In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1810998

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

X Czasówka Szybowcowa

pobierz

Więcej…

 

Szanowni Beneficjenci !

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  Biuro Powiatowe w Jeleniej Górze z uprzejmie prosi o niezwłoczne składanie „ Wniosków o przyznanie płatności na rok 2019r. ”
Wnioski należy złożyć za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus znajdującej się na stronie  www.arimr.gov.pl Termin przyjmowania wniosków upływa w dniu 15 maja 2019r.
Biuro Powiatowe w Jeleniej Górze ul. Morcinka 33A jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 -15.30, tel. 757539639

 

Gmina Jeżów Sudecki wraz ze Stowarzyszeniem Kaczawskim zaprasza do aktywności w ramach programu „ Działaj Lokalnie"

Gmina Jeżów Sudecki w Programie Działaj Lokalnie
Już po raz dwunasty Stowarzyszenie Kaczawskie ma przyjemność ogłosić coroczny konkurs Działaj Lokalnie na terenie powiatu jaworskiego, złotoryjskiego, częściowo legnickiego oraz od tego roku również powiatu jeleniogórskiego. Dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i przy zaangażowaniu środków Stowarzyszenia Kaczawskiego do dyspozycji jest łącznie 55 tys. zł celem przekazania ich na  inicjatywy lokalne. Szansę na zdobycie dotacji do 6 tys. zł mają grupy nieformalne mieszkańców oraz organizacje pozarządowe.
Przez cały miesiąc, aż do 13 maja 2019 r., grupy inicjatywne mogą składać wnioski za pomocą internetowego generatora: system.dzialajlokalnie.pl
Stowarzyszenie Kaczawskie, jako Ośrodek Działaj Lokalnie, zaplanował spotkania informacyjno-szkoleniowe, w ramach których wyjaśniać będzie zasady składania i rozliczania wniosków. Po zakończeniu naboru, niezależna komisja podejmie decyzję, które ze złożonych wniosków otrzyma wsparcie. W skład kapituły wchodzą osoby z instytucji samorządowych, ze środowiska kultury, sportu, biznesu oraz specjaliści aktywnie działający na rzecz pobudzania lokalnych inicjatyw.

Więcej…

 

Życzenia Wielkanocne

 

str-1-internet

Więcej…

 

ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW GMINY JEŻÓW SUDECKI DO WŁĄCZENIA SIĘ W SPRZĄTANIE BOROWEGO JARU

Więcej…

 

WSZYSCY TWORZYMY STATYSTYKI – BIERZEMY UDZIAŁ W BADANIACH !

Jak co roku, Główny Urząd Statystyczny i urzędy statystyczne podległe Prezesowi GUS przeprowadzają w całym kraju statystyczne badania ankietowe, których głównym celem jest dostarczenie danych, porównywalnych dla wszystkich krajów Unii Europejskiej ze względu na stosowaną metodologię, dotyczących wielu dziedzin, w tym warunków życia ludności.

Więcej…

 

Przerwa w dostawie wody

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia prac modernizacyjnych sieci wodociągowej w Dziwiszowie, w dniu 10 kwietnia (środa) od godz. 8.00 do godz. 15.00 w rejonie ulicy Leśnej nastąpi obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż do całkowitego zaniku.

Przepraszamy za utrudnienia.
Wójt Gminy

 

Wernisaż wystawy fotografii

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do Siedlęcina na wernisaż wystawy fotografii Pani Elżbiety Bojczuk pt. "Wieża". Ten - może trochę lakoniczny - tytuł w pełni oddaje główny (i jedyny) temat przygotowanych do ekspozycji zdjęć, jakim oczywiście będzie nasza nadbobrzańska wieża.

Więcej…

 

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Serdecznie zapraszamy na kolejny cykl warsztatów w ramach projektu ”Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, realizowany przez Fundację Mazelan.

Będziemy gościć wyjatkową osobę , Ben Lazar - wędrowny nauczyciel i animator permakultury, poprowadzi warsztaty na temat zachowania starych odmian drzew owocowych wraz z nauką " szczepienia" drzew.

Ilość miejsc ograniczona, zapisy Monika 691 207 224
W ramach degustacji, zachęcamy do pochwalenia się własnymi produktami lokalnymi

Więcej…

 

BADANIA MAMMOGRAFICZNE !!!

Uprzejmie informujemy, że na terenie Powiatu Jeleniogórskiego w II kwartale 2019 r. będą udzielane świadczenia opieki zdrowotnej w zakresie programu profilaktyki raka piersi - etap podstawowy w pracowni mobilnej ( mammobus) w ramach umów zawartych z DOW NFZ.
Jeżów Sudecki 17 kwiecień 2019r. godz. Od 9.00 do 17.00 ul. Kręta 27 przy OSP.
Świadczeniodawca GENEVA TRUST POLSKA SP. Z O.O.
Alicja Nickiel
Starszy Specjalista
Wydział świadczeń Opieki Zdrowotnej DOW NFZ Tel. 71 7979215

załącznik

 

Światowy Dzień Wody w Szkole Podstawowej w Siedlęcinie

Dnia 22 marca br. w Szkole Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie obchodzony był Światowy Dzień Wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, globalnie występującej na świecie. Pomimo tego, iż woda cały czas jest surowcem bardzo cennym, to niszczymy jej zasoby zanieczyszczając morza, rzeki i jeziora. Ciągle na świecie z powodu braku czystej wody umierają ludzie. Warto o tym pamiętać odkręcając codziennie kran.

Więcej…

 

Zmagania tenisowe o puchar Rady Sołeckiej

Dnia 16 marca 2019 roku w Jeżowie Sudecki odbył się X Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Rady Sołeckiej Wsi Jeżów Sudecki. Zawody, które otworzył pan wójt gminy Jeżów Sudecki były bardzo dobrze przygotowane. Gry turniejowe przebiegły sprawnie i bez protestów. Dodatkowo wszyscy uczestnicy mieli możliwość skorzystania z bufetu  przygotowanego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Rady Sołeckiej. Zwycięzcy otrzymali z rąk pana wójta gminy Edwarda Dudka oraz przedstawicielki Rady Sołeckiej nagrody: puchary, medale i dyplomy. W turnieju wzięli udział tenisiści powiatu jeleniogórskiego i lwóweckiego.

Więcej…

 

Chrośnicka wioska barwnych wątków jako przykład lokalnej społeczności aktywnie tworzącej ekowioskę

Więcej…

 

Obwieszczenie Starosty Jeleniogórskiego w sprawie postępowania o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie ulicy Kaczawskiej w Dziwiszowie”.

Obwieszczenie