In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1292519

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Twórcze spotkania Seniorów

Podczas III spotkania organizowanego w ramach  projektu pn. Seniorzy decydują! Gminne Rady Seniorów” dofinansowanego ze środków Programu ASOS 2014-2-2020, które odbyło się 3 lipca 2017  w Chrośnicy było nadzwyczaj radośnie i twórczo. W Ekomuzeum Tkactwa spotkali się aktywni seniorzy  z Chrośnicy, Jeżowa Sudeckiego, Czernicy oraz Janówka.  
W ramach projektu odbyła się wspólna praca nad planowaniem mikro inicjatyw oraz niezwykle kreatywne warsztaty oparte o nowe techniki tkania i ozdabiania miejsc natury. Uczestnicy spotkania próbowali swoich sił w dzierganiu na drutach, szydełkowaniu włóczką bawełnianą, a nawet czesanką z wełny owcy wrzosówki. Wszyscy z przyjemnością pohulali... czyli tkali  przy użyciu  hula hop. Prace zostały wyeksponowane  na drzewach w Chrośnicy, które  może na bieżąco podziwiać, a nawet się do nich przytulić. Co więcej, nadal przybywa "łapaczy snów"… (ekspozycja makram).

Więcej…

 

Odczyty wodomierzy

W związku z okresem urlopowym w miesiącach lipcu i sierpniu 2017 r., Urząd Gminy Jeżów Sudecki zwraca się z prośbą o podawanie odczytów wodomierzy:
- w siedzibie Urzędu Gminy Jeżów Sudecki, ul. Długa 63, pok. nr 2,
- telefonicznie pod nr: 757-132-254, -255-257 wew. 132,
- mailowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Przepraszamy za utrudnienia.

 

MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z DOTACJI NA PRZETWÓRSTWO PRODUKTÓW ROLNYCH

Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" O udzielenie dotacji mogą starać się rolnicy i domownicy rolników - więcej

 

Sprawozdanie z półkolonii w Chrośnicy

W tym roku półkolonia w Chrośnicy prowadzona była od 26.06.2017r. do 21.07.2017r.. Dzieci miały zajęcia od godz.8.00 do godz.13.00.
Każdy dzień rozpoczynał się śniadaniem. Po śniadaniu dzieci przystępowały do zajęć plastycznych: malowały farbami plakatowymi na odlewach gipsowych, tworzyły witraże farbami żelowymi , robiły wydzieranki, rysunki , lepiły figurki z gliny i modeliny. Z kolorowego papieru powstały też sympatyczne żółwie. Zamieniliśmy również zwykłe pudełka w bajeczne szkatułki ozdabiając je kawałkami szyszek. Techniką origami  zrobiliśmy króliczki . Pomalowaliśmy słoiczki kolorowymi lakierami i przepasaliśmy je wstążkami tworząc śliczne świeczniki .Każdy uczestnik półkolonii otrzymał skrzyneczkę z kolorowymi gumkami i z nich robiliśmy oryginalną biżuterię .Z szyszek klejonych klejem na gorąco powstały wiewiórki ,sowy ,owieczki ,koniki ,kwiatki ,a nawet czołgi .Robiliśmy z kartonu ramki na zdjęcia z wakacji i oklejaliśmy je łupinkami z pistacji i wycinankami .Z puchatych drucików robiliśmy zwierzaki . Malowaliśmy również dziecięce buziaki farbami  do twarzy.

Więcej…

 

Dzień Seniora w Chrośnicy

Rada Sołecka wsi Chrośnica w dniu 27.05.2017r. zorganizowała dla swoich Seniorów spotkanie w świetlicy. Na wstępie przywitał wszystkich Przewodniczący Rady Gminy pan Wacław Lesik. Jeszcze przed poczęstunkiem bardzo ciepło przyjęli wszyscy występ chóru ze Szkoły Podstawowej z Czernicy. Pani Ania Skóra wraz ze swoimi podopiecznymi zaprezentowała kilka piosenek i solową grę na klarnecie. Młodzi artyści poczęstowani zostali słodkościami.
Po występie zjedzono pyszny obiad przy udekorowanych stołach. W trakcie zabawy powitaliśmy zespół Dziwiszowianki, który wraz  z uczestnikami spotkania śpiewał pieśni i piosenki. Wszyscy bawili się wspaniale przy muzyce którą przygotował pan Ludwik Ślepecki.
Tych seniorów, którzy nie mogli bawić się razem    z nami pani sołtys Sanisława Bieniasz wraz z panią Haliną Korzec odwiedziła i wręczyła upominki  i życzenia z okazji 90 i 91 urodzin.

Więcej…

 

Dzień dziecka w Płoszczynie

Dnia 24 czerwca obchodziliśmy w Płoszczynie Dzień Dziecka. Z tej okazji odbył się piknik dla dzieci i młodzieży, podczas którego zostały przeprowadzone różnego rodzaju konkurencje  m.in. konkurs ''rzut do kosza'' czy '' skoki na skakance'' oraz wiele innych. Wśród  atrakcji były pokazy straży pożarnej OSP Czernica oraz pokaz tresury psa  Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na koniec spotkania dzieci i młodzież uczestniczyli w  poczęstunku - kiełbaski z grilla, napoje oraz słodycze.

Więcej…

 

Dzień dziecka w Chrośnicy

W dniu 03.06.2017 Rada Sołecka wsi Chrośnica zorganizowała Dzień Dziecka. Dla wszystkich najmłodszych zgromadzonych przy świetlicy wiejskiej w Chrośnicy przygotowano zawody sportowe. Po rywalizacji sportowej najlepsi otrzymali nagrody oraz słodkie upominki. Oprócz słodkości można było posilić się kiełbaską z grila. Dzieci wraz z panią Katarzyną Łobocką malowały farbami plakatowymi na plastrach drewna, które dostarczył Przewodniczący Rady Sołeckiej p. Ludwik Ślepecki. Pani Radna przemieniała też farbami do twarzy usmiechnięte buzie dzieci w motylki, tygryski, serduszka     i kotki. Póżniej dzieci przy muzyce tańczyły i śpiewały.

Więcej…

 

Nowe Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Jezów Sudecki

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że od dnia 19 lipca do dnia 18 sierpnia 2017 r. można zapoznać się z projektem nowego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Jeżów Sudecki. Treść ogłoszenia oraz tekst i mapy nowego Studium znajdziesz tutaj.

 

Zdobywamy Paseky nad Jizerou

Dnia 24 czerwca 2017 roku w  ramach realizacji projektu pn. „Współpraca gmin partnerskich w kulturze i tradycji dwóch narodów” nasza modelarnia po raz drugi miała możliwość gościć w Paseky nad Jizerou, lecz zanim dotarliśmy do tej przepięknej miejscowości,nasz autokar zatrzymał się w miejscowości Rokytnice nad Jizerou. W miejscowej szkole przygotowano dla nas warsztaty modelarskie, gdzie mogliśmy zobaczyć inną sztukę modelarstwa, tym razem makietowego. W hali sportowej przygotowano mini wystawę makiet. Długo nas nie trzeba było zapraszać do wspólnych warsztatów, nasi podopieczni szybko zajęli miejsca przy stolikach i rozpoczęli budowę własnych mini makiet. Powstały krzaki, trawniki, dróżki, drzewa iglaste oraz liściaste. Był też kącik wiklinowy oraz kącik modelarstwa lotniczego, gdzie mogliśmy wykazać się w budowie modeli latających, by następnie wystartować w zawodach lotu na odległość. Po zakończeniu warsztatów wyjechaliśmy do miejscowości Paseky nad Jizerou.
Po posiłku wyruszyliśmy pieszo pod górną stację wyciągu, tam na nas czekali już zaprzyjaźnieni modelarze z Rokytnic n/Jizerou. Słoneczna polana, przepiękne widoki i nasze modele w górze, istny raj. Szkoda, że czas tak szybko leci i nim się obejrzeliśmy, to już musieliśmy wracać do autokaru. Jeszcze tylko rozdanie symbolicznych nagród za wyniki w zawodach, pożegnanie i powrót do autokaru. Na pewno tam wrócimy, bo naprawdę warto.

Więcej…

 

Kastellolodzy w Wieży Książęcej w Siedlęcinie

W minionym tygodniu 26 czerwca br wieża w Siedlęcinie już po raz drugi w tym roku była miejscem obrad badaczy średniowiecznych zamków. W maju w wieży książęcej gościli uczestnicy jednej z najważniejszych europejskich konferencji zamkowych - Castrum Bene - której 15. edycja odbywała się na zamku Książ pod Wałbrzychem. W ramach wycieczki badawczej kastellolodzy z Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Słowenii i Chorwacji odwiedzili m.in. wieżę książęcą, gdzie wysłuchali wykładu Przemysława Nocunia, prowadzącego od prawie 10 lat badania archeologiczne wieży. W poniedziałek 26 czerwca w wieży w Siedlęcinie (a dzień później w Jeleniej Górze) odbywało się międzynarodowe seminarium poświęcone wieżom mieszkalnym oraz średniowiecznym cyklom malowideł ściennych w środkowoeuropejskich zamkach. Grupa badaczy (architektów, archeologów i historyków sztuki) zwiedziła wieżę w Siedlęcinie oraz dyskutowała na temat jej historii na szerokim europejskim tle. Wszyscy podkreślali wyjątkowość siedlęcińskiej wieży książęcej w skali Europy.

Więcej…

 

Szanowni seniorzy Gminy Jeżów Sudecki

Serdecznie zapraszamy do udziału w III spotkaniu organizacyjnym projektu dla seniorów, które odbędzie się 3 lipca 2017 /poniedziałek/ o godz.16.00 tej w Chrośnicy w Ekomuzeum Tkactwa

W ramach projektu odbędzie się wspólna praca nad planowaniem mikroinicjatyw dla Chrośnicy, Jeżowa Sudeckiego, Czernicy oraz Janówka oraz warsztaty tkackie w oparciu o nowe techniki tkania i ozdabiania miejsc natury.
Zapraszamy na spotkanie – Ekomuzeum Tkactwa Chrośnica 68, tel. 691 207 224

Więcej…

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!!!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia prac serwisowych na Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Czernica w dniu 28.06.2017r. po godzinie 16:00 może wystąpić obniżone ciśnienie wody aż do całkowitego zaniku na terenie całej miejscowości. Przepraszamy za utrudnienia.

 

Projekt Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży zawitała do Gminy Jeżów Sudecki

Szkoła Podstawowa w Siedlęcinie przy udziale Gminy Jeżów Sudecki będzie realizować projekt :”Leśna Akademia Sportu  Dzieci i Młodzieży” (LAS). Jest to działanie edukacyjne  prowadzone na rzecz  dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, służące zwiększeniu aktywności fizycznej oraz popularyzacji pozytywnego nastawienia do sportu. Projekt  skierowany jest  do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z województwa dolnośląskiego.

Więcej…

 

Dnia 24 czerwca 2017 roku Wieża Książęca w Siedlęcinie zaprasza na kolejną historyczną wędrówkę pt. „Szlakiem zapomnianych zamków”

Więcej…