In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1113007

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Spotkanie z mieszkańcami wsi Jeżów Sudecki w sprawie zapoznania się z rozwiązaniami projektowymi dotyczącymi rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej na terenie Jeżowa Sudeckiego.

więcej

 

Koncert Orkiestry Rozrywkowej w Jeżowie Sudeckim

W niedzielę 22 stycznia 217 roku w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich, odbyło się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek przy udziale Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej  
z Miejskiego Domu Kultury w Kowarach i zespołu ludowego „Dziwiszowianki”. Ponad godzinny koncert był bardzo ciekawym przeżyciem dla gości spotkania, z uwagi na nowatorskie- rokowe  zaprezentowanie kolęd i mniej znanych pastorałek. Solistki zachwycały swoimi głosami. Po długich owacjach Pani Terasa Mitka – Sołtys Jeżowa Sudeckiego wraz z Wójtem serdecznie podziękowali za koncert i zaprosili orkiestrę do współpracy w ramach planowanych imprez. Po krótkiej przerwie ciąg dalszy kolędowania wysłuchaliśmy w wykonaniu naszego gminnego zespołu ludowego – Dziwiszowianki. W trakcie występów goście zostali poczęstowani wspaniałymi wypiekami przygotowanymi przez mieszkanki  Jeżowa Sudeckiego.

Więcej…

 

Nauka i zabawa według recepty z kraju kwitnącej wiśni

Dodatkowe zajęcia to dla najmłodszych wspaniała okazja do rozwijania zainteresowań, poszerzania wiedzy o świecie oraz integracji z rówieśnikami. Umożliwiają  także  bezpieczne spędzanie wolnego czasu pod opieką osób dorosłych. Uczestnicy zajęć dzięki wsparciu grupy rówieśniczej podnoszą swoją samoocenę i umiejętności interpersonalne. Zajęcia zorganizowane to również mniej czasu spędzonego przed ekranem telewizora i komputera oraz mniejsze ryzyko sięgnięcia po używki i wpływ nieodpowiedniego towarzystwa. Rozwinięta infrastruktura sportowa Jeżowa Sudeckiego pozwala naszym podopiecznym na wybór spośród szerokiej oferty zajęć dodatkowych, które mogą być uzupełnieniem  godzin organizowanych przez naszą szkołę.  Jedną z najnowszych propozycji są zajęcia aikido, które od października ubiegłego roku prowadzi dla uczniów szkoły podstawowej doświadczony sensei Jerzy Sapiela (6 dan). Aikido jest jedną z najbardziej widowiskowych i finezyjnych sztuk walki.

Więcej…

 

Bal Mikołajkowy

W sobotę dnia 14 stycznia 2017 roku w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim odbyła się cykliczna impreza - Bal Mikołajkowy dla dzieci z Sołectwa Jeżów Sudecki.  Przybycie oczekiwanego gościa z północy poprzedzała zabawa, w czasie której odbywały się konkursy oraz gry prowadzone przez dwie urocze pomocnice Świętego Mikołaja : Asię Słabicką i Agnieszkę Sowińską. Dzieci zgodnie z tradycją karnawałową były pięknie przebrane za różne postacie z bajek, rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy kostium  dwóch kategoriach wiekowych. Jedną z atrakcji zabawy był występ zespołu z Domu Pomocy Społecznej z Nielestna z bajką pt. „Czerwony Kapturek”.

Więcej…

 

II SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY JEŻÓW SUDECKI

Jeżów Sudecki 1 lutego 2017 roku.


Na podstawie Uchwały nr XV/118/2016 Rady Gminy Jeżów Sudecki z dnia 22 lutego 2016 roku w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Gminy Jeżów Sudecki  zapraszam na II Sesję Młodzieżowej Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się 9 lutego 2017 roku (czwartek) o godz. 15.00 w sali konferencyjnej   Euroregionalnego  Centrum Spotkań Gmin Partnerskich, Jeżów Sudecki ul. Kręta 27 -  I piętro.

Więcej…

 

Lotniczy Zjazd Na Byle Czym

 

Spotkanie Autorskie z Panią Joanną M. Chmielewską

Dnia 13 stycznia 2017 roku  w piątkowe popołudnie w bibliotece w Dziwiszowie, odbyło się spotkanie z pisarką Joanna M. Chmielewską, na które  przyszło ponad 50 osób: czytelnicy ,zaproszeni goście ,mieszkańcy Dziwiszowa i dzieci. Pani Joanna z zainteresowaniem opowiadała o swoim pisarstwie i życiu np.  jak to się stało że zamieszkała ze swoja rodziną w Szklarskiej Porębie i o tym opisuje w książce pt. „Dom pod wędrownym aniołem”. Zdradziła tajniki pracy, skąd czerpie pomysły na swoje książki. Odpowiadała na pytania zainteresowanych.  Pisarka pisze książki dla dzieci i dorosłych. Ostatnio wydana książka dla dzieci, to „Ręcznikowiec”.

Więcej…

 

Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy…

10 grudnia 2016 roku w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich   w Jeżowie Sudeckim w ramach realizacji projektu pn. „ Współpraca Gmin Partnerskich w Tradycji i Kulturze Dwóch Narodów” odbył się  koncert świąteczny połączony z kiermaszem bożonarodzeniowym przygotowany przez uczniów, nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół  w Jeżowie Sudeckim.

Więcej…

 

SKI ARENA ŁYSA GÓRA ZAPRASZA NA NARTY MIESZKAŃCÓW GMINY JEŻÓW SUDECKI

więcej

 

Ptasia grypa

UWAGA!!! Ptasia grypa. Osoby utrzymujące drób proszone są o zapoznanie się z informacją oraz zgłaszanie do Powiatowego Lekarza Weterynarii faktu utrzymywania drobiu." - więcej

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy  Jeżów Sudecki

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016 roku poz.466.) zwołuję XIX Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 30 stycznia 2017 roku (poniedziałek) o godz. 14.00 w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.

Więcej…

 

Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek

 

Badania profilaktyczne Raka Piersi

Badania profilaktyczne Raka Piersi - Profilaktyka stacjonarna

NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ZDROWIA Dolnośląski Oddział Wojewódzki we Wrocławiu

Program adresowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat (rocznikowo), które nie korzystały z badań mammograficznych w ciągu ostatnich 24 miesięcy oraz do tych, które otrzymały pisemne wskazania do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy. Programem nie mogą być objęte pacjentki, u których wcześniej zdiagnozowano w piersi zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.
Badanie mammograficzne jest bezpłatne, nie wymaga skierowania.

Więcej…

 

Spotkanie podsumowujące projekt „Seniorzy decydują”

W dniu 24 stycznia (wtorek) o godz. 16.00 w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim, ul. Kręta 27  odbędzie się spotkanie poświęcone podsumowaniu  wspólnej senioralnej Wigilii, która  odbyła się dnia 15 grudnia 2016r. oraz planowaniu działań, które seniorzy mogą odjąć wspólnie w 2017 roku.

Serdecznie zapraszamy seniorów z terenu wszystkich miejscowości.
Mile będą widziani sołtysi – seniorzy oraz radni – seniorzy z gminy Jeżów Sudecki. Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Seniorzy decydują”.