In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1872402

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Nagrody dla „PARLANDO” I WERONIKI

25 maja 2012 roku zespół wokalny „Parlando” ze Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim zajął II miejsce w IX Rejonowym Konkursie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej w Kowarach. Konkurs odbywał się w Miejskim Domu Kultury i zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 1 w Kowarach. W konkursie wzięło udział 119 uczestników z dziesięciu szkół powiatu jeleniogórskiego. Z naszej szkoły w konkursie wzięła udział Weronika Szparkowska i zespół wokalny „Parlando” w składzie: Ola Dudek, Ola i Martyna Prószyńskie, Ola Mackieło, Sandra Turska, Dominika Majowska i Ala Rauch.  Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: klasy I – III, IV – VI i zespoły wokalne. W kategorii klas I – III  Weronika Szparkowska z kl. III zajęła III miejsce, a w kategorii zespołów  - „Parlando” zdobył II miejsce.

Więcej…

 

„Euroregionalne spotkanie młodzieżowych drużyn pożarniczych”

Pod takim tytułem został zrealizowany  projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego  Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa. Gmina Jeżów Sudecki otrzymała dofinansowanie w kwocie 2.740,00 euro, z czego wnioskowana kwota dotacji wynosi 2.329,42 euro pozostałe koszty sfinansowane zostały z budżetu gminy. 

Więcej…

 

Turniej plażowej piłki siatkowej

W dniu 07.07.2012 r. godz. 14:00 odbędzie się turniej piłki plażowej w Siedlęcinie - regulamin

 

Udany start naszych uczniów w Strzegomskiej Dwunastce !

Dużym sukcesem zakończył się udział młodych biegaczy z Siedlęcina w Biegu Ulicznym Strzegomska Dwunastka w Strzegomiu. Bieg odbył się dzień po zakończeniu roku szkolnego 30.06.2012 r. Najlepsze wyniki w swoich kategoriach osiągnęli:

Więcej…

 

II Bitwa o Wartę Bolesławiecką

Kolejny sukces odnieśli modelarze promujący gminę Jeżów Sudecki. W sobotę 09.06.2012r odbyła się II Bitwa o Wartę Bolesławiecką. W powietrznych walkach zmierzyli się najlepsi piloci modelarze z całej Polski, startując modelami samolotów z okresu I i II Wojny Światowej. Celem zawodów było przypomnienie heroicznej walki pilotów o wolność Ojczyzny.  W zawodach wystartowało 33 zawodników w tym Kamil Chipczyński, Marcin Gurtatowski oraz Rafał Wiaderek należących do sekcji modelarskiej Jeżów Sudecki.
Mimo dość kapryśnej pogody rozegrano całe zawody, do finału zakwalifikowało się siedmiu zawodników między innymi kolega z naszego zespołu Rafał Wiaderek.
W kategorii ESA WW1 (dwupłatowce i trzypłatowce z czasów I Wojny Światowej) triumfowali:

Więcej…

 

Dzień Seniora w Siedlęcinie

Dnia 6 maja 2012 roku w sali Domu Ludowego w Siedlęcinie odbył się Euroregionalny Dzień Seniora, w którym uczestniczyli seniorzy z Siedlęcina i Gmin Partnerskich Paseky nad Jizerou i Vierkirchen. Wójt Gminy Edward Dudek, Sołtys wsi Marian Tyka oraz ks. Proboszcz Dariusz Pytel serdecznie wszystkich powitali, życząc zdrowia i pomyślności. Dzieci ze Szkoły Podstawowej imienia Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie zaprezentowały część artystyczna, która była dedykowana wszystkim seniorom. Młodzież zaprezentowała wiersze oraz piosenki, a w dalszej części uczniowie wcielili się w rolę postaci  z bajki „Księżniczka na ziarnku grochu”. Młodzi aktorzy przedstawili własną  wersję  bajki, która została przyjęta dużymi brawami.

Więcej…

 

„Dzień Seniora w Płoszczynie”

Dnia 20 maja 2012r. w świetlicy wiejskiej w Płoszczynie odbyło się spotkanie Seniorów naszej wsi. Organizatorami uroczystości byli: Rada Sołecka, Sołtys oraz Radna.Sołtys Filipina Pominkiewicz przywitała wszystkich przybyłych Seniorów oraz: Kierownika GOPS-u w Jeżowie Sudeckim  Panią Alicję Karmelitę,  Wójta Gminy Jeżów Sudecki Pana Edwarda Dudka, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Artura Smolarka oraz Księdza Proboszcza Parafii Czernica Zbigniewa Pędziwiatra. Spotkanie uświetnił występ artystyczny zespołu „Czerniczanki” na czele z Panią Anną Skórą oraz przedstawienie zaprezentowane przez młodzież i dzieci naszej wsi.

Więcej…

 

Dzień Seniora w Czernicy

Dnia 23 czerwca 2012r.w sali Szkoły Podstawowej w Czernicy zorganizowano po raz drugi w Czernicy Dzień Seniora. Sołtys wsi Adolf Rozum powitał w pierwszej kolejności Seniorów, którym ten dzień był poświęcony oraz przybyłych zaproszonych gości: Wójta Gminy Jeżów Sudecki P. Edwarda Dudka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernicy P. Joannę Cimosz-Nowak oraz Ks. Proboszcza Zbigniewa Pędziwiatra. Sołtys wsi Adolf Rozum, Wójt Gminy Edward Dudek, oraz ks. Proboszcz Zbigniew Pędziwiatra skierowali serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności wszystkim Seniorom.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję  XVIII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 27 czerwca  2012 roku (środa)  o godz. 13-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Jazda indywidualna na czas Jeżów Sudecki – Góra Szybowcowa, dnia 9 czerwca 2012 roku

Regulamin

 

Zaproszenie

Zapraszamy na festyn –pn. „Bajkowa Wieża w Siedlęcinie”,    który odbędzie się na terenie Książęcej Wieży Mieszkalnej w Siedlęcinie dnia 09 czerwca 2012 roku (sobota).

Program:


- Sala reprezentacyjna (I piętro)

  • 10.00–Otwarcie „Bajkowej Wieży” – powitanie gości.
  • 10.15–11.15–Bajkowa ścieżka – prezentacja fragmentów polskich bajek -  konkurencje dla dzieci.
  • 11.15–11.45–Prezentacja bajki  „Sąsiadki” – zespół  Czerniczanki ze Szkoły Podstawowej  w Czernicy.  
  • 12.00-12.40–Prezentacja bajki „Król Maciuś I” oraz występ instrumentalny połączony z układem tanecznym – Szkoła Podstawowa im. Polskich Nauczycieli Tajnego  Nauczania z Siedlęcina.
  • 12.40–13.00–Wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego o Januszu Korczaku.

Więcej…

 

Zaproszenie

Gmina Jeżów Sudecki oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Jeżowie Sudeckim zaprasza mieszkańców na turniej piłkarski, który odbędzie się dnia 9 czerwca 2012 roku (sobota) o godzinie 15-tej w Jeżowie Sudeckim na kompleksie boisk sportowych „Orlik” przy ul. Szkolnej, w którym wezmą udział drużyny OSP z Jeżowa Sudeckiego, Czernicy, Dziwiszowa, Siedlęcina oraz z Gmin Partnerskich Vierkirchen i Paseky nad Jizerou. Turniej będzie się odbywał w ramach realizacji projektu pn. „Euroregionalne spotkanie młodzieżowych drużyn pożarniczych”.  Serdecznie zapraszamy miłośników piłki nożnej do kibicowania.

Więcej…

 

Zaproszenie

Aeroklub Jeleniogórski i Gmina Jeżów Sudecki serdecznie zaprasza sympatyków i entuzjastów szybownictwa do udziału w Europejskim Zlocie Starych Szybowców, który odbędzie się w dniach 23 maja -1 czerwca 2012 roku w Jeleniej Górze i Jeżowie Sudeckim. Organizatorem i koordynatorem Zlotu jest Aeroklub Jeleniogórski. Loty będą wykonywane z Lotniska Jelenia Góra – starty za samolotem i wyciągarką oraz z Lotniska na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim – starty za samolotem, za wyciągarką, oraz przy pomocy lin gumowych. Dnia 26 maja 2012 roku na Górze Szybowcowej w godzinach od 11.00 do 17.00 odbędzie się Lotnicza majówka –impreza plenerowa dla mieszkańców z udziałem zabytkowych szybowców

Więcej…

 

8 czerwca Urząd Gminy będzie zamknięty

Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy nr 4/2012 z dnia 2012-01-18 w sprawie rozkładu czasu pracy, Urzędu Gminy Jeżów Sudecki informuję ,że dzień 2012-06-08 r. (piątek) będzie dniem wolnym od pracy dla Urzędu Gminy Jeżów Sudecki .

Tym samym pragniemy poinformować wszystkich interesantów że Urząd  Gminy czynny będzie 2012-06-16. (sobota)