości  i sponsorom za ich hojny udział w tej imprezie.

Więcej…

 

Zimowisko w Chrośnicy

W bieżącym roku wypoczynek zimowisko w  Chrośnicy prowadzone było od 15.01.2018r. do 26.01.2018r. Dzieci miały zajęcia od godz.8.00 do godz.13.00.
Każdy dzień rozpoczynał się śniadaniem, po którym dzieci przystępowały do zajęć. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy owocową sałatką. Każdego dnia też  odbywały się zajęcia plastyczne. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka dzieci zrobiły wazoniki ze słoiczków lub butelek oklejone sznurkiem i ozdobione kwiatkami   z bibuły oraz medale. Dzieci  lepiły z modeliny i gliny, robiły rysunki ,tworzyły zwierzaki z papieru, robiły wiatraczki, a z balonów tworzyły  gniotki. Każdego dnia odbywały się rozgrywki sportowe: tory przeszkód, mecze tenisa stołowego, rzuty do celu , układanie budowli i łowienie rybek   na czas oraz biegi.  
Podczas zajęć socjoterapeutycznych uczestnicy półkolonii podnosili swoją świadomość w zakresie niebezpieczeństwa- nikotyny, alkoholu i środków   zmieniających świadomość. Poznawali skalę ryzyka związanego z paleniem papierosów, piciem alkoholu czy narkotykami. Uczyli się też umiejętności obrony przed uzależnieniami, ćwiczyli zachowania asertywne. Podczas zajęć propagowaliśmy zdrowy styl życia bez nałogów i uzależnień.  Po zajęciach powstały plakaty zachęcające do zdrowego trybu życia .
    Uczestnicy półkolonii samodzielnie formowali i wypiekali ciasteczka , które wszystkim bardzo smakowały .

Więcej…

 

Wnioski o dopłaty obowiązkowo przez internet

Od 2018 r. wszystkie wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW muszą zostać złożone formie elektronicznej za pośrednictwem formularza geoprzestrzennego udostępnionego na stronie internetowej ARiMR. Powyższe wynika wprost z przepisów wspólnotowych i dotyczy wszystkich państw członkowskich UE. Tym rolnikom, którzy nie korzystają z internetu, Agencja oraz współpracujące z nią instytucje będą udzielały pomocy.  plakat , więcej

 

Ponowne wyłożenie projektu Studium

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że od dnia 31 stycznia do dnia 02 marca 2018 r. można zapoznać się z poprawionym projektem nowego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Jeżów Sudecki. Treść ogłoszenia oraz tekst i mapy nowego Studium znajdziesz tutaj

 

„Dziwiszowianki” z kolędowaniem w Czechach

Dnia 14 stycznia 2018 r.  zespół „Dziwiszowianki” z repertuarem popularnych kolęd wystąpił u naszych sąsiadów z Czech  w kościołach w miejscowości Bozkov  i Paseky nad Jizerou. Zespół pojechał na zaproszenie proboszcza ks. Krzysztofa Mikuszewskiego i Pani Hany Růžičkovej – Starosty Gminy Paseky nad Jizerou. Na wspólne kolędowanie z zespołem przybyło  wielu mieszkańców z okolicznych miejscowość, którzy przyjęli nas z wielką życzliwością.  „Dziwiszowianki” dziękują Pani Starostce i Proboszczowi Parafii za zaproszenie oraz Panu Wójtowi Gminy Jeżów Sudecki za zorganizowanie wyjazdu.   

Więcej…

 

Mikołaj w Jeżowie

Jak co roku  Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z Jeżowa Sudeckie i  13 stycznia 2018r. oczekiwany przez dzieci, gość z dalekiej północy przybył do sali Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim. Jego przyjazd poprzedzała zabawa, w czasie której odbył się pokaz miejscowej sekcji Aikido. Małym gościom i ich rodzicom bardzo podobały się umiejętności przedstawione przez zawodników sekcji i podziękowano im gromkimi brawami.  Następnie odbyły się konkursy oraz gry  prowadzone przez  trzy urocze pomocnice Świętego Mikołaja : Asię Mackieło, Asię Słabicką i Agnieszkę Sowińską.

Więcej…

 

Euroregionalne Centrum Modelarskie świętuje 5 - lecie działalności

 

13 stycznia w Euroregionalnym Centrum Spotkań odbyła się uroczystość 5 - lecia działalności Euroregionalnego Centrum Modelarskiego. Zarząd i przyjaciele modelarni wspólnie wspominali miniony czas i ich dotychczasową pracę.
Na gości czekała niespodzianka w formie tortu udostępniono również galerię zdjęć i nagród zdobytych przez członków modelarni jak i samą modelarnię.
Na jubileuszowe spotkanie zaproszono: Wójta Gminy Jeżów Sudecki Pana Edwarda Dudka, przewodniczącego Rady Gminy Pana Wacława Lesika, z-ce wójta Pana Artura Smolarka, Dyrektora Aeroklubu Jeleniogórskiego Pana Jacka Musiała i Prezesa honorowego Aeroklubu Jeleniogórskiego Pana Bogusława Regulskiego. Biorąc pod uwagę 5 lat wspólnej pracy nie mogło zabraknąć również przedstawicieli zaprzyjaźnionych modelarni z Bielawy, Świdnicy, Szczawna Zdroju, Bogatyni, pilotów z Klubu Seniora, modelarzy i sympatyków naszej modelarni.

Więcej…

 

Euroregionalne Centrum Modelarstwa dnia 27 stycznia br. zaprasza mieszkańców na zawody "Smyki na start"

regulamin

 

Jeżowskie Kolędowanie

więcej