In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1851338

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

OGŁOSZENIE

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze i Urząd Gminy Jeżów Sudecki, informuje, że odbędzie się zbieranie przedmiotów wielkogabarytowych, sprzętu elektronicznego i AGD. Wyżej wymienione przedmioty należy składować przy pojemnikach obsługiwanych przez MPGK Jelenia Góra. Wywóz nie obejmuje:

 • gruzu budowlanego,
 • zużytych opon samochodowych,
 • makulatury, kartonów itp.
 • zmieszanych odpadów komunalnych,
 • materiałów niebezpiecznych i szkodliwych,
 • materiałów izolacyjnych (styropian, wełna mineralna).

Harmonogram odbioru odpadów z terenu Gminy Jeżów Sudecki :

 • 14 i 15 listopada 2011 roku – Sołectwo Jeżów Sudecki,
 • 16 i 17 listopada 2011 roku – Sołectwo Siedlęcin i Wrzeszczyn,
 • 18 listopada 2011 roku – Sołectwo Dziwiszów,
 • 21 listopada 2011 roku – Sołectwo Czernica,
 • 22 listopada 2011 roku – Sołectwo Płoszczyna (Płoszczynka),
 

„10-lecie współpracy gmin Jeżów Sudecki i Paseky nad Jizerou”

 W 2011 roku obchodzimy 10-tą rocznicę rozpoczęcia współpracy  Gminy Jeżów Sudecki z Gminą Partnerską Paseky nad Jizerou. Z tej okazji, dnia 5 listopada 2011 roku w Siedlęcinie odbyły się obchody tego jubileuszu, które składały się z występu chóru z kościoła  św. Wacława z Paseky nad Jizerou  w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Siedlęcinie, oraz Konferencja. Działania są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz  środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Członkowie chóru po przyjeździe do Siedlęcina zwiedzili Wieżę Książęcą w Siedlęcinie, a następnie koncertowali podczas mszy św., która była celebrowana przez proboszcza parafii ks. Dariusza Pytla, ks. Krzysztofa Mikuszewskiego proboszcza parafii w Pasekach nad Jizerou i Bozkovie. 

Więcej…

 

Przedsiębiorco, zweryfikuj dane w ewidencji działalności gospodarczej

Informuję, że w ewidencji działalności gospodarczej nadal figurują wpisy, które w myśl obowiązujących przepisów są NIEAKTUALNE, tzn. nie zawierają: numeru PESEL i NIP oraz określenia przedmiotu wykonywanej działalności zgodnie z aktualną Polską Klasyfikacją Działalności (PKD 2007). 
 
W związku z powyższym wzywam wszystkich przedsiębiorców, posiadających nieaktualne zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, do niezwłocznego uzupełnienia   i zaktualizowania wymaganych danych (numer PESEL, PKD 2007) lub złożenia pisemnej informacji o zaprzestaniu wykonywanej przez siebie działalności gospodarczej.
 
Od 1 lipca 2011 roku nastąpiła centralizacja prowadzonej Ewidencji Działalności Gospodarczej. Uruchomiono Centralną Ewidencję i Informację Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzoną przez Ministra Gospodarki. Wójt Gminy obowiązany jest do przeniesienia, w terminie do 31 grudnia 2011 roku, danych przedsiębiorców znajdujących się w ich ewidencji do systemu teleinformatycznego CEIDG. Nieuzupełnienie wpisów o  nr PESEL, NIP oraz PKD 2007 spowoduje niemożność przeniesienia do CEIDG, a w obrocie gospodarczym to właśnie przedsiębiorca będzie ponosił konsekwencje braku aktualizacji wpisu.

 
Wszelkie informacje w powyższym zakresie można uzyskać w sekretariacie Urzędu Gminy lub pod numerem telefonu 75 71 32 254.

 

Sesja Rady Gminy

Wójt Gminy zwołuję  XI Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 26 października 2011 roku (środa)  o godz. 15-tej  w sali Domu Ludowego w Siedlęcinie, ul. Długa 22.

więcej

 

Uczymy sie języków...

Drugi rok z rzędu mieszkańcy naszej gminy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych kursach językowych organizowanych przez Centrum Językowe PCKK. Kursy odbywać się będą w ramach projektu „Uczymy się języków obcych” od 07.11.2011 do 15.05.2012 i są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacje o terminach, warunkach udziału i niezbędnych formalnościach a także wszelkie dodatkowe informacje i formularz rekrutacyjny znajdują się na stronie Prywatnego Centrum Kształcenia Kadr www. Udział w projekcie jest bezpłatny.

plik- formularz zgłoszeniowy

plik- plakat

 

Kirmesfest w Melaune

Dnia 18 września 2011 roku delegacja  Gminy Jeżów Sudecki uczestniczyła w uroczystościach dożynkowych w Gminie Partnerskiej Vierkirchen  -  Melaune . Podczas uroczystości odbyliśmy spotkanie z Burmistrzem Horstem Brucknerem, omówiliśmy kalendarz spotkań  w 2011 i 2012 roku. Na kolejne działania w 2012 roku będą pisane projekty, które umożliwią nam organizację spotkania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Gmin Partnerskich oraz Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów na terenie Gminy Jeżów Sudecki.

Więcej…

 

Nagroda Liczyrzepy

Dnia 30 września 2011 roku  podczasza XIV Karkonoskich Spotkań Turystycznych z okazji Światowego Dnia Turystyki zostały ogłoszone wyniki konkursu Starosty Jeleniogórskiego na nagrodę Liczyrzepy. Laureatką w kategorii -  Najlepszy Produkt Turystyczny została pani Agata Kowal-Ruschil, która otrzymała nagrodę Liczyrzepy. Serdecznie gratulujemy otrzymania, tak prestiżowego wyróżnienia, które jest uhonorowaniem  całokształtu działalności laureatki. Prezentujemy treść zgłoszenia, który Urząd Gminy w Jeżowie Sudeckim złożył Staroście Powiatu Jeleniogórskiego. Do zgłoszenia została również doręczona dokumentacja fotograficzna. „Gospodarstwo agroturystyczne „Kowalowe Skały” we Wrzeszczynie .

Więcej…

 

Bieg górski w Paseky nad Jizerou

W piękną słoneczną sobotę 24.09.2011 r. reprezentacja gminy Jeżów Sudecki wzięła udział w biegu pod górę - Pouťovyh běhu Buďárkou w Pasekach nad Izerą w naszej czeskiej  gminie partnerskiej. W biegu wzięli udział mieszkańcy gminy Jeżów Sudecki, którzy pod opieką nauczycieli wf Zbigniewa Sosa i Andrzeja Zaremby wystartowali w biegu dziewcząt i chłopców do lat 15 oraz dorosłych .

W typowym biegu alpejskim /pod górę/ nasi reprezentanci osiągnęli sukcesy:

 • Klaudia Grzegolec I  miejsce w biegu seniorek
 • Adam   Grzegolec II miejsce w biegu seniorów 
 • Dawid   Rzepka  II miejsce  w biegu do lat 15
 • Natalia  Stańkowska  III miejsce w biegu do lat 15

Ten specyficzny, bardzo trudny bieg ukończyli wszyscy startujący. Serdecznie im gratulujemy.

Więcej…

 

Mobilny Punkt Informacji Funduszy Europejskich

27 października 2011 r. w Sali Konferencyjnej w siedzibie Urzędu Gminy w Jeżowie Sudeckim, ul. Długa 63 odbędą się bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich. Podczas konsultacji będzie można dowiedzieć się o możliwościach uzyskania dofinansowania oraz poznać zasady ubiegania się o wsparcie. Zainteresowani dowiedzą się również do jakich instytucji należy zgłaszać się w przypadku aplikowania o dotacje. Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych tematyką Funduszy Europejskich 2007-2013, w szczególności dla osób, które planują założyć własną działalność gospodarczą oraz przedsiębiorców z obszarów wiejskich. Konsultacje odbędą się w godzinach 9.00 – 13.00. Dyżur będzie pełnił pracownik Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich- PIFE Jelenia Góra. Podczas spotkania będzie udzielał informacji na temat dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich doradca LGD Partnerstwo Ducha Gór. Osoby, które chcą skorzystać z konsultacji proszone są o kontakt telefoniczny z sekretariatem Urzędu Gminy w Jeżowie Sudeckim, pod tel.  75/ 7-132-254 i -255.
Poniżej zamieszczamy link, pod którym można znaleźć szczegóły projektu. www

 

 

Skuter Travel 2011 - promocja regionu

Na ten pomysł wpadliśmy wspólnie z Mirkiem siedząc na ławce przed blokiem. Czemu by nie spróbować pojechać skuterem nad morze?  Postanowiliśmy tą informację puścić w eter, na różnych forach internetowych umieściliśmy propozycje wyjazdu na skuterach do pojemności 50cm3 trasa z Jeleniej Góry nad morze do Kołobrzegu.- wyjazd w czwartek powrót w niedzielę. Odzew był duży i wielu posiadaczy motorowerów była zainteresowana wyjazdem, również informacje daliśmy do lokalnej stacji radiowej Muzyczne Radio,  po emisji tegoż ogłoszenia dostaliśmy parę telefonów w sprawie wyjazdu. Zaplanowany wyjazd  był na 28 lipca br. ok. godziny 18 start  z Placu Ratuszowego. 

Więcej…

 

Podziękowania dla sponsora

Sponsorem Kartoflady – Święta Ziemniaka był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Jest to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, odpowiedzialne za transport paliw gazowych na terenie całego kraju. Za konsekwentną realizację polityki
i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję najbardziej dynamicznej i efektownej firmy w Polsce Gaz System został wyróżniony nagrodą „Perła Polskiej Gospodarki”. W 2009 roku Gaz System za ochronę środowiska,  bezpieczeństwo i higienę pracy otrzymał Mazowiecką nagrodę jakości Przedsiębiorstwo to dba o bezpieczeństwo energetyczne całego kraju,  a w szczególności Dolnego Śląska. W imieniu wszystkich uczestników Kartoflady, a w szczególności najmłodszych, składamy serdeczne podziękowania za wspaniałą zabawę, nagrody i atrakcje, które zostały zorganizowane dla najmłodszych.

Więcej…

 

Kartoflada - uczta dla serca , duszy i podniebienia

Dnia 17 września 2011r. odbyła się Kartoflada – Święto Ziemniaka w Siedlęcinie. Organizatorami byli: Gmina Jezów Sudecki,  Stowarzyszenie „Nasz Siedlęcin”, Stowarzyszenie „Wieża Książęca w Siedlęcinie”, Parafia, OSP Siedlęcin. Kartoflada realizowana była w ramach projektu „10-lecie współpracy Gmin Jeżów Sudecki i Paseky nad Jizerou”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (oraz 10% środków budżetu państwa) za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Więcej…

 

Spotkanie z byłymi mieszkańcami Jeżowa Sudeckiego i Siedlęcina

Dnia 8 września 2011 rok, odbyło się kolejne spotkanie z byłymi mieszkańcami Jeżowa Sudeckiego dawnego Grunau i Siedlęcina dawnego Boberrohrsdorf, które są organizowane co dwa lata, organizatorem tych spotkań ze strony niemieckiej jest pan Werner Pollak, który reprezentuje  byłych mieszkańców Naszej Gminy i organizuje sentymentalną  podróż związaną z latami dzieciństwa i młodości. W spotkaniu uczestniczyło 40 gości z Niemiec-  byli mieszkańcy z rodzinami oraz nasi mieszkańcy, którzy pamiętają czasy powojenne i się kontaktują się z nimi. Gospodarzami spotkania było Sołectwo Siedlęcin, Parafia, Stowarzyszenia działające na terenie Siedlęcina,  Zespół Szkół w Jeżowie Sudeckim oraz Urząd Gminy.

Więcej…

 

Informacja o sesji Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję X Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia 28 września 2011 roku (środa) o godzinie 13-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Jeżów Sudecki, ul. Długa 63. więcej