In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1013495

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Dzień Dziecka w Chrośnicy

W sobotę 18.06.2016r w Chrośnicy obie Rady Sołeckie: Chrośnica i Janówek zorganizowały Dzień Dziecka. Impreza rozpoczęła się małą zmianą miejsca przeprowadzenia konkurencji sportowych dla dzieci ponieważ o godzinie 15:00 rozpoczęła się w Chrośnicy burza z piorunami. W sali świetlicy zgromadziły się wszystkie zebrane dzieci wraz z opiekunami.

Więcej…

 

SPRAWOZDANIE Z PÓŁKOLONII W CHROŚNICY

SPRAWOZDANIE Z PÓŁKOLONII W CHROŚNICY

W tym roku półkolonia w Chrośnicy prowadzona była od 27.06.2016r. do 22.07.2016r.. Dzieci miały zajęcia od godz.8.00 do godz.13.00.
Każdy dzień rozpoczynał się śniadaniem. Po śniadaniu dzieci przystępowały do zajęć plastycznych: malowały farbami plakatowymi, farbami  żelowymi , robiły wydzieranki,  rysunki , ozdabiały odlewy gipsowe  i lepiły figurki z gliny i modeliny. Tworzyliśmy piękne kompozycje z papierowych tulipanów w tekturowych doniczkach. Z kolorowego papieru powstały też sympatyczne lwy i krokodyle. Zamieniliśmy również zwykłe pudełka w bajeczne szkatułki . Mali projektanci wymyślali ornamenty i ozdabiali swoje podkoszulki pisakami do tkanin. Techniką origami  zrobiliśmy  kwiatki i motylki .Pani Joanna Wojtko wyczarowała dla dzieci kolorowe miecze , kwiatki , pieski i serduszka z balonów.  Pokazała też dzieciom jak chodzić na szczudłach . Malowaliśmy również dziecięce buziaki farbami  do twarzy. W sali pojawiły się wtedy pieski , kotki , tygryski i motyle. Każdego dnia odbywały się też rozgrywki sportowe: tory przeszkód, mecze tenisa stołowego, rzuty do celu różnymi przyborami, układanie budowli na czas ,biegi ,skoki na skakance  itp.
Wszyscy z apetytem zajadali się przygotowanymi  i pieczonymi własnoręcznie ciastkami .

Więcej…

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!!!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z kontynuacją niezbędnych prac serwisowych urządzeń wodociągowych od 5 do 12 sierpnia 2016r. może nastąpić obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż do całkowitego zaniku w miejscowościach: Jeżów Sudecki, Siedlęcin, Dziwiszów, Płoszczyna, Wrzeszczyn.

W przypadku jej braku, woda do celów gospodarczych zostanie dowieziona pojazdami jednostek OSP po zgłoszeniu przez mieszkańców pod numerem:

- mieszkańcy Jeżowa Sudeckiego - 502 251 474,
- mieszkańcy Dziwiszowa - 505 157 078.

Przepraszamy za utrudnienia.
Tel. 757-132-254, 757-132-255,  wew.132 , 757-132-257.
Wójt Gminy

 

Stowarzyszenie "Wieża Książęca w Siedlęcinie" zaprasza na koncert muzyki średniowiecznej.

 

Informacja o prowadzonych pracach w związku z Programem Monitoringu Lasów

pobierz

 

Sesja Rady Gminy

Jeżów Sudecki, dnia  26 lipca 2016 roku.              


Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016 roku poz.466.) zwołuję XX Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia
3 sierpnia 2016 roku (środa) o godz. 14.00 w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.

Więcej…

 

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” ‘2016

13226738 1120923034615431 3551278074183016841 nPo raz dwunasty dziennik „Rzeczpospolita” ogłosił ranking najlepszych samorządów    w 2016 roku. W rankingu oceniane były następujące obszary działalności samorządów: umiejętność pozyskiwania dochodów, polityka wydatkowa, zwiększenie partycypacji społecznej, edukacja, wspieranie rynku pracy i przedsiębiorczości, a także zarzadzanie administracją. Ranking prowadzony był w dwóch etapach, w pierwszym wybrano miasta i gminy, które w najwyższym stopniu spełniły kryteria określone przez Redakcję. Do drugiego etapu zakwalifikowano 250 gmin wiejskich, 250 gmin miejsko-wiejskich oraz wszystkie miasta na prawach powiatu. W klasyfikacji końcowej Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” ‘2016 Gmina Jeżów Sudecki w kategorii gmin wiejskich uplasowała się na 33 miejscu w Polsce, a w województwie dolnośląskim  zajęła pierwsze miejsce.

pobierz

 

Uroczystość Dnia Seniora w Płoszczynie

Uroczystość Dnia Seniora w Płoszczynie

Dnia 10 lipca 2016r. w Świetlicy wiejskiej w Płoszczynie odbyło się uroczyste spotkanie Seniorów naszej wsi. Sołtys Pan Leon Szućko przywitał wszystkich przybyłych Seniorów oraz zaproszonych gości. Gratulacje, życzenia i wiele ciepłych słów do naszych Seniorów skierował Wójt Pan Edward Dudek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Wacław Lesik a także, po raz pierwszy uczestniczący w uroczystości, nowy Proboszcz Parafii  ks. kanonik Marek Mikicionek. Spotkanie uświetnił występ artystyczny zespołu „Dziwiszowianki”, natomiast oprawę muzyczną tradycyjnie zapewnił mieszkaniec Płoszczyny Pan Walerian Bogacz a także młodzież, która wprowadzała muzyczne urozmaicenie. We wspólnym gronie czas płynął na rozmowie, tańcach, śpiewie i wspólnym udziale w konkursach zorganizowanych przez Panie z zespołu artystycznego.  

Więcej…

 

Półkolonie letnie 2016

ORGANIZACJI  I PROWADZENIA  PÓŁKOLONII LETNIEJ Z PROGRAMEM PROFILAKTYCZNYM W ZAKRESIE NADUŻYWANIA ALKOHOLU, NARKOTYKÓW ORAZ ZACHOWAŃ AGRESYWNYCH
W SIEDLĘCINIE

W dniach od 27 czerwca do 08 lipca 2016 roku  zorganizowana została półkolonia letnia dla dzieci w Siedlęcinie ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeżowie Sudeckim. Zajęcia odbywały się w sali Domu Ludowego. Dyrektor szkoły Pani Zuzanna Kozyra udostępniła salę gimnastyczną, gdzie odbywały się zajęcia rekreacyjno-sportowe. W ramach postawionych zadań dotyczących m.in. szerzenia wiedzy na temat wychowania w trzeźwości, bez przemocy i narkotyków  oraz promowania bezpiecznego i zdrowego stylu życia, jak również eliminowania zachowań agresywnych uczestnicy półkolonii brali udział w zajęciach warsztatowych dotyczących następujących tematów:

Więcej…

 

Oferta realizacji zadania publicznego LKS „Lotnik” w Jeżowie Sudeckim.

pobierz

 

Sesja Rady Gminy

Jeżów Sudecki, dnia  6 lipca 2016 roku.              

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016 roku poz.466.) zwołuję XIX Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 13 lipca 2016 roku (środa) o godz. 14.00 w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.

Więcej…

 

Informacja WIOŚ we Wrocławiu

pobierz

 

Obóz dla wolontariuszy ODKRYWAMY WŁASNE DZIEDZICTWO

więcej

 

OGŁOSZENIE Wójta Gminy Jeżów Sudecki

o przystąpieniu do sporządzenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Jeżów Sudecki - pobierz