In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1553494

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Projekt pn.: Przedszkole wysokich lotów w Gminie Jeżów Sudecki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską za środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Dolnośląskiego
na lata 2014 – 2020 za pośrednictwem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej

Więcej…

 

Wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. na półmetku

Został niespełna miesiąc na złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. ARiMR apeluje, by nie czekać z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru.
Od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Mają na to  czas do 15 maja.
Rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Zmiany do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 1 czerwca. 

Więcej…

 

Wielkim Sprzątaniu Borowego Jaru

Więcej…

 

RotoRacer, RED DEER Jelenia Góra FPV Group oraz Euroregionalne Centrum Modelarskie

zaprasza na FPV RACING CAMP.

28-29 kwietnia Góra Szybowcowa zostanie opanowana przez drony wyścigowe !!!

Ostatni weekend kwietnia to okazja do zapoznania się z nową dyscypliną sportu.
Drone Racing to ciekawy pomysł na wykorzystanie dronów do zabawy i rywalizacji.
Piekielnie szybkie maszyny sterowane zdalnie przez najlepszych pilotów z Polski
stoczą walkę na specjalnie przygotowanym torze.

Więcej…

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!!!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z planowanymi pracami przy wodociągu gminnym, w dniu 24.04.2018 r. (wtorek) w Jeżowie Sudeckim w godzinach od 8:00 do 18:00 może wystąpić obniżone ciśnienie wody aż do całkowitego zaniku, obejmujące ul. Wojska Polskiego. Przepraszamy za utrudnienia.

 

Jeżów Sudecki na rzecz ochrony klimatu – termomodernizacja budynków użyteczności publicznej”

Jeżów Sudecki na rzecz ochrony klimatu – termomodernizacja budynków użyteczności publicznej”

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską za środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Dolnośląskiego
na lata 2014 – 2020 za pośrednictwem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej

Więcej…

 

Konkurs Strażaka

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czernicy, jak co roku, wzięli udział w kolejnej edycji konkursu plastycznego pt. "Strażak uczy, pomaga i ratuje" . Różnymi technikami plastycznymi przedstawili udział strażaków i jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ratownictwa ekologicznego oraz działania na rzecz ochrony środowiska.  Praca Antka Górala - ucznia oddziału przedszkolnego naszej szkoły otrzymała wyróżnienie w eliminacjach powiatowych, a na etapie wojewódzkim zwyciężyła.

Więcej…

 

Świąteczne „Głośno z szafy”

W czwartek 29 marca, w Chrośnicy odbyło się, wyjątkowe świąteczne spotkanie pn. „Głośno z Szafy”. Cykliczna impreza związana jest z otwartym punktem bezpłatnych książek, Szafą  z Książkami. Zwykle Głośno z Szafy odbywa się w każdy ostatni piątek miesiąca, jednak marcowe spotkanie przeniesione zostało na Wielki Czwartek. W świetlicy wiejskiej  w Chrośnicy spotkali się mieszkańcy nie tylko gminy Jeżów Sudecki, ale także z Gór Kaczawskich. Podczas imprez stałym punktem jest głośne czytanie książek- wybór padł na "Polskie tradycje świąteczne". Poznaliśmy historię jajka, tradycji barwienia naturalnego  i zdobienia jaj. Lektura przypomniała także zapominane powoli gry i zabawy podczas świąt wielkanocnych.  Od teorii uczestnicy przeszli do praktycznych zabaw i eksperymentów- barwienie jaj przy współpracy Ekomuzeum Tkactwa i Barwienia Naturalnego w Chrośnicy. Nie brakowało efektu "wow!", barwniki z ekomuzeum często są powszechnie znane  z zupełnie innej  użytkowej funkcji, a odpowiednie dodatki to prawie magia. Efekty pracy z jajem i naturalnymi barwnikami, a także nowe-stare techniki zdobienia robiły wrażenie również wśród dorosłych i doświadczonych pisankarzy.
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania Głośno z Szafy, gdzie Książka łączy się  z zabawą. Imprezy są bezpłatne, podobnie jak Książki z naszej szafy.

Więcej…

 

Spotkanie wielkanocne w naszej szkole

Dnia 28 marca 2018 roku, w naszej szkole, odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne „Jajeczko.” Program artystyczny przygotowały klasy: pierwsza, druga i trzecia pod kierunkiem Pani Krystyny Sos i Doroty Piwowar. Pani Krystyna Sos przygotowała dekorację sali i piosenkę o pisankach, którą zaśpiewała klasa druga. Uczniowie podczas spotkania przypomnieli nam, co symbolizują potrawy święcone w Wielką Sobotę. Teraz na pewno każdy uczeń naszej szkoły wie, że Baranek Wielkanocny jest najważniejszy w koszyczku, ponieważ jest symbolem Zmartwychwstałego Jezusa, a jajka są symbolem odradzającego się życia.  

Więcej…

 

Przedszkolaki z Siedlęcina pożegnały wiosnę

Dzień 21 marca przywitał przedszkolaki słoneczną aurą - nic dziwnego - na tę datę przypadł Pierwszy Dzień Wiosny. Starszaki oraz Tuptusie wybrały się na spacer, zabierając ze sobą instrumenty, dobry humor oraz Panią Zimę - Marzannę.  Przechadzając się w okolicy przedszkola, śpiewały, krzyczały, tupały i klaskały, przeganiając zimę i witając wiosnę.  Po głośnym i radosnym spacerze, przyszedł czas na symboliczne spalenie Marzanny i przywitanie nowej pory roku.  Głośne skandowanie " Witaj wiosno ! " słychać było w całej okolicy, a wraz ze zniknięciem Marzanny dzieci na dobre pożegnały mroźną, zimową aurę.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki


Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2017 roku poz.1875 ze zm.) zwołuję XXXVII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 23 kwietnia 2018 roku o godz. 10.00 w sali Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.

Więcej…

 

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Wójt Gminy Jeżów Sudecki zaprasza  do  Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich dnia  24 kwietnia 2018r. w sali narad Urzędu  Gminy , ul Długa 63 Jeżów Sudecki,   w godzinach od 10,30 do 13,30  na konsultacje w sprawie możliwości pozyskania środków unijnych  na rozwój lub rozpoczęcie działalności gospodarczej. więcej

 

 

Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

"Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na działanie:

Więcej…

 

Nabór wniosków o dofinansowanie

Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na działanie:
Nr ogłoszenia o naborze: 1/2018 - Zakładanie działalności gospodarczych.
Nr ogłoszenia o naborze: 2/2018 - Rewitalizacja lokalnych zasobów.
Nr ogłoszenia o naborze: 3/2018 - Wspieranie ochrony środowiska.

pobierz