In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1872427

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Młodzi Modelarze-lotnicy na Start

W sobotę, 1 czerwca na lotnisku modelarskim w Bielawie odbyły się zawody  „Młodzi Modelarze -Lotnicy na start”. Lotnisko modelarskie mieści się u podnóża Łysej Góry.
Pogoda nie napawała optymizmem, gdyż padało niemal całą drogę. Na szczęście kilkanaście kilometrów przed Bielawą zaczęło się wypogadzać. Nasz bus dojeżdża na miejsce około 10.00. Po rejestracji zawodników nastąpiła odprawa. Naszą modelarnię reprezentowało 11 małych modelarzy. Podczas zawodów rozegrano trzy konkurencje m.in. konkurencja odległościowa modeli na procę, loty z holu F1A/M (Jaskółki) oraz loty z holu F1A, popularne A jedynki. Zawodnicy w każdej konkurencji mieli do wykonania po trzy loty konkursowe.
Nasi modelarze wystartowali w kategorii modeli na procę oraz F1A/M.

Więcej…

 

Modelarski ślad na targach turystycznych „TOURTEC 2013”

W dniach 10-11 maja 2013r. w Jeleniej Górze na Placu Ratuszowym zostały zorganizowane po raz piętnasty międzynarodowe targi turystyczne Tourtec’2013. Organizatorem targów był Wydział Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.
Na targach pojawiło się 158 wystawców wystawców Polski, Niemiec, Czech a nawet z Ekwadoru.

Więcej…

 

II Edycję Czasówek Karkonoskich na trasie Jeżów Sudecki - Góra Szybowcowa

Dnia 8 czerwca 2013 roku Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów zaprasza na II Edycję Czasówek Karkonoskich na trasie Jeżów Sudecki - Góra Szybowcowa - regulamin

 

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Czernicy

Dnia 4 maja 2013r. nastąpiło uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Czernicy  po zakończeniu realizacji zadania pn. „Remont budynku świetlicy wiejskiej w Czernicy, w Gminie Jeżów Sudecki” – projekt realizowany w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju PROW na lata 2007-2013 - Odnowa i rozwój wsi”.
Program wyglądał następująco: Przywitanie i przedstawienie zaproszonych , przybyłych gości:  P.Wójta Gminy Edwarda Dudka, Przewodniczącego Rady Gminy P.Artura Smolarka, P.Skarbnik Martę Kędziorek, P.Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernicy Joannę Cimosz-Nowak, P.Bożenę Matuszewską, Państwa Radnych, Sołtysów, Przewodniczących Rad Sołeckich , Grono Pedagogiczne SP w Czernicy, sponsorów oraz wszystkich zebranych mieszkańców Czernicy.

Więcej…

 

Szkoła Podstawowa w Czernicy po raz kolejny okrzyknięta zwycięzcą!

Niemcy to nasz sąsiad i partner, dzieli nas od niego zaledwie kilkadziesiąt kilometrów. Otworzyły one dla nas nie tylko rynek pracy, ale i stworzyły możliwości  kształcenia naszych dzieci. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszego regionu dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernicy pani Joanna Cimosz – Nowak stworzyła w naszej szkole odpowiednie warunki do rozbudzania i rozwijania zainteresowań językiem niemieckim.

Dzięki temu, od 3 lat, szkoła bierze czynny udział w projekcie, do którego przystąpiły również szkoły podstawowe z: Sosnówki, Kostrzycy, Kowar, Karpacza, Mysłakowic i Łomnicy.

Więcej…

 

Dni Jeżowa Sudeckiego - 2013

Zapraszamy na dni Jeżówa Sudeckiego - Plakat

 

OGŁOSZENIE

Zgodnie z § 24, ust. 1 i  2 Statutu Sołectwa Janówek zwołuję  zebranie wiejskie dnia  27 maja 2013 r. - poniedziałek o godzinie 18.00 w barze „U GRUBEGO”  –  Janówek 1 A

Porządek zebrania:

  1. Otwarcie zebrania i stwierdzenie kworum.
  2. Wybór przewodniczącego zebrania.
  3. Poinformowanie o rezygnacji z funkcji Sołtysa Sołectwa oraz przeprowadzenie wyborów Sołtysa.
  4. Sprawy różne.

W przypadku braku wymaganego kworum w Statucie Sołectwa na zebraniu o godzinie 1800 tj. ¼ uprawnionych do głosowania mieszkańców Sołectwa - Zebranie odbędzie się w II terminie o godz. 18:15   - 27 maja 2013 roku bez względu na liczbę zebranych.

Zapraszam mieszkańców do uczestnictwa w Zebraniu Wiejskim.

Wójt Gminy Edward Dudek                                                  

 

Spotkanie modelarskie na Górze Szybowcowej

W ubiegłą sobotę 11.05.2013r. na Górze Szybowcowej odbyło się spotkanie młodych modelarzy. Na górę zabrane zostały latawce, jakie dzieci przygotowały na zajęciach modelarskich. Warunki atmosferyczne, lekkie opady deszczu oraz brak wiatru nie pozwoliły wzbić się kolorowym latawcom w powietrze to czas, jaki opiekunowie zorganizowali dla dzieci w ramach zajęć modelarski został w pełni wykorzystany. Młodzi kadeci modelarstwa mieli okazję dokładnie przyjrzeć się budowie modeli latających zdalnie sterowanych.
Na lotnisku pojawiła się półmakieta legendarnego samolotu Rwd 5 oraz model szybowca treningowego, który był wystrzeliwany z gumy modelarskiej w powietrze. Każde dziecko miało okazję pokierować lecącym modelem. Dodatkową atrakcją było zrzucanie skoczka spadochronowego z modelu Rwd 5. Na niebie pojawił się też model elektro-szybowca SkyLady II, którego przywiózł i zademonstrował nasz kolega modelarz Jarosław z Jeżowa Sudeckiego.

Więcej…

 

Urząd bedzie nieczynny

ZGODNIE Z ZARZĄDZENIEM WÓJTA GMINY Nr 11/2013 Z DNIA 18 marca 2013 roku w sprawie: Rozkładu czasu pracy Urzędu Gminy  Jeżów Sudecki w 2013 roku, informuję że, dzień 31 maja 2013r.( piątek)  będzie dniem wolnym od pracy  dla Urzędu Gminy Jeżów Sudecki,
URZĄD GMINY BĘDZIE CZYNNY w dniu 08 czerwca 2013r.( sobota)
Wójt Gminy Edward  Dudek

 

KPR - STOOR BIKE EXTREME 2013 -CYKL 4 IMPREZ MTB

Regulamin

 

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów zaprasza na Majówkę w dniach 1-5 maj.

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej serdecznie zaprasza do udziału w majówce. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

1 maja (środa), godz. 16.00, Pałac Wojanów
Koncert Jelonka Brass Band
Koncert „Cztery Pory Roku” w ramach Europejskiej Sieci Kultury Młodych

3 maja (piątek), godz. 18.00, Pałac Pakoszów
Koncert „Cztery Pory Roku” w ramach Europejskiej Sieci Kultury Młodych

PIKNIK MAJOWY W BUKOWCU

W dniach 1-5 maja w Bukowcu będzie trwał majowy piknik. W godzinach od 11.00 – 19.00 czekać będzie na odwiedzających moc atrakcji. W programie znajdą się koncerty, wystawy, czynny będzie w zabytkowej stodole punkt informacji o parku. Można będzie zaopatrzyć się w mapę parku i ruszyć na wycieczkę szlakiem jego bogactwa i tajemnic. Na zwiedzających czeka wieża widokowa, z której podziwiać można okoliczny krajobraz. W dniach 3-5 maja trwać będzie kiermasz artystyczno – ogrodniczy, który będzie wzbogacony pokazami rękodzieła. Będzie grill i różne smakołyki oraz miejsca piknikowe na trawie na potrzeby naszych gości. Będzie wiele atrakcji dla dzieci, m.in. do wspólnej zabawy porwie je Klaun Rufi Rafi, a Zielony Labirynt - gigantyczna plenerowa gra planszowa dla wszystkich, dzieci i dorosłych czekać będzie na osoby zainteresowane botaniką i sztuką. Uczestnicy przemierzając labirynt, poznają charakterystykę i symbolikę roślin, które odegrały ważną rolę w kulturze, a szczególnie w sztuce. Na wszystkie wydarzenia wstęp będzie jak zawsze wolny. Zapraszamy uczestników do przyjazdu do Bukowca z własnymi kocami, leżakami i koszami piknikowymi.

1 maja (środa), godz. 14.00, Park w Bukowcu - pergola
Występy Klauna RUFI RAFI

3 maja (piątek), Park w Bukowcu – pergola i zabytkowa stodoła
godz. 14.00 - Występy Klauna RUFI RAFI
godz. 16.00 - „U Studni” - koncert poezji śpiewanej muzyków
STAREGO DOBREGO MAŁŻEŃSTWA

4 maja (sobota), Park w Bukowcu – zabytkowa stodoła
godz. 14.00 - Występy Klauna RUFI RAFI
godz. 16.00 - Koncert zespołu COCOTIER (folk, jazz, blues)

5 maja (niedziela), Park w Bukowcu – zabytkowa stodoła
godz. 16.00 - Koncert krakowskich klezmerów NAZZAER

 

Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 02.03.2012 r. w Jeżowie Sudeckim rozegrano IV Turniej Tenisa Stołowego
o puchar SOŁTYSAWSI JEŻÓW SUDECKI. Organizatorem turnieju byli:

• Rada Sołecka wsi Jeżów Sudecki
• Zespół Szkól w Jeżowie Sudeckim
• Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Jeżowie Sudeckim

Więcej…

 

Konkurs „Działaj Lokalnie” 2013

Stowarzyszenie Kaczawskie z dniem 2 kwietnia 2013 ogłasza nabór wniosków do Programu „Działaj Lokalnie” na terenie Partnerstwa Kaczawskiego.

W VIII edycji Programu „Działaj Lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Konkurs jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Więcej…

 

- Informacja z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w spr. procesu wyłączania naziemnej telewizji analogowej.

więcej