In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1851270

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Koncert karnałowy

Serdecznie zapraszamy na Koncert Karnawałowy w wykonaniu  Zespołu  kameralnego „A QUATTRO”, który   odbędzie się dnia 19 lutego 2012 r. (niedziela) o godzinie 17-tej w Sali Domu Ludowego w Dziwiszowie .

Więcej…

 

Zimowisko w Jeżowie Sudeckim

Podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Jeżowie Sudeckim zorganizowano zimowisko finansowane  z budżetu gminy w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli Izabelę Galas – Ziętal, Joannę Słabicką, Joannę Miszczak – Grondowy oraz Dagmarę Chomę. W zajęciach uczestniczyło 24 uczniów z klas I-VI. W ciągu dwóch tygodni dzieci brały udział w różnego rodzaju zajęciach:

Więcej…

 

Sprawozdanie

Sprawozdanie z realizacji programu profilaktyki uzależnień i zagospodarowania czasu wolnego   dzieci młodzieży na półzimowisku  organizowanym w S.P. w Czernicy  od 16-27.01.2012r.

W bieżącym roku na półzimowisko organizowane w Szkole Podstawowej w Czernicy zgłosiło się 23 uczestników w wieku od 6 do 13 lat.Codzienne zajęcia w godz.od 8.00do 13.00 prowadziły nauczycielki p.Beata Dreszer, p.Joanna Kubicz i p.Anna Kochanowska,wykorzystując dostępne warunki szkolne oraz skromne zasoby finansowe. 

Więcej…

 

Sąsiadki w Czernicy

13 I 2012 na Sali Wiejskiej w Czernicy o godz. 16 00 odbyło się popremierowe przedstawienie Sąsiadek wg poezji Lidii Krzysztoń z muzyką  Róży Wysockiej. Na przedstawienie licznie przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy naszej gminy. Czerniczanki wystąpiły w  nim w podwójnej roli.  Śpiewały i tańczyły jak w prawdziwym musicalu oraz zajmowały się grą aktorską. Głównymi bohaterkami  są dwie kury, które ciągle się kłócą i godzą. Jako kury wystąpiły  Agnieszka Matubowska i Natalia Łobocka .

Więcej…

 

Dzień Babci i Dziada w Szkole

Są  w  kalendarzu  dwa  święta  bardzo szczególne,   tak  piękne,  pełne  ciepła i miłości. To Dzień Babci i Dzień Dziadka. Są to święta obchodzone dla uhonorowania babć i dziadków. W tych dniach wnuki składają życzenia swoim babciom i dziadkom, robią laurki, wręczają własnoręcznie wykonane upominki. Życzą zdrowia, szczęścia i zadowolenia. Kochane babcie i dziadkowie wspierają swoje wnuki, są zawsze przy nich, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązania, znajdą radę na każde zmartwienie. Dzień ten ma za zadanie uświadomić dzieciom, jak wiele zawdzięczają  swoim babciom i dziadkom.

Więcej…

 

Koncert „Czerniczanek” w Gminie Partnerskiej

Dnia 8 stycznia 2012 roku  w  ramach realizacji projektu pn. „10-lecie współpracy Gmin Jeżów Sudecki i Paseky nad Jizerou” zostało zrealizowane  działanie – występ chóru „Czerniczanki” ze Szkoły Podstawowej w Czernicy w kościołach Paseky nad Jizerou i Bozkowie. Wyjechaliśmy rano było pochmurno i deszczowo. Ale już w Szklarskiej Porębie czekała na nas miła niespodzianka – zimowa sceneria, która stawała się coraz ładniejsza w drodze do Jakuszyc,  a tam powitała nas baśniowa sceneria, która towarzyszyła nam w drodze do Bozkowa. Po przyjeździe  chór przygotował się do występu w kościele, a po mszy świętej dzieci zaprezentowały kolędy, których słowa napisała pani Lidia Krzysztoń, a muzyke napisała pani Róża Wysocka, Joanna Moryc i Anna Skóra.

Więcej…

 

XIV Sesja Rady Gminy Jeżów Sudecki

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki 

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję  XIV Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 15 lutego 2012 roku (środa)  o godz. 14-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Nieruchomości do sprzedaży

czytaj więcej

 

Sukcesy w Biegu Noworocznym

Sukcesem sportowym zakończył się udział młodych sportowców z Siedlęcina  w Biegu Noworocznym w Świdnicy, który odbył się 22.01.2012 r. W inauguracji nowego sezony najlepiej wypadli:

 • I miejsce    
  Krzysztof  Okonowski w biegu przedszkolaków na 100 m
 • I miejsce    
  Eliasz Garliński w biegu klas I-III na 600 m
 • I miejsce    
  Lidia Hamkało w biegu klas V-VI na 1000 m
 • II miejsce   
  Michał Jaczenia w biegu przedszkolaków na 100 m
 • II miejsce   
  Dominika Kulczewska w biegu klas I-III na 600 m
 • II miejsce   
  Piotr Bryczkowski w biegu klas V-VI na 1000 m

Serdecznie gratulujemy !!!

Więcej…

 

Sołtys wsi Siedlęcin pan Marian Tyka najlepszym sołtysem regionu

Pan Marian Tyka został zgłoszony  przez mieszkańców Siedlęcina do plebiscytu ogłoszonego przez tygodnik „Nowiny Jeleniogórskie. Na podstawie przesłanych przez czytelników kuponów i sms-ów pan Marian Tyka uzyskał 2066 głosów zwyciężając w plebiscycie i uzyskując tytuł „Sołtysa Roku”.  Jest to bardzo duże wyróżnienie dla Pana Mariana Tyki, Sołectwa, a także Gminy Jeżów Sudecki.

Więcej…

 

10-lecie współpracy Gmin Jeżów Sudecki i Paseky nad Jizerou

Projekt pn.„10-lecie współpracy Gmin Jeżów  Sudecki i Paseky nad Jizerou”,  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz  środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Więcej…

 

Rozkład jazdy linii nr 5

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w dniu 23 grudnia 2011r. po konsultacjach z Sołtysem został zaakceptowany przez tut. Urząd i przekazany do MZK  sp. z o.o. i Urzędu Miasta w Jeleniej Górze rozkład jazdy autobusów linii nr 5 zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami  dotyczącymi obsługi wybranych kursów przez Siedlęcin Górny i most na rzece Bóbr autobusami o małej pojemności. W chwili obecnej w/w rozkład jazdy znajduje się w Urzędzie Miasta Jelenia Góra celem zatwierdzenia przez Miasto i Zakład. Jednak jak wynika z korespondencji ( w załączeniu ) podmiot nadzorujący-Urząd Miasta zgłasza uwagi i przedłuża wdrożenie w/w rozkładu jazdy. Po jego zatwierdzeniu Prezes MZK Jelenia Góra poinformuje o terminie wprowadzenia rozkładu w życie. Opóźnienie we wdrożeniu rozkładu jazdy oprócz ciągłych utrudnień w korzystaniu z przewozów przez Pasażerów powoduje również zwiększoną płatność za wykonane wozokilometry przez Naszą Gminę.   Takie działanie ze strony Miasta Jelenia Góra powoduje, że rozważane jest przez Radę i Wójta Gminy ogłoszenie przetargu na wybór przewoźnika obsługującego Naszą Gminę sprawniej i rzetelniej niż w ramach dotychczasowej umowy z Miastem Jelenia Góra.
załącznik

Z up. Wójta Wiesław Zieliński
Zastępca Wójta Gminy 

 

Sąsiadki w Czernicy

13 Stycznia 2012 na Sali Wiejskiej w Czernicy o godz. 16 00 odbyło się popremierowe przedstawienie Sąsiadek wg poezji Lidii Krzysztoń z muzyką  Róży Wysockiej. Na przedstawienie licznie przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy naszej gminy. Czerniczanki wystąpiły w  nim w podwójnej roli.  Śpiewały i tańczyły jak w prawdziwym musicalu oraz zajmowały się grą aktorską. Głównymi bohaterkami  są dwie kury, które ciągle się kłócą i godzą. Jako kury wystąpiły  Agnieszka Matubowska i Natalia Łobocka .

Więcej…

 

XII Igrzyska Zimowe

XII Zimowe Dolnośląskie Igrzyska Integracyjne Specjalnych Ośrodków  Szkolno-Wychowawczych, Szkół Podstawowych i Gimnazjów  Dzierżoniów 01.12.2011 r.


 Reprezentacja Gminy złożona z uczniów Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie oraz Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim zajęła III miejsce w XII Zimowych Dolnośląskich Igrzyskach Integracyjnych Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz Szkół Podstawowych i Gimnazjów, które odbyły się w hali sportowej OSIR Dzierżoniów 01.12.2011 r. W imprezie wzięły udział reprezentacje szkół specjalnych, ośrodków szkolno – wychowawczych, domu dziecka oraz nasza drużyna. Zawody składały się z następujących konkurencji rekreacyjno – sportowych:

Więcej…