In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja
 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1445193

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Dzień Papieski w Siedlęcinie

Tegoroczny, XVIII Dzień Papieski, pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa", przypadł 14 października. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie, pod kierunkiem katechetki, Doroty Piwowar, przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony osobie Świętego Jana Pawła II.

Więcej…

 

Przerwa w dostawie wody

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z niewystarczającą wydajnością studni głębinowej w Czernicy, na terenie całej miejscowości wystąpią przerwy w dostawie wody. Woda będzie dostarczana
w następujących przedziałach czasowych:  od godz. 5.30 do 8.00 oraz od godz. 17.00  do 22.00 - o ile zasoby wody zdatnej do spożycia zgromadzone w zbiorniku na to pozwolą. Woda do celów gospodarczych będzie dostępna w zbiornikach zlokalizowanych na terenie sołectwa Czernica.

Przepraszamy za utrudnienia.

Wójt Gminy Jeżów Sudecki, 18.10.2018r.

 

Zapraszamy na Gorę Szybowcową do udziału w kolejnej edycji RundeXTreme Ledwie Dycha

Więcej…

 

Święto plonów

W sobotę 15 września 2018r. sołectwo Czernica gościło uczestników tegorocznego „Święta plonów”. Organizatorami byli Sołtysi i Rady Sołeckie czterech sołectw Janówka, Chrośnicy, Płoszczyny i Czernicy oraz Wójt Gminy - Edward Dudek.
Do wzięcia udziału zachęcały już wcześniej wykonane i  ustawione na boisku sympatyczne słomiane postacie  rolników, wykonane przez p. W. i K. Łuszczyńskich,p. W. Jóźków, p. K. Łobocką i p. E. i M. Matubowskich.

Więcej…

 

Zebranie wiejskie - Siedlęcin

OGŁOSZENIE
Zgodnie z § 5, ust. 1 Statutu Sołectwa Siedlęcin  zwołuję


ZEBRANIE WIEJSKIE
Dnia 18 października 2018 roku (czwartek) o godzinie 18:00–w Sali Domu Ludowego – Siedlęcin, ul. Długa 22.


Porządek Zebrania Wiejskiego:

1. Otwarcie zebrania.
2. Prezentacja kandydatów w wyborach samorządowych.
3. Dyskusja.
4. Zamknięcie zebrania.


Zapraszam mieszkańców do uczestnictwa w Zebraniu Wiejskim.
Sołtys wsi Marian Tyka

 

Zebranie wiejskie - Jeżów Sudecki

OGŁOSZENIE
Zgodnie z § 5, ust. 1 Statutu Sołectwa Jeżów Sudecki  zwołuję

ZEBRANIE WIEJSKIE
Dnia 19 października 2018 roku (piątek) o godzinie 18:00 – w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich, Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27


Porządek Zebrania Wiejskiego:
1. Otwarcie  zebrania.
2. Prezentacja kandydatów w wyborach samorządowych.
3. Dyskusja.
4. Zamknięcie zebrania.


Zapraszam mieszkańców do uczestnictwa w Zebraniu Wiejskim.

Sołtys wsi Teresa Mitka

 

Wprowadzenie stałej organizacji ruchu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 365 w Dziwiszowie

pobierz

 

Narodowe czytanie

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. Tegoroczne Narodowe Czytanie odbywało się w środkach masowego przekazu, w wielkich miastach i małych wioskach, na uczelniach i w prowincjonalnych bibliotekach, w teatrach, parkach, na rynkach miast, w domach kultury, szkołach, a nawet w remizach strażackich. Zapoczątkowana została w 2012 roku przez ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno:  Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda wraz z żoną rozpoczęli Narodowe Czytanie „Quo vadis”  Henryka Sienkiewicza. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Więcej…

 

Dzień Seniora w Dziwiszowie 2018

Dnia 8 września br. w sali Domu Ludowego w Dziwiszowie, odbyło się spotkanie z okazji „Dnia Seniora”, zorganizowane przez Radę Sołecką, Radnych Dziwiszowa i Wójta Gminy Jeżów Sudecki Pana Edwarda Dudka.

     
Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, zabawa trwała do późnych godzin wieczornych z licznymi konkursami i tańcami.
W czasie uroczystości wystąpiły dwa zespoły – „Dziwiszowianki” oraz Sybiraczki i Kresowianie, podziwialiśmy pokaz  tańca grupy Dance Fitness oraz razem z Seniorami gościliśmy Proboszcza Parafii ks. Krzysztofa Słotwińskiego i Pana Dzielnicowego mł. as. Marka Sadowskiego.

Więcej…

 

Ogłoszenie ws. zmiany rozkładów jazdy MZK

Urząd Miasta Jelenia Góra Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w nawiązaniu do organizowanej imprezy rowerowej Bike Maraton Jelenia Góra UCI MTB Marathon Series, który odbędzie się dnia 23 września 2018 roku (niedziela) proponuje następujące zmiany w rozkładach jazdy.

W załączniku zamieść pismo, które jest w załączeniu. - pobierz

 

Sukces dolnośląskich projektów

Dobre jedzenie, piękna przyroda, cisza i spokój - za to kochamy polską wieś.
W sierpniu w Warszawie poznaliśmy laureatów konkursu "Na wsi najlepiej - 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej", którego pomysłodawcą jest Polska Organizacja Turystyczna. Wśród laureatów znalazły się dwa projekty z województwa dolnośląskiego: Gospodarstwo ekoturystyczne "Pod Srebrną Górą" oraz "Villa Greta".

Więcej…

 

Sołeckie Dożynki w Jeżowie Sudeckim

W sobotę 1 września  2018 roku w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich odbyły się sołeckie dożynki – Jeżów Sudecki 2018. Impreza połączona była z uroczystym otwarciem nowej szkoły. Dożynki rozpoczęły się od przywitania przez Pani Sołtys i Wójta Gminy, który jednocześnie dziękował rolnikom za trud pracy na roli oraz przekazał życzenia od Prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pana Leszka Grali, następnie błogosławieństwa plonów i poświęcenia wieńca dożynkowego dokonał ks. Andrzej Szarzyński.

Więcej…

 

Otwarcie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim

1 września 2018 roku został uroczyście otwarty nowy kompleks budynków mieszczących Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jeżowie Sudeckim.
 Główne obchody uroczystości odbyły się w auli szkolnej, uczestniczyli w niej  zaproszeni znamienici goście: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal i starszy wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Jolanta Studniarek, posłanka Zofia Czernow,  senator Krzysztof Mróz, asystentka wiceministra Edukacji Narodowej Marzeny Machałek, przedstawiciele samorządu lokalnego, gmin partnerskich z Czech i Niemiec, dyrektorzy szkół gminnych, nauczyciele – byli pracownicy szkoły. Mimo kapryśnej, deszczowej pogody nową szkołę odwiedziło wielu mieszkańców gminy. Wszyscy pragnęli obejrzeć nowoczesny obiekt przystosowany także dla uczniów niepełnosprawnych, w którym na dwóch piętrach znajduje się dwanaście sal lekcyjnych, pracownia komputerowa, biblioteka z mediateką, sala konsumpcyjna oraz sale do prowadzenia zajęć specjalistycznych. Kolorami zachwyca część przedszkolna, w której znajdują się cztery sale dla 3-, 4-, 5- i 6-latków. Wszystkie sale , zarówno przedszkolne, jak i szkolne, są skomputeryzowane oraz wyposażone w tablice multimedialne. Szkoła otrzymała także pomoce dydaktyczne do nauki przedmiotów matematyczno – przyrodniczych oraz do prowadzenia zajęć z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.  Rodzice z zachwytem oglądali miejsce, w którym codziennie będą przebywać ich pociechy.
Dotychczasowe budynki szkolne nie zawsze spełniały swoją rolę.

Więcej…

 

K o m u n i k a t Gminnej Komisji Wyborczej w Jeżowie Sudeckim o składzie, siedzibie i terminach dyżurów

Skład Gminnej Komisji Wyborczej w Jeżowie Sudeckim:
Przewodnicząca Komisji -  Renata Dziedzic,
Zastępca Przewodniczącej Komisji – Edward Łoś,
Członkowie Komisji:
 Alicja Kacperska-Kogut,
 Jolanta Beata Kupeć,
 Mariusz Pacewicz,  
 Wiesława Pawliszyn,  
 Edyta Katarzyna Szpieć,  
 Elżbieta Małgorzata Werstak,
 Agata Wolak.

Więcej…