In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1810990

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Jeżów Sudecki – Ferie zimowe

Ferie zimowe są czasem, kiedy dzieci wyjeżdżają na wypoczynek. Większość z nich nie ma możliwości skorzystania z takiej formy spędzenia wolnego czasu. Zostają wówczas w domu. Dla nich właśnie już po raz kolejny zostało zorganizowane dwutygodniowe zimowisko.Dzieci z Jeżowa Sudeckiego miały możliwość  spędzenia ferii zimowych w  szkole. Zajęcia finansowane były z budżetu gminy w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem powyższych zajęć była profilaktyka w zakresie nadużywania alkoholu, narkotyków oraz zachowań agresywnych wśród  dzieci i młodzieży. 

Więcej…

 

Informacja

W związku z przypadającymi na dzień 3 kwietnia 2011 roku wyborami do Izb Rolniczych Wójt Gminy Jeżów Sudecki informuje, że spis wyborców uprawnionych do głosowania w wyborach do Rady Powiatowej Izby udostępniony jest do wglądu w Urzędzie Gminy codziennie w godzinach pracy Urzędu w pokoju nr 111.

Więcej…

 

Mistrzostwa Gminy Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w tenisie stołowym

 W sobotę dnia 26 lutego 2011 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim rozegrano Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym. Turniej rozegrano w 5 kategoriach wiekowych. Najlepszymi tenisistami w roku 2011 zostali:

więcej

 

Święto Plonów – promocja polskich i niemieckich tradycji

Święto Plonów – promocja polskich i niemieckich tradycji

Pod takim tytułem  Gmina Jeżów Sudecki zrealizowała projekt w ramach Wspólnego Funduszu Małych Projektów Polska-Saksonia 2007-2013. Partnerem projektu była  Gmina partnerska Vierkirchen. W ramach  projektu zostały zrealizowane cztery działania.

Więcej…

 

Mistrzostwa Gminy w siatkówce

Dnia 19.02.2011 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie rozegrano Mistrzostwa Gminy LZS w siatkówce. W turnieju, którym organizatorem był GLKS „Jeżów Sudecki” wystartowały reprezentacje Jeżowa Sudeckiego, Czernicy oraz 2 drużyny gospodarzy. Po rozegraniu spotkań systemem „każdy z każdym” zwyciężyła I drużyna Siedlęcina będąca mieszanką rutyny z młodością.

Więcej…

 

Zabawa karnawałowa w Siedlęcinie

Dnia 15 stycznia 2011 roku w Sali Domu Ludowego w Siedlęcinie odbyła się zabawa karnawałowa przygotowana dla dzieci. Uczestniczyli w niej nie tylko uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie, ale również najmłodsi mieszkańcy naszej wsi. W pracę nad organizacją balu zaangażowała się Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej w Siedlęcinie, Rada Sołecka naszej wsi, Stowarzyszenie       „ Nasz Siedlęcin” oraz nauczyciele. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem zajęli się przygotowaniem ciekawych zabaw, konkursów, niespodzianek dla najmłodszych członków naszej społeczności. Dzieci bardzo licznie przybyły na bal. Rozpiętość wiekowa była duża, ale wszyscy potrafili bawić się razem począwszy od dzieci przedszkolnych kończąc na młodzieży gimnazjalnej i oczywiście rodzicach, którzy wspólnie z dziećmi bawili się.

 

 

62 rocznica zawarcia związku małżeńskiego

Honorowy „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” ustanowiono jako wyróżnienie i nagrodę dla osób, które przeżyły ponad 50 lat w jednym związku małżeńskim. Nadawany jest przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej obywatelom polskim. W ciągu ostatniego roku, Pan Prezydent nadał medal dla Państwa Zofii i Klemensa Żurawskich  Medale zostały wręczane dnia 7 lutego 2011 roku przez Wójta Gminy Edwarda Dudka,  Przewodniczącego Rady Gminy Artura Smolarka, Sołtysa sołectwa Dziwiszów Grzegorza Mazepę.

Więcej…

 

65 lat na jeleniogórskim niebie.

Dnia 27 stycznia 1946 roku, został założony Aeroklub Jeleniogórski - jako jeden z pierwszych na Ziemiach Zachodnich. Jego znaczenie dla rozwoju polskich skrzydeł, polskiego lotnictwa trudno przecenić. Niejeden mistrz i rekordzista świata, niejeden as przestworzy wojsk powietrznych i cywilnych linii lotniczych stawiał tu pierwsze kroki. Od początku Aeroklub istniał dzięki pasjonatom, którzy poświęcali każdą wolną chwilę. Aeroklub Jeleniogórski uroczystym koncertem w dniu 6 lutego br. w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze zaingerował obchody 65-lecia swojej działalności. Z okazji jubileuszu 65-lecia lotnictwa życzymy wszystkim osobom związanym z Aeroklubem takiej samej liczby startów i lądowań, spokojnej pracy, niezapomnianych podniebnych wrażeń. Spełnienia marzeń lotniczych i kultywowanie bogatej historii lotnictwa polskiego.

 

Chór szkolny „Czerniczanki”

Zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy chóru SP w Czernicy „Czerniczanki” pod opieką P.Anny Skóra jest wydanie płyty pt. ”Hej Boże Łaskawy – z górskiej Czernicy dla Bożej Stajenki”, która zawiera zbiór przepięknych pastorałek. Teksty utworów zostały napisane przez poetkę P. Lidię Krzysztof, natomiast muzyka przez P. Różę Wysoką, P. Joannę Moryc oraz P. Annę Skóra specjalnie dla potrzeb tego projektu. 
Koncert inauguracyjny odbył się 4 grudnia 2010r. w Pałacu w Czernicy, a następne koncerty miały miejsce w:

Więcej…

 

Jasełka w Siedlęcinie

W środę 22 grudnia 2010 roku w Siedlęcinie tuż przed świętami Bożego Narodzenia w sali Domu Ludowego odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie.

Więcej…

 

Jeżowskie trojaczki

Dnia 21 stycznia 2011 roku w Urzędzie Gminy odbyła się uroczystość związana z jubileuszem ukończenia 18 lat przez „Jeżowskie Trojaczki” – Aleksandrę Leszka i Michała Łacek. Pani Ewa mama trojaczków oraz jubilaci otrzymali listy gratulacyjne od Wójta Gminy Edwarda Dudka i Przewodniczącego Rady Gminy Artura Smolarka. Uroczystość została przygotowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Do jubileuszowych życzeń został dołączony podarek w postaci komputera- laptopa, który ma służyć jako pomoc w edukacji szkolnej oraz w dorosłym życiu. Prezenty zostały ufundowane przez Urząd Gminy, Radę Gminy oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeżowie Sudeckim.
Życzymy jubilatom, aby dorosłość przyniosła same szczęśliwe dni, podobnie jak okres dzieciństwa.

 

Wspólna promocja miast i gmin Powiatu Jeleniogórskiego.

Dnia 19 stycznia 2011 roku w Domu Tyrolskim nastąpiło uroczyste podpisanie aneksu do umowy zawartej w 2010 roku przez miasta i gminy Powiatu Jeleniogórskiego. Członkowie porozumienia przekazują środki na wspólne działania promocyjne – wydawnictwa, spoty reklamowe, udziały w targach turystycznych w kraju i za granicą. Gmina Jeżów Sudecki na ten cel przeznaczyła kwotę 3 tys. zł.

 

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Honorowy „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” ustanowiono jako wyróżnienie i nagrodę dla osób, które przeżyły ponad 50 lat w jednym związku małżeńskim. Nadawany jest przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej obywatelom polskim. W ciągu ostatniego roku, Pan Prezydent nadał medal dla Państwa Stanisławy i Mariana Gawrońskich. Medale zostały wręczane dnia 22 stycznia 2011 roku przez Wójta Gminy Edwarda Dudka, V-ce Przewodniczącego Rady Gminy Wacława Lesika , radnego sołectwa Dziwiszów Kazimierza Lewaszkiewicza . Jubilaci otrzymali również kwiaty oraz tabliczkę pamiątkową następującej treści:

„Z okazji uroczystości wręczenia nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polski medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Państwo Marian i Stanisława Gawrońskich w imieniu mieszkańców Gminy Jeżów Sudecki, składamy Państwu serdeczne gratulacje. Życie jest jak książka, od ponad 50-ciu lat każda jej karta opisuje dni Waszego wspólnego życia. Życzymy, aby kolejne strony tej księgi opisywały dni obfitujące w zdrowie, szczęście oraz radości w dalszym życiu małżeńskim”.

Jubilatom, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, by kolejne dni, miesiące i lata życia obfitowały w zdrowie, szczęście oraz niosły wiele radości.

 

Pani Agata Kowal-Ruschil laureatką konkursu

Dnia 25 listopada 2010 roku w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego We Wrocławiu został podsumowany, zostały wręczone nagrody laureatom konkursu wojewódzkiego. I miejsce w konkursie „najciekawsza działalność pozarolnicza na wsi 2010” w kategorii gospodarstwo rolne zdobyła pani Agata Kowal – Ruschil – gospodarstwo ekologiczne „Kowalowe Skały” z Wrzeszczyna. Nagroda została przyznana za działalność edukacyjną- warsztaty edukacyjne prowadzone na terenie gospodarstwa, jak również za wyroby z filcu. Więcej informacji o gospodarstwie znajduje się na stronie internetowej pamiątki wykonywane z filcu. Więcej informacji o gospodarstwie znajduje się na stronie internetowej gospodarstwa http://www..kowaloweskały.pl