In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1704665

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

„Dzień Dziecka – połączony z zakończeniem Półkolonii w Płoszczynie”

Dzień 9 lipca 2011 rok rozpoczął się piękną, słoneczną pogodą i właśnie w tym dniu, w świetlicy wiejskiej w Płoszczynie, odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka połączona, jak to u nas tradycyjnie bywa, z zakończeniem Półkolonii. Na tę uroczystość przybyli: 42 dzieci oraz ich rodzice, uczestniczyli również zaproszeni goście: Wójt Gminy Jeżów Sudecki Pan Edward Dudek oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Artur Smolarek. Zabawa była przednia.

Więcej…

 

Sprawozdanie z półkolonii w Chrośnicy

 W tym roku półkolonia w Chrośnicy prowadzona była od 27.06.2011r. do 8.07.2011r.. Dzieci miały zajęcia od godz. 8:00 do godz. 13:00.  Każdy dzień rozpoczynał się śniadaniem. Po śniadaniu dzieci przystępowały do zajęć plastycznych: malowały farbami plakatowymi, farbami żelowymi do szkła, robiły wydzieranki, lepiły z modeliny, robiły rysunki, tworzyły biżutreię z koralików.

Więcej…

 

Cała Polska czyta dzieciom

Dnia 22 maja 2011 roku pan Ryszard Kiełek Ryszard Kiełek - przyjaciel dzieci ,kawaler "Orderu Uśmiechu " odwiedził dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim. Po tej wizycie pan Ryszard przesłał nam zdjęcia z następującym komentarzem-„ .Jestem pod wrażeniem wysokiego poziomu czytelnictwa w tej szkole. Od wielu lat jestem koordynatorem kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom", odwiedzam szkoły, przedszkola ,szpitale itp. w naszym regionie. Czytam i przybliżam dzieciom ideę wolontariatu. Gratuluję waszej Gminie tak wspaniałej szkoły ...Pozdrawiam mieszkańców Jeżowa...

Więcej…

 

Jeżowskie Gimnazjum górą

Gimnazjum funkcjonujące przy Zespole Szkół w Jeżowie Sudeckim osiągnęło wysoki wynik z egzaminów gimnazjalnych. Nasza szkoła  w części humanistycznej osiągnęła najlepszy wynik spośród Gimnazjów funkcjonujących w Powiecie Jeleniogórskim uzyskując  28,9 punktów, co dało nam II miejsce w rankingu szkół Powiatu i Jeleniej Góry, wyprzedziło  nas Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, które uzyskało wynik 34,2 punkty. W części  matematyczno-przyrodniczej  uzyskaliśmy 22,3  i XI miejsce. Uzyskanie tak dobrych wyników z części humanistycznym na pewno będzie dużą motywacją dla uczniów jak i grona pedagogicznego do uzyskiwania coraz lepszych wyników nauczania. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce i w nauczaniu młodego pokolenia. W roku szkolnym 2010/2011 najlepsze wyniki gimnazjalne osiągnęły dwie uczennice Alicja Delestowicz i Marta Michalska, absolwentki otrzymały od Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy Jeżów Sudecki list gratulacyjny oraz nagrody rzeczowe.

 

„Cudze chwalicie swego nie znacie (…)”

Mieszkanka Jeżowa Sudeckiego Paulina Zielińska podczas uroczystej Galii Miss Polonia 2011 Dolnego Śląska w Świebodzicach otrzymała nagrodę Miss Publiczności. Pani Paulina jest absolwentką naszych jeżowskich szkół, a obecnie jeleniogórskiego III Liceum Ogólnokształcącego. Mieszkańcy m.in. Jeżowa Sudeckiego mogli podziwiać urodę i wdzięk Pauliny podczas wielu uroczystości, które uświetniała pokazem tańca towarzyskiego, który trenuje już 13 rok. Gratulujemy Pani Paulinie i życzymy dalszych sukcesów.

 

Sprzedaż nieruchomości

Już 06 lipca 2011 r. odbędzie się przetarg ustny nieograniczony, którego przedmiotem będzie sprzedaż działek stanowiących własność Gminy Jeżów Sudecki. Zbywane działki położone są w Czernicy, Jeżowie Sudecki i Siedlęcinie. Ich atrakcyjne położenie w Górach Kaczawskich, w uzbrojonym i malowniczym terenie, z pięknymi widokami na okolicę, niewątpliwie będą powodem zadowolenia i satysfakcji dla nabywców. Inforamcje

 

Kalendarza imprez Kotliny Jeleniogórskiej

Wykaz imprez odbywających się na terenie  Kotliny Jeleniogórskiej więcej

 

Michał Krzysztofiak najlepszy na Dolnym Śląsku !!!

Ogromnym sukcesem sportowym zakończył się udział ucznia Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie Michała Krzysztofiaka w Finale Dolnośląskim Lekkoatletycznych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się 09.06.2011 r. w Zgorzelcu. Michał wystąpił w biegu na 300 m. W bezpośredniej walce na bieżni pokonał najgroźniejszych rywali z Lubina i Zgorzelca i został mistrzem Dolnego Śląska Szkól Podstawowych w biegu na 300 m. Aby do tego doszło  Michał wygrał mistrzostwa powiatu jeleniogórskiego oraz mistrzostwa strefy jeleniogórskiej /dawne województwo jeleniogórskie/, poprawiając po drodze 14 letni rekord szkoły na 300 m i uzyskał awans do finału dolnośląskiego. Serdecznie gratulujemy Michałowi  największego indywidualnego sukcesu sportowego ostatniej dekady.

 

 

Transmisja Sesji Rady Gminy

NAZYWONa podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 506 ze zm.) zwołuję X Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia 25 września 2019 roku (środa) o godzinie 14-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy -Jeżów Sudecki,  ul. Długa 63.

1.Otwarcie Sesji:
    a/ stwierdzenie kworum,
    b/ wybór protokolanta,
    c/ wyłożenie protokołu IX Sesji Rady Gminy.

  2.Informacja  o wykonaniu Budżetu Gminy za I półrocze 2019 roku:
    a/prezentacja „Informacji…” oraz opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej przez Skarbnika Gminy,
    b/opinie Komisji Rady Gminy,
    c/dyskusja.

  3. Podjęcie uchwał w sprawie:
     a/zmian w Budżecie Gminy na 2019 rok,
     b/zmiany wieloletniej prognozy finansowej,
     c/zmiany uchwały Rady Gminy Jeżów Sudecki z dnia 2 września 2019 roku                        
         w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie Porozumienia Międzygminnego
         pomiędzy Miastem Jelenia Góra, a Gminą Jeżów Sudecki w zakresie lokalnego
         transportu zbiorowego.

  4.Sprawozdanie z bieżącej pracy Przewodniczącego Rady i Wójta Gminy.
  5.Interpelacje i zapytania radnych.
  6.Sprawy różne oraz przyjęcie protokołu z IX Sesji Rady Gminy.
  7.Zamknięcie obrad X Sesji Rady Gminy.

Przewodniczący  Rady Gminy  
Wacław Lesik   

_____________________________________________________________________

Archiwalne nagrania sesji kadencji 2018-2023 - zobacz

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję  VIII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 29 czerwca 2011 roku (środa) o godz. 13-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63. - więcej

 

Narodowy Spis Powszechny

W dniach 13-16 czerwca 2011 w Urzędzie Gminy Jeżów Sudecki przy ulicy Długiej 63 w pokoju 111 (na I piętrze budynku) w godzinach urzędowania tj. od 7:30-15:30 umożliwione zostanie mieszkańcom gminy Jeżów Sudecki dokonanie samopisu przy stanowisku komputerowym w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. Będzie można wypełnić samodzielnie ankietę spisową. Wszystkim zainteresowanym fachowej pomocy udzieli pracownik Urzędu Gminy. Samospis trwa tylko do 16 czerwca.

 

Jak opiekować się osobą starszą w domu ?.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Jeżowie Sudeckim oraz Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej we Wrocławiu , realizując  program Nestor 2011 , zapraszają na   spotkanie szkoleniowe  „ Jak opiekować się osobą starszą w domu ?”. Zakres tematyczny szkolenia :

Więcej…

 

Dni Jeżowa

W dniach 13 – 15 maja 2011 roku miały miejsce w naszej miejscowości obchody Dni Jeżowa. Decyzja podjęta  w styczniu skutkowała trzema dniami spotkań, rozgrywek sportowych, zabaw, warsztatów artystycznych i szeregu innych atrakcji. W organizację obchodów zaangażowały się organizacje z terenu naszej miejscowości czyli Stowarzyszenie Sołectwo Jeżów Sudecki, Rada Sołecka, Rada Rodziców, Wójt , Aeroklub Jeleniogórski, Ochotnicza Straż Pożarna, radni , LZS i inni. Dzięki hojności sponsorów, którym bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie rzeczowe lub finansowe, przebieg obchodów był bardzo urozmaicony i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Więcej…

 

Family Cup

28 maja 2011 roku odbyły się w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Kolarstwie Górskim; a jednocześnie eliminacje do XVI  Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim FAMILY CUP 2011. Zorganizowała je w Górach Kaczawskich Szkoła Narciarska Aesculap,  głównym organizatorem zawodów jest Wydawnictwo Family Cup, Stowarzyszenie Family Cup oraz Redakcja portalu "Sportowy Styl". Zawody rozegrane zostały w jednej konkurencji  był to wyścig terenowy (cross country). Wyścigi odbyły się według klasyfikacji indywidualnej i rodzinnej.

Więcej…