In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1872421

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Tradycje jasełkowo-kolędowe

Pod takim tytułem realizowane było ostatnie działanie w ramach realizacji projektu pn. „Bajkowy świat w gminach partnerskich”. Dnia 13 stycznia 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania z Siedlęcina wraz z opiekunami wyjechali do gminy partnerskiej Paseky nad Jizerou i Bozkova, gdzie w kościołach  mieszkańcy mogli podziwiać przedstawienie jasełkowo-kolędowe.

Więcej…

 

Ruszyła modelarnia.

W ubiegły piątek 18 stycznia 2013r odbyło się drugie spotkanie młodych modelarzy w modelarni, która mieści się w świetlicy Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim w Domu Ludowym.

Przyszli kadeci modelarstwa na dwugodzinnych zajęciach poznawali sztukę budowy modeli latających. Jako pierwszy model do budowy został wybrany szkolny szybowiec zaliczany do klasy F1N, czyli klasy modeli halowych swobodnie latających. Po drugich zajęciach widać duże postępy pracy, skrzydła zostały już wycięte, natomiast belka ogonowa wstępnie oszlifowana. Choć przed dziećmi jeszcze sporo pracy przy modelu to widać, że chęci i zapału nikomu nie brakuje. Sporą ciekawość wzbudził symulator lotów, który został uruchomiony na czas trwania zajęć. Każde dziecko miało okazję potrzymać profesjonalną aparaturę zdalnego sterowania i spróbować polatać wirtualnym modelem.

Więcej…

 

DAR I TAJEMNICA, czyli 50 lat w służbie Bogu i ludziom

Dnia 8 grudnia 2012r. w Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny obchodził złoty jubileusz kapłaństwa ks. prałat Józef Górak. Jubileuszowa Msza Święta koncelebrowana z udziałem ks. biskupa Marka Mendyka została odprawiona w kościele p.w. NMP Nieustającej Pomocy w Siedlęcinie – parafii, której ksiądz Jubilat Józef Górak był proboszczem przez 31 lat /od września 1978r. do 21. czerwca 2009r./. Na tę uroczystość przybyło liczne grono kapłanów: przyjaciół, znajomych i księży z rocznika święceń. Obecna była także siostra Jubilata oraz przedstawiciele władz gminy Jeżów Sudecki z wójtem, Panem Edwardem Dudkiem.

Więcej…

 

BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA ROLNIKÓW i DOMOWNIKÓW

Szkolenia z zakresu finansów gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia rolników i gospodarstw rolnych z terenu woj. dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego - ulotka , karta zgłoszenia

 

KPR Stor Winter Bike Maraton 2013

Regulamin

 

Bezpłatny kurs dla mieszkańców Gminy Jeżów Sudecki w ramach projektu " Doskonalenie drugą naturą człowieka"

Bezpłatny kurs dla mieszkańców Gminy Jeżów Sudecki w ramach projektu " Doskonalenie drugą naturą człowieka"  formularz zgłoszeniowy , ulotka - Doskonalenie drugą naturą człowieka

 

Mikołajkowy Bal dla dzieci

Plakat

 

Walki powietrzne zakończone

W sobotę, 8 grudnia odbyły się trzecie w historii Warty Bolesławieckiej, pucharowe zawody modelarskie w kategorii walk powietrznych ESA WWI i WWII. W tej klasie była to dziesiąta, jak i ostatnia impreza w tym sezonie.
Chęć uczestnictwa w zawodach zgłosiło 22 zawodników z Polski.
Przed godziną dziewiątą nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów a zarazem wezwanie pierwszych zawodników na start. Poszczególne rundy przebiegały sprawnie, między lotami modelarze mieli okazję zagrzać się oraz przygotować swoje modele w sali ośrodka sportowego, który został nam udostępniony na czas trwania zawodów.
Mimo krótkiego dnia i niskiej temperatury (-15 stopni) rozegrane zostały wszystkie rundy.
Po godzinie szesnastej nastąpiły finały, które wyłoniły najlepszych zawodników modelarzy air combat w III Bitwie o Wartę Bolesławiecką oraz najlepszych zawodników i eskadr Pucharu Polski.

Więcej…

 

24 grudnia Urząd Gminy będzie zamknięty

Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy nr 4/2012 z dnia 2012-01-18 w sprawie rozkładu czasu pracy, Urzędu Gminy Jeżów Sudecki informuję ,że dzień 2012-12-24 r. (poniedziałek) będzie dniem wolnym od pracy dla Urzędu Gminy Jeżów Sudecki . Tym samym pragniemy poinformować wszystkich interesantów że Urząd  Gminy czynny będzie 29 grudnia 2012 (sobota)

 

PROW- REMONT ŚWIETLICY W CZERNICY

Wójt Gminy Jeżów Sudecki informuje o zakończeniu realizacji zdania pn.: „Remont budynku świetlicy wiejskiej w Czernicy, w Gminie Jeżów Sudecki”. Projekt realizowany był w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju PROW na lata 2007-2013 dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania Odnowa i rozwój wsi. Koszt remontu świetlicy wyniósł 276.877,04 zł brutto. Zadanie zostało dofinansowane w wysokości 80% poniesionych kosztów kwalifikowalnych. Remont obiektu miał na celu stworzenie wspólnego miejsca spotkań mieszkańców wsi, które przyczyni się do zwiększenia aktywności społecznej, zaspokoi potrzeby uczestniczenia w życiu kulturalnym i społecznym ludności Czernicy. Dzięki realizacji projektu podniesie się aktywność społeczna. Atrakcyjne warunki lokalowe zachęcą mieszkańców do korzystania z przedmiotowej infrastruktury, a w rezultacie do organizowania i podejmowania ciekawych inicjatyw społecznych, w tym kulturalnych, edukacyjnych i rozrywkowych.

Więcej…

 

Biegacze ze Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie

Sukcesem zakończyli  swój start młodzi biegacze ze Szkoły Podstawowej w  Siedlęcinie w V Biegu Mikołajkowym w Uboczu, który odbył się 06.12.2012 r.  Biegi odbywały się w zimowej scenerii, a nagrody wręczał sam św. Mikołaj w towarzystwie burmistrza Gryfowa Śląskiego Olgierda Poniźnika.. Najlepiej w swoich kategoriach wypadli:

Więcej…

 

Mistrzostwa Gminy w siatkówce

Gminny Ludowy Klub Sportowy „Jeżów Sudecki” w Jeżowie Sudeckim  oraz szkoła Podstawowa w Siedlęcinie  zapraszają na  Mistrzostwa Gminy w siatkówce
Turniej odbędzie się w sali  gimnastycznej szkoły  Podstawowej w Siedlęcinie w sobotę 15.12.2012 r.  Rozpoczęcie gier  godzina 13.00 
W turnieju mogą wziąć udział drużyny złożone z mieszkańców gminy Jeżów Sudecki lub członków klubów sportowych z terenu gminy. System gry zostanie ustalony przed rozpoczęciem zawodów. W sprawach spornych lub nie ujętych w regulaminie decydują organizatorzy i sędzia główny zawodów. Zawodnicy zobowiązani są do gry w strojach sportowym, obuwiu przeznaczonym na salę gimnastyczną oraz do zachowania ogólnie przyjętych zasad sportowego zachowania poszanowania rywali i punktualności.

ZAWODY DOFINANSOWYWANE SĄ ZE ŚRODKÓW GMINY JEŻÓW SUDECKI

 

Hala Sportowa

Gmina Jeżów Sudecki zrealizowała zadanie pn. „Budowa Hali Sportowej w Jeżowie Sudeckim”. Po wykonaniu projektu przez firmę MP Projekt Mirosław Pacek z Krakowa został ogłoszony przetarg w ramach którego został wyłoniony wykonawca –OZ-BUD Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Sp. z o.o. z Wrocławia i uzyskaniu pozwolenia na budow. Prace rozpoczęły się w miesiącu maju 2011 roku, a zakończone zostały w miesiącu październiku 2012 roku.

Więcej…

 

XIII Zimowe Dolnośląskie Igrzyska Integracyjne

XIII Zimowe Dolnośląskie Igrzyska Integracyjne Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, Szkół Specjalnych oraz Szkół Masowych Dzierżoniów 29.12.2012 r.

Reprezentacja Gminy złożona z uczniów Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie oraz Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim zajęła III miejsce w XIII Zimowych Dolnośląskich Igrzyskach Integracyjnych Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz Szkół Podstawowych i Gimnazjów, które odbyły się w hali sportowej OSIR Dzierżoniów 29.12.2012 r. W imprezie wzięły udział reprezentacje szkół specjalnych, ośrodków szkolno – wychowawczych, świetlicy środowiskowej oraz nasza drużyna. Zawody składały się z następujących konkurencji rekreacyjno – sportowych:

Więcej…