In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1040539

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Święto plonów w Jeżowie Sudeckim

W niedzielę 4. września  2016 roku  w  Jeżowie  Sudeckim odbyły się Sołeckie Dożynki. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa w intencji rolników w podziękowaniu za zebrane plony i ich błogosławieństwo oraz poświęcenie plonów. Dalsza część  uroczystości,  czyli biesiada, odbywała się w Euroregionalnym  Centrum Spotkań Gmin Partnerskich. Gości przywitała Pani Teresa Mitka – Sołtys wsi Jeżów Sudecki, wśród gości byli: delegat do Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Jeleniej Górze – Pan Edward  Dudek,   proboszcz parafii ks. Andrzej Szarzyński, Radni, rolnicy, delegacje z wieńcami dożynkowymi z Jeżowa Sudeckiego i Siedlęcina,  mieszkańcy Jeżowa Sudeckiego.

Więcej…

 

Dożynki gminne

 

Sesja Rady Gminy

Jeżów Sudecki, dnia  31 sierpnia 2016 roku.              


Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016 roku poz.466.) zwołuję XXI Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 7 września 2016 roku (środa) o godz. 14.00 w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.

Program sesji:

Więcej…

 

„BŁĘKITNE SKRZYDŁA 2016”’

„BŁĘKITNE SKRZYDŁA 2016”’ dla Euroregionalnego Centrum Modelarskiego w Jeżowie Sudeckim”.

W dniu 26 sierpnia 2016 roku w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się Gala Jubileuszowa  obchodów Święta Lotnictwa 2016 oraz 10 lecia służby samolotów   F-16 w Siłach Powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej. W trakcie uroczystości wręczono najwyższe honorowe wyróżnienia lotnicze w kraju „BŁĘKITNE SKRZYDŁA 2016” przyznawane przez Kapitułę  składającą się z Redakcji „Skrzydlatej Polski” i Zarządu Krajowej Rady Lotnictwa, przy wsparciu Dowództwa Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych i Aeroklubu Polskiego.

Więcej…

 

Obóz rekreacyjno – wypoczynkowy GLKS „Jeżów Sudecki

Nowy Dębiec 25.07.2016 - 05.08.2016 r.
Po raz 24  Gminny Ludowy Klub Sportowy „Jeżów Sudecki” zorganizował dla dzieci i młodzieży z terenu gminy letnik obóz rekreacyjno – wypoczynkowy. 28 uczestników  spędziło dwa tygodnie nad jeziorem Wonieść w Nowym Dębcu /powiat Kościan/. Bazą naszą był Kompleks Gastronomiczno – Hotelowy „Niedźwiedź” Opiekunami byli nauczyciele wf Zbigniew Sos i Andrzej Zaremba.
W czasie pobytu odbyło się bardzo dużo zajęć sportowo – rekreacyjnych. Kąpaliśmy się na strzeżonym kąpielisku, odbyły się wycieczki rowerami wodnymi i kajakami po jeziorze. Byliśmy na 3 wycieczkach autokarowych: w Lesznie, gdzie uczestniczyliśmy w meczu żużlowym Unia Leszno – Falubaz Zielona Góra  oraz w Poznaniu. W Poznaniu  odwiedziliśmy kompleks rekreacyjny MALTA, nowoczesny Park Wodny  "Termy Maltańskie" oraz kibicowaliśmy Lechowi Poznań w meczu piłki nożnej z Jagiellonią Białystok.

Więcej…

 

II edycja Łysogórek 2016

W ostatnią niedzielę wakacji na terenie Ski Areny odbyła się kolejna edycja tegorocznych "Łysogórek". Wysoka temperatura i palące słońce nie zniechęciło najwytrwalszych zawodników, w sumie wystartowało ich 35 w różnych kategoriach wiekowych. Wszyscy bezpiecznie dotarli do mety gdzie odebrali pamiątkowe medale i dyplomu. W wyścigu niepokonani okazali się: Kulej Julia (Quest Team Jelenia Góra), Maciej Grabiński (Aesculap), Kaja Krzystyniak (Wrocław), Adam Piszczek (Wojcieszów), Zofia Ku...charska (Wojcieszów), Mateusz Cegliński (Aesculap), Natalia Sitek (MTB Lubawka), Paweł Bielecki (KKW Superior Wałbrzych), Marcin Sieradzki (MitutoyoSportprofit), Agata Orczyk (Astol MTB Racing Team), Sławomir Kopka (B4a), Anna Bielecka (KKW Superior Wałbrzych), Tomasz Durachta (Cyklosport Bolesławiec), Bielakowicz Jarosław (Legnica).

Więcej…

 

Dożynki gminne

 

Zawody rowerowe - Łysogórki 2016

 

ROZRUSZAJ SWÓJ KRĘGOSŁUP

Wójt Gminy Jeżów Sudecki zaprasza mieszkańców na darmowe ĆWICZENIA REHABILITACYJNO-KOREKCYJNE,  które będą się odbywały w Hali Sportowej w Jeżowie Sudeckim, ul. Kręta 27 w każdą środę od 4 stycznia do 28 czerwca 2017 roku w godzinach
od 16.00 do 17.00. Ćwiczenia prowadzone będą przez wykwalifikowanego instruktora - rehabilitanta. Zajęcia mają na celu poprawę ogólnej kondycji oraz wspomaganie leczenia wad postawy i dolegliwości ruchowych.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do zaopatrzenia się w karimatę niezbędną do ćwiczeń, odzież i obuwie sportowe.

Zapisy na miejscu w dniu zajęć  lub w Sekretariacie Urzędu Gminy - osobiście lub  telefonicznie tel. 757- 132 - 254, -255, - 257 wew.111.

 

Obwieszczenie Dyrektora RDOŚ

Informacja o przystąpieniu do opracowania projetktów zmian planów zadań ochronnych  obszarów Natura 2000 "Góry i Pogórze kaczawskie" oraz "Ostoja Nietoperzy Gór Sowich". - więcej

 

Święto Plonów

 

Ścieżki dziedzictwa

W sobotę 20 sierpnia Stowarzyszenie "Wieża Książęca w Siedlęcinie", pod patronatem Wójta Gminy Jeżów Sudecki Pana Edwarda Dudka i przy wsparciu merytorycznym Pani Bożeny Matuszewskiej z Urzędu Gminy, przygotowało drugi w tym roku spacer w cyklu "Ścieżki Dziedzictwa". Po czerwcowej wędrówce "Szlakiem Nadbobrzańskich Wież" z Jeleniej Góry do Siedlęcina, tym razem przygotowany został spacer "Szlakiem dawnego górnictwa złota i srebra". Uczestnicy wyruszyli spod wieży w Siedlęcinie, zapoznali się z historią produkcji wapna na zboczach górującej nad miejscowością Wapiennej, następnie przeszli stokami Srebrnej Góry do Domu Gwarków w Jeżowie Sudeckim. Po drodze mijali kilka znaków granicznych pól górniczych. Podobne zabytkowe znaki, a dodatkowo ślady dawnych kamieniołomów piaskowca, poznali wspinając się na Stromiec. Metę prawie sześciogodzinnej wędrówki stanowił zamek typu przejściowego w Płoszczynie (potocznie nazywany "Grodziskiem"). Spacer był elementem projektu - Obóz dla wolontariuszy ODKRYWAMY WŁASNE DZIEDZICTWO, dofinansowanego w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa "Wolontariat dla Dziedzictwa". Jednym z zadań dla uczestników obozu było przygotowanie i współprowadzenie tej ciekawej wędrówki, w której udział wzięło prawie 20 osób.

Więcej…

 

Dzień Archeologa

W piątek 19 sierpnia, już po raz drugi zorganizowany został przy wieży książęcej w Siedlęcinie "Dzień Archeologa" . Prócz wykładów prezentujących wyniki dotychczasowych badań - ze szczególnym uwzględnieniem tegorocznych odkryć, dorosłym zaproponowano przybyłym gościom możliwość sprawdzenia się w prawdziwym wykopie archeologicznym, a dla dzieci przygotowano "piaskownicę" archeologiczną, w której na odkrycie czekały "stare" mury oraz fragmenty ceramiki, monety i elementy biżuterii. Aby wykopaliska nie miały charakteru jedynie poszukiwania skarbów, a zbliżone były do prawdziwych badań, nad właściwą pracą dzieci czuwali studenci archeologii i przeszkoleni wolontariusze. W sumie ponad 30 dzieciaków z terenu Gminy Jeżów Sudecki oraz turystów wzięło udział w zaaranżowanych badaniach, a następnie już w wieży, przy słynnych malowidłach uzupełniało i kolorowało specjalnie przygotowane szkice z legendą o Lancelocie. Pozwoliło im to uzyskać certyfikaty "Małych Archeologów". Pomoc wolontariuszy była możliwa dzięki realizacji w Siedlęcinie projektu - Obóz dla wolontariuszy ODKRYWAMY WŁASNE DZIEDZICTWO, dofinansowanego w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa "Wolontariat dla Dziedzictwa". Partnerem wydarzenia była Gmina Jeżów Sudecki.

Więcej…

 

„Współpraca Gmin Partnerskich w Tradycji i Kulturze dwóch Narodów ”

Gmina Jeżów Sudecki w ramach Funduszu Mikroprojektów  Interreg VA Republika  Czeska – Polska 2014 – 2020 przystępuje do realizacji kolejnego  projektu  pn. „Współpraca Gmin Partnerskich w Tradycji i Kulturze dwóch Narodów ”, Partnerem projektu jest Gmina  Partnerską Paseky nad Jizerou, który  będzie realizowany od dnia 1 września 2016 roku do dnia 31 sierpnia 2017 roku.

Więcej…