In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1810967

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

UWAGA !!! Most w Siedlęcinie wyłączony z użytkowania

 Gmina Jeżów  Sudecki otrzymała  informację o wyłączeniu z użytkowania mostu w Siedlęcinie mieszczącego się w drodze powiatowej nr 2646D.
„Wydział Dróg Powiatowych w Jeleniej Górze informuję, że nastąpiła zmiana w terminie wykonania prac na obiekcie mostowym w Siedlęcinie z przesunięciem o jeden dzień tj. na dzień 21.03.2019r. do 22.03.2019r. z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, ani Inwestora. Ze względu na całkowite zamknięcie obiektu mostowego, także dla ruchu pieszego - w dniach 21-22.03.2019r., jest planowany przewóz osób (dzieci) mieszkających na terenie Siedlęcina "Górnego" do szkoły podstawowej, a korzystających z obecnie przygotowanej przeprawy dla pieszych. Szkoła indywidualnie ustali harmonogram przewozów z wynajętym przez Starostwo Powiatowe przewoźnikiem.
Pismo podpiał:
Jacek Jakubczak
Dyrektor Wydziału Dróg Powiatowych
Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze
email: j.jakubczak@powiat.jeleniogorski.pl

szczegóły

doatkowa informacja z dnia 2019-03-20 - więcej

 

Sesja Rady Gminy

Na podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 994 ze zm.) zwołuję V Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia  25 marca 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 14-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy -Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

1.Otwarcie Sesji:
    a/ stwierdzenie kworum,
    b/ wybór protokolanta,
    c/ wyłożenie protokołu z IV Sesji Rady Gminy.
2. Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Więcej…

 

Zakaz wypalania traw

Więcej…

 

UWAGA!!! – WYŁĄCZENIA PRĄDU

TAURON Dystrybucja S. A. , Oddział w Jeleniej Górze ul. Bogusławskiego 32, 58-500 Jelenia Góra , przekazał  Gminie Jeżów Sudecki  informacje o planowanych wyłączeniach prądu:

  • 2019-03-19
    Jeżów Sudecki: Długa, Sportowa, Krótka,  Kręta , Słoneczna, Sztormowa, Spadochronowa, Szkolna.   
    Godziny wyłączenia 08:00-11:00
  • 2019-03-19
    Jeżów Sudecki: Polna od nr 14 do  nr 18,20, Kościół, działki , Kręta  od nr 7 C do 70, Leszczynowa i Działkowa    
    Godziny wyłączenia 10:30-14:00
 

Darmowe przejazdy autobusami MZK

Od 1 marca 2019 r. dzieci i młodzież szkolna, uczniowie szkół policealnych, studenci, uczniowie szkół zagranicznych, dzieci niepełnosprawne oraz osoby, które ukończyły 70 rok życia, są uprawnieni do bezpłatnych przejazdów autobusami MZK Jelenia Góra. Darmowy przejazd możliwy jest na podstawie odpowiedniego dokumentu (np. legitymacja szkolna lub studencka, dokument tożsamości, itp).

Osoby które zakupiły bilet miesięczny mogą się zwrócić do kasy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o. o zwrot kwoty zakupionego biletu.
Jednocześnie przypominamy, że od 1 marca 2019r. obowiązuje odpłatność za przejazdy autobusami MZK w każdym pierwszym dniu miesiąca.
Całkowicie bezpłatnie z komunikacji miejskiej można korzystać w dniach:
•    22 września podczas obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu,
•    1 listopada w Dniu Wszystkich Świętych,
•    1 stycznia w Nowy Rok;
Szczegóły w cennik przewozu osób i bagażu na stronie MZK Jelenia Góra.

 

Zaczynamy !!! Przygodę z matką naturą.

Zapraszamy Wszyskich Mieszkańców Gminy na bezpłatny cykl warsztatów, już w najbliższy piątek , godzina  15.00, wspólny wyjazd do Młyna Wielisław, a na koniec warsztatów -3 dniowy wyjazd studyjny do Małopolski. Ilość miejsc ograniczona, zapisy Monika ,tel 691 207 224

Więcej…

 

OZE- SZANSA NA INNOWACYJNE ROLNICTWO

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa  Oddział Terenowy  we Wrocławiu  zaprasza na bezpłatne szkolenie - więcej

 

Zarządzenie nr 11/2019

W sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w sołectwie Jeżów Sudecki w sprawie zmian w Statucie Sołectwa Jeżów Sudecki - więcej

 

Ogłoszenie

Zgodnie z § 24 Statutu Sołectwa Jeżów Sudecki  zarządzam zwołanie ZEBRANIA WIEJSKIEGO na dzień  18 marca 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 17.45 – w Euroregionalnym  Centrum Spotkań Gmin Partnerskich,  Jeżów Sudecki ul. Kręta 27

Więcej…

 

ZBIÓRKA ODPADÓW

wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz opon i odzieży używanej.
W dniach od 25-29 marca 2019r. na terenie Gminy Jeżów Sudecki odbędzie się bezpłatny wywóz odpadów:

Więcej…

 

Bal Karnawałowy

W niedzielę 17 lutego 2019 roku w Sali Domu Ludowego odbył się Bal Przebierańców dla dzieci naszej szkoły oraz najmłodszych mieszkańców naszej wsi - Siedlęcin. Bal został zorganizowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie, Szkołę  oraz Radę Sołecka wsi Siedlęcin.
    Bal Karnawałowy to wyjątkowa impreza wyczekiwana przez każde dziecko, a  w szczególności to najmłodsze. Coroczna impreza  jest atrakcją bardzo lubianą przez wszystkie dzieci. Dostarcza wielu pozytywnych  przeżyć, radości oraz uśmiechu na twarzy każdego dziecka.

Więcej…

 

Spotkanie na nartach Gmin Partnerskich

Dnia 15 lutego 2019 roku w ramach realizacji projektu „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich” odbyło się spotkanie przedstawicieli Gmin Partnerskich. Wspólnie wyruszyliśmy na barwną wyprawę na nartach biegowych do uroczej miejscowości Jakuszyce. Korzystając z uroków zimy, przygotowanymi trasami narciarskimi, odbyliśmy 15 km spacer. Dla niektórych uczestników było to nie lada wyzwanie, aby pokonać taki dystans. Wspaniała pogoda, obfitość śniegu i wymiana partnerskich kontaktów sprzyjała wysiłkowi i była nagrodą za trud.
Wspólne spotkanie przedstawicieli Gmin Partnerskich Paseky nad Jizerou i  Gminy Jeżów Sudecki miało na celu promowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywny wypoczynek, korzystając z atrakcji turystycznych, jakie oferuje region.

Więcej…

 

Smyki latały w Jeżowie Sudeckim

16 lutego już po raz piąty odbyły się międzynarodowe zawody modeli w hali “Smyki na start”. Zawody zorganizowane przez Euroregionalne Centrum Modelarskie, Gminę Jeżów Sudecki, Samorząd Uczniowski zespołu szkolno - przedszkolnego  w Jeżowie Sudeckim i Aeroklub Jeleniogórski. W zawodach brało udział 150 zawodników. Nasze zawody zaszczycili swoją obecnością wspaniali goście: Starosta powiatu jeleniogórskiego Krzysztof Wiśniewski, członek Zarządu - Artur Smolarek, Wójt Gminy Jeżów Sudecki - Edward Dudek, władze Aeroklubu Jeleniogórskiego - Dyrektor Jacek Musiał, Prezes -Andrzej Piotrowski oraz Prezes honorowy Bogusław Regulski, Dyrektor zespołu szkolno - przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim Pani Anna Kędzierska, Klub Seniorów Lotnictwa z Jeleniej Góry, przedstawiciele DRÄXLMAIER - Grzegorz Glegoła, który ufundował loty szybowcem.

Więcej…

 

Bezpieczny ubiór do pracy w gospodarstwie rolnym

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przekazuje informację  dla mieszkańców w zakresie „Bezpieczny ubiór do pracy w gospodarstwie rolnym”. - załącznik