In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1504081

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

O G Ł O S Z E N I E !!!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej w rejonie ul. Sportowej nr 14 w Jeżowie Sudeckim, w dniu 15.05.2018 r. (wtorek) w godzinach od 8:00  do 20:00 wystąpi przerwa w dostawie wody.
Przepraszamy za utrudnienia.

WÓJT GMINY
JEŻÓW SUDECKI

 

Słup Pokoju

Aeroklub Jeleniogórski zaprasza na uroczystość przekazania Słupa Pokoju -  Góra Szybowcowa, dnia 20 maja 2018 roku o godz. 12.00 - więcej

 

Informacja

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z planowanymi pracami przy wodociągu gminnym, w dniu 09.05.2018 r. (środa) w Siedlęcinie w godzinach od 8:00 do 12:00 wystąpi przerwa w dostawie wody.
Przepraszamy za utrudnienia

 

Regulamin czasówek karkonoskich - II edycja

REGULAMIN  CZASÓWEK  KARKONOSKICH II EDYCJA IX CZASÓWKA  SZYBOWCOWA
Jazda indywidualna na czas     JEŻÓW SUDECKI – GÓRA SZYBOWCOWA 26 maj 2018 r.

Więcej…

 

Dni Jeżowa Sudeckiego

 

Obchody Dnia Ziemi Szkole Podstawowej w Siedlęcinie

Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, zatem w naszej szkole nie mogło zabraknąć uroczystej akademii skierowanej do całej   społeczności szkolnej. Celem obchodów Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych, uwrażliwianie na konieczność ochrony środowiska naturalnego, zachęcanie uczniów do "ekologicznych zachowań" w najbliższym otoczeniu.

Więcej…

 

Projekt pn.: Przedszkole wysokich lotów w Gminie Jeżów Sudecki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską za środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Dolnośląskiego
na lata 2014 – 2020 za pośrednictwem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej

Więcej…

 

Wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. na półmetku

Został niespełna miesiąc na złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. ARiMR apeluje, by nie czekać z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru.
Od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Mają na to  czas do 15 maja.
Rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Zmiany do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 1 czerwca. 

Więcej…

 

Wielkim Sprzątaniu Borowego Jaru

Więcej…

 

RotoRacer, RED DEER Jelenia Góra FPV Group oraz Euroregionalne Centrum Modelarskie

zaprasza na FPV RACING CAMP.

28-29 kwietnia Góra Szybowcowa zostanie opanowana przez drony wyścigowe !!!

Ostatni weekend kwietnia to okazja do zapoznania się z nową dyscypliną sportu.
Drone Racing to ciekawy pomysł na wykorzystanie dronów do zabawy i rywalizacji.
Piekielnie szybkie maszyny sterowane zdalnie przez najlepszych pilotów z Polski
stoczą walkę na specjalnie przygotowanym torze.

Więcej…

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!!!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z planowanymi pracami przy wodociągu gminnym, w dniu 24.04.2018 r. (wtorek) w Jeżowie Sudeckim w godzinach od 8:00 do 18:00 może wystąpić obniżone ciśnienie wody aż do całkowitego zaniku, obejmujące ul. Wojska Polskiego. Przepraszamy za utrudnienia.

 

Jeżów Sudecki na rzecz ochrony klimatu – termomodernizacja budynków użyteczności publicznej”

Jeżów Sudecki na rzecz ochrony klimatu – termomodernizacja budynków użyteczności publicznej”

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską za środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Dolnośląskiego
na lata 2014 – 2020 za pośrednictwem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej

Więcej…

 

Konkurs Strażaka

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czernicy, jak co roku, wzięli udział w kolejnej edycji konkursu plastycznego pt. "Strażak uczy, pomaga i ratuje" . Różnymi technikami plastycznymi przedstawili udział strażaków i jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ratownictwa ekologicznego oraz działania na rzecz ochrony środowiska.  Praca Antka Górala - ucznia oddziału przedszkolnego naszej szkoły otrzymała wyróżnienie w eliminacjach powiatowych, a na etapie wojewódzkim zwyciężyła.

Więcej…

 

Świąteczne „Głośno z szafy”

W czwartek 29 marca, w Chrośnicy odbyło się, wyjątkowe świąteczne spotkanie pn. „Głośno z Szafy”. Cykliczna impreza związana jest z otwartym punktem bezpłatnych książek, Szafą  z Książkami. Zwykle Głośno z Szafy odbywa się w każdy ostatni piątek miesiąca, jednak marcowe spotkanie przeniesione zostało na Wielki Czwartek. W świetlicy wiejskiej  w Chrośnicy spotkali się mieszkańcy nie tylko gminy Jeżów Sudecki, ale także z Gór Kaczawskich. Podczas imprez stałym punktem jest głośne czytanie książek- wybór padł na "Polskie tradycje świąteczne". Poznaliśmy historię jajka, tradycji barwienia naturalnego  i zdobienia jaj. Lektura przypomniała także zapominane powoli gry i zabawy podczas świąt wielkanocnych.  Od teorii uczestnicy przeszli do praktycznych zabaw i eksperymentów- barwienie jaj przy współpracy Ekomuzeum Tkactwa i Barwienia Naturalnego w Chrośnicy. Nie brakowało efektu "wow!", barwniki z ekomuzeum często są powszechnie znane  z zupełnie innej  użytkowej funkcji, a odpowiednie dodatki to prawie magia. Efekty pracy z jajem i naturalnymi barwnikami, a także nowe-stare techniki zdobienia robiły wrażenie również wśród dorosłych i doświadczonych pisankarzy.
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania Głośno z Szafy, gdzie Książka łączy się  z zabawą. Imprezy są bezpłatne, podobnie jak Książki z naszej szafy.

Więcej…