In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1226003

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Radni Młodzieżowej Rady Gminy z wizytą w Urzędzie Wojewódzkim i Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu.

W dniu 31 maja 2017 roku wyjechaliśmy o godzinie 8.00 sprzed budynku Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim do Wrocławia. Na miejscu byliśmy około godziny 10.30. Mieliśmy bardzo ciekawe zajęcia warsztatowe na temat samorządu terytorialnego i działalności Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Później zwiedzaliśmy stolicę Dolnego Śląska. Zobaczyliśmy Most Grunwaldzki, Ostrów Tumski z Placem Katedralnym i Katedrą, Rynek, budynek Uniwersytetu Wrocławskiego. Podczas zwiedzania miasta spotkaliśmy wiele krasnoludków, które podobno nie istnieją :) Następnie zjedliśmy obiad w Urzędzie Wojewódzkim, po czym przeszliśmy do rotundy, aby obejrzeć Panoramę Racławicką. Zrobiła ona na nas kolosalne wrażenie. około godziny 18.00 wróciliśmy do Jeżowa Sudeckiego. To była bardzo przydatna lekcja dla radnych Młodzieżowej Rady Gminy. Myślę, że w przyszłości wykorzystamy wiadomości zdobyte podczas zajęć we Wrocławiu.
Wiceprzewodnicząca MRG - Weronika Szparkowska.

Więcej…

 

Zmagania tenisowe o puchar pani Sołtys

W sobotę 25.03.2017 r. w Jeżowie Sudecki odbył się VIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa Wsi Jeżów Sudecki. Zawody, które otworzyła pani sołtys Teresa Mitka były bardzo dobrze przygotowane. Gry turniejowe przebiegły sprawnie i bez protestów. Dodatkowo wszyscy uczestnicy mieli możliwość skorzystania z bufetu /kanapki, herbata/ przygotowanego przez panie ze szkolnej Rady Rodziców oraz Rady Sołeckiej.

Więcej…

 

Dni Jeżowa Sudeckiego ‘2017

12 maja 2017 rozpoczęły się obchody Dni Jeżowa Sudeckiego. Zgodnie z tradycją pierwszym akcentem tego święta był Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Wójta Gminy. Wzięły w nim udział trzyosobowe reprezentacje naszych gminnych szkół podstawowych. Pierwszy etap, dyktando pod tytułem „Wizyta starszej pani”, obowiązywał wszystkich uczestników. Oczywiście zgodnie z tradycją naszego konkursu również „weryfikacji ortograficznej” poddał się Pan Wójt Edward Dudek.

Więcej…

 

XVII Międzynarodowy Rajd Kolarski Powiatów i Miast Partnerskich

„Razem w Unii Europejskiej”- XVII Międzynarodowy Rajd Kolarski Powiatów i Miast Partnerskich

W dniach  26 – 30 maja 2017 roku na drogach, trasach i ścieżkach rowerowych łączących powiaty i miasta partnerskie odbył się XVII Międzynarodowy Rajd Kolarski Powiatów i Miast Partnerskich Jelenia Góra – Jablonec n. Nisou – Bautzen  „Razem w Unii Europejskiej”. Baza pobytowa po polskiej stronie była zlokalizowana w gminie Jeżów Sudecki na  Górze Szybowcowej.  Pogoda w tym roku dopisała nadzwyczaj,  wspaniała – słoneczna  od pierwszego do ostatniego dnia Rajdu. 

Więcej…

 

Obwieszczenie Zarządu Województwa Dolnośląskiego

pobierz

 

UWAGA OSTATNIE SPOTKANIE

W imieniu ABRYS Technika Sp. z o.o. informuję, że w dniach: 12.06.2017r. (poniedziałek) w godz. 18:00 – 21:00 13.06.2017r. (wtorek) w godz. 18:00 – 21:00 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami  miejscowości Jeżów Sudecki w sali ślubów Urzędu Gminy Jeżów Sudecki w celu przedstawienia i uzgadniania trasy sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w w/w miejscowości.
BRAK UCZESTNICTWA OSÓB, KTÓRE DO TEJ PORY NIE ZŁOŻYŁY UZGODNIENIA MOŻE SPOWODOWAĆ ZABLOKOWANIE INWESTYCJI.
Prosimy o niezawodne przybycie (prosimy o zabranie dowodów tożsamości w celu spisania uzgodnienia).

 

Euroregionalne Forum Straży Pożarnych

Dnia 27 maja 2017 roku, odbyło się XIII Forum Straży Pożarnych Gmin Partnerskich, którego organizatorem była Gmina partnerska Vierkirchen. W Forum udział wzięli przedstawiciele straży pożarnych, władze i pracownicy samorządowi z Gmin Partnerskich – Jeżów Sudecki, Vierkirchen – Paseky nad Jizerou.  Spotkanie rozpoczęło się w remizie strażackiej w Arnsdorf, gdzie po powitaniu przez przedstawicieli władz gminnych i strażackich,  omówieniu programu spotkania, udaliśmy się wspólnie autobusem do Gőrlitz, gdzie zwiedzaliśmy jednostkę  Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej…

 

Młodzi modelarze lotnicy na start

W ramach realizacji projektu pn. „Współpraca Gmin Partnerskich w tradycji i kulturze dwóch narodów”, Gmina zrealizowała kolejne działanie, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V- A Republika  Czeska – Polska 2014-2020.
Dnia 25 maja br. pod Górą Szybowcową w Jeżowie Sudecki  odbyły się zawody pn.  "Młodzi modelarze lotnicy na start", organizowane przez  Euroregionalne Centrum Modelarskie.
W zawodach oprócz naszych członków,  udział brali modelarze z Bielawy, Dzierżoniowa i Piławy Górnej, rozegrano pięć konkurencji, w których zwyciężyli:

Więcej…

 

Szanowni seniorzy Gminy Jeżów Sudecki

Serdecznie zapraszamy do udziału w II spotkaniu organizacyjnym projektu dla seniorów, które odbędzie się 06 czerwca 2017 o godz.16.00 tej w Chrośnicy- pętla autobusowa ( zagospodarowanie przestrzeni) oraz w świetlicy wiejskiej w Chrośnicy.

Więcej…

 

Gmina Jeżów Sudecki poszukuje pracownika na stanowisko obsługi : Sprzątaczka.

Gmina Jeżów Sudecki poszukuje pracownika  na stanowisko obsługi  : Sprzątaczka.
Informacje  szczegółowe  bip  : czytaj więcej
Termin składania  aplikacji : 9 czerwca 2017r. godz. 12,00

 

Finał VI Grand Prix Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży Gminy Jeżów Sudecki

Finał VI Grand Prix Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży  Gminy Jeżów Sudecki
W sobotę 20.05.2017 r. w hali sportowej w Jeżowie Sudeckim odbył się 9 finałowy turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Dzieci i Młodzieży- sezon 2016/2017. W minionym roku szkolnym dzieci młodzież z terenu gminy Jeżów Sudecki po raz 6 rywalizowały w cyklu turniejów tenisa stołowego. We wszystkich turniejach brało udział ponad 60 młodych sportowców, którzy musieli co miesiąc spotkać się przy stole z rywalami. Rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych. Z godnie z regulaminem najlepszych pięciu graczy w każdej grupie otrzymało dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczył zastępca wójta gminy Jeżów Sudecki Artur Smolarek.

Więcej…

 

Gmina Jeżów Sudecki pozyskała środki na termomodernizację.

Wójt Gminy Jeżów Sudecki  informuje  o  wyborze  przez  Urząd  Marszałkowski  Województwa Dolnośląskiego, w ramach naboru RPDS.0303.03-IŻ.00-02-065/16-ZIT AJ projektu Gminy Jeżów Sudecki pn:„Jeżów Sudecki na rzecz ochrony klimatu termomodernizacja  budynków użyteczności publicznej„ do dofinasowania  unijnego.
Wartość całkowita projektu- 2.655.314,63zł.
Rekomendowana wartość dofinasowania -1.158.631,45zł.

Więcej…

 

Piknik modelarski

Gmina Jeżów Sudecki oraz Stowarzyszenie „Euroregionalne Centrum Modelarskie”  zaprasza na Górę Szybowcową na  Piknik Modelarski

Więcej…

 

Awaria wody

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z usuwaniem awarii wodociągu gminnego w miejscowości Czernica, w dniu 31.05.2017r. może występować obniżone ciśnienie wody aż do całkowitego zaniku na terenie całej miejscowości.

Przepraszamy za utrudnienia.