In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1704598

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Zmiana rozkładu jazdy MZK w dniu 2018-11-10

Urząd Miasta Jelenia Góra Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w nawiązaniu do utrudnień w ruchu spowodowanych organizacją V Biegu Niepodległości , który odbędzie się w dniu 10 listopada 2018 roku (sobota) proponuje następujące zmiany w rozkładach jazdy. - pobierz

 

Przerwa w dostawie wody

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje,
że w związku z koniecznością przeprowadzenia prac serwisowo-naprawczych sieci wodociągowej  w Czernicy, w dniu 07 listopada (środa) 2018r. od godz. 9.00 do godz. 16.00 w całej miejscowości nastąpi obniżenie ciśnienia wody    w sieci, aż do całkowitego zaniku.

Przepraszamy za utrudnienia.

 

Zapraszamy na obchody 100-lecia Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

  • 9 listopada godz. 17.00  -piątek– koncert pt. „Dla Niepodległej” -  Uczniowie  i dzieci z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim –  Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim ul. Kręta 27.
  • 10 listopada  godz.16.00 -sobota – koncert pt. „100 lat Niepodległa”  - Chór „ Czerniczanki” ze Szkoły Podstawowej w Czernicy – Świetlica Wiejska  – Czernica 92.

Więcej…

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje,  że w związku z koniecznością usunięcia awarii wodociągu w Czernicy w dniu 02.11.2018 r. (piątek) w godzinach  8:00-16:00 wystąpi obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż do całkowitego zaniku na terenie całej miejscowości.
Przepraszamy za utrudnienia.
Wójt Gminy Jeżów Sudecki

 

Projekt - Strategia Rozwoju Sudety 2030

Projekt uchwały - w sprawie przyjęcia Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego południowej i zachodniej części Dolnego Śląska, zwanej "Strategia Rozwoju Sudety 2030" - więcej

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2018 roku poz. 994 ze zm.) zwołuję XLII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 7 listopada 2018 roku (środa) o godz. 13.00 w sali Konferencyjnej Urzędu Gminy –Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych w sprawie „Programu współpracy Gminy Jeżów Sudecki z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok”.

Wójt  Gminy Jeżów Sudecki ogłasza konsultacje społeczne

1. Cel konsultacji.
Celem konsultacji jest zebranie opinii organizacji pozarządowych i podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego  i o wolontariacie (t.j. Dz. U z 2018 r.,poz.450 ze zm.) w sprawie przedmiotu  konsultacji.

Więcej…

 

Z chlebem dożynkowym w Gminie Partnerskiej

Dnia 16 września br. Zespół „Dziwiszowianki” wraz z Panem Wójtem Gminy Jeżów Sudecki- Edwardem Dudkiem gościł na zaproszenie Gminy Partnerskiej Vierkirchen w miejscowość Melaune. Zostaliśmy serdecznie powitani przez Burmistrza Gminy – Andrę Weise i zaproszeni do wspólnego świętowania Dożynek z mieszkańcami Melaune. W trakcie spotkania mieliśmy przyjemność zaprezentować swój repertuar i posłuchać innych zespołów.
W trakcie spotkanie p. Burmistrz Andrea Weise dziękowała uczestnikom za aktywny udział. Wójt Gminy – Edward Dudek przekazał na ręce p. Burmistrz bochen chleba i słodkości.

Więcej…

 

Dzień Papieski w Siedlęcinie

Tegoroczny, XVIII Dzień Papieski, pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa", przypadł 14 października. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie, pod kierunkiem katechetki, Doroty Piwowar, przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony osobie Świętego Jana Pawła II.

Więcej…

 

Przerwa w dostawie wody

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z niewystarczającą wydajnością studni głębinowej w Czernicy, na terenie całej miejscowości wystąpią przerwy w dostawie wody. Woda będzie dostarczana
w następujących przedziałach czasowych:  od godz. 5.30 do 8.00 oraz od godz. 17.00  do 22.00 - o ile zasoby wody zdatnej do spożycia zgromadzone w zbiorniku na to pozwolą. Woda do celów gospodarczych będzie dostępna w zbiornikach zlokalizowanych na terenie sołectwa Czernica.

Przepraszamy za utrudnienia.

Wójt Gminy Jeżów Sudecki, 18.10.2018r.

 

Zapraszamy na Gorę Szybowcową do udziału w kolejnej edycji RundeXTreme Ledwie Dycha

Więcej…

 

Święto plonów

W sobotę 15 września 2018r. sołectwo Czernica gościło uczestników tegorocznego „Święta plonów”. Organizatorami byli Sołtysi i Rady Sołeckie czterech sołectw Janówka, Chrośnicy, Płoszczyny i Czernicy oraz Wójt Gminy - Edward Dudek.
Do wzięcia udziału zachęcały już wcześniej wykonane i  ustawione na boisku sympatyczne słomiane postacie  rolników, wykonane przez p. W. i K. Łuszczyńskich,p. W. Jóźków, p. K. Łobocką i p. E. i M. Matubowskich.

Więcej…

 

Zebranie wiejskie - Siedlęcin

OGŁOSZENIE
Zgodnie z § 5, ust. 1 Statutu Sołectwa Siedlęcin  zwołuję


ZEBRANIE WIEJSKIE
Dnia 18 października 2018 roku (czwartek) o godzinie 18:00–w Sali Domu Ludowego – Siedlęcin, ul. Długa 22.


Porządek Zebrania Wiejskiego:

1. Otwarcie zebrania.
2. Prezentacja kandydatów w wyborach samorządowych.
3. Dyskusja.
4. Zamknięcie zebrania.


Zapraszam mieszkańców do uczestnictwa w Zebraniu Wiejskim.
Sołtys wsi Marian Tyka

 

Zebranie wiejskie - Jeżów Sudecki

OGŁOSZENIE
Zgodnie z § 5, ust. 1 Statutu Sołectwa Jeżów Sudecki  zwołuję

ZEBRANIE WIEJSKIE
Dnia 19 października 2018 roku (piątek) o godzinie 18:00 – w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich, Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27


Porządek Zebrania Wiejskiego:
1. Otwarcie  zebrania.
2. Prezentacja kandydatów w wyborach samorządowych.
3. Dyskusja.
4. Zamknięcie zebrania.


Zapraszam mieszkańców do uczestnictwa w Zebraniu Wiejskim.

Sołtys wsi Teresa Mitka