In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1704631

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Sukces nauczycieli w drużynowym turnieju tenisa stołowego

W dniu 3.03.2012 w  sali przy ul. Leśnej w Zespole Szkół Licealnych i Usługowych  został rozegrany turniej tenisa stołowego dla nauczycieli, administracji  i obsługi placówek oświatowych . Turniej organizowany jest w ramach LIGI MOS-u dla pracowników oświaty  a walka toczy się o tytuł najbardziej usportowionej placówki oświatowej.  W turnieju udział wzięło 8 drużyn. Naszą gminę reprezentowali nauczyciele wf  Zbigniew Sos i Andrzej Zaremba, którzy po wygraniu meczy w swojej grupie, półfinału i finału zajęli I miejsce

 • I miejsce ZS Jeżów Sudecki
 • II miejsce GZS Janowice Wielkie
 • III miejsce  Zespół Szkól Technicznych „Mechanik”
 

Rozgrywki szachowe

Relacja i wyniki z mistrzostw  powiatowego zrzeszenia LZS Jelenia Góra  w szachach indywidualnych.

Więcej…

 

Ogłoszenie o naborze wniosków

regulamin , budżet , wniosek

 

Nasz bal karnawałowy w Jeżowie Sudeckim

13 stycznia 2012 roku rozpoczął się dla naszych dzieci bardzo bajkowo. Od samego rana prószył  śnieg tworząc piękny zimowy pejzaż. W takiej zimowej scenerii nasi mali mieszkańcy oczekiwali na swój bal karnawałowy połączony z wizytą Świętego Mikołaja.
Pragnąc wywołać uśmiech na twarzach naszych dzieci Stowarzyszenie Sołectwo Jeżów Sudecki, Rada Sołecka i Rada Rodziców zorganizowała już po raz trzeci wspólną karnawałową imprezę.

Więcej…

 

Mistrzostwa Gminy i Powiatu Jeleniogórskiego w Szachach

GLKS „Jeżów Sudecki” oraz PZ LZS w Jeleniej Górze zapraszają mieszkańców gminy na turniej szachowy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Siedlęcinie.

Termin: 04.03.2012 r. godz. 10:00 – zapisy do 945

Miejsce: Siedlęcin, Dom Ludowy, ul. Długa 22 / wejście od parkingu /

Kategorie wiekowe:

- Junior młodsi - 1988 i młodsi
- Junior - 1997 – 94 r.
- Senior - 1993 I starsi

Turniej odbędzie się w kategoriach osobno dla dziewcząt i chłopców.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody honorowe.

 

Wspinaczka w Jeżowie Sudeckim przez cały rok

Amatorzy wspinaczki mają powód do radości. W naszej gminie  przy ul. Polnej 30 została otwarta Hala Wspinaczkowa „Pochylnia”. Oferta skierowana jest zarówno do zaprawionych miłośników wspinaczki, jak również dla osób stawiających pierwsze kroki w tym sporcie między innymi  dla dzieci i młodzieży.

Więcej…

 

Koncert Karnawałowy w Dziwiszowie

Dnia 19 lutego 2012 roku w sali Domu Ludowego w Dziwiszowie odbył się Koncert Karnawałowy w wykonaniu  Zespołu  kameralnego „A QUATTRO”,
Zespół w składzie:

 • Janusz Nykiel  - I skrzypce
 • Irina Mowlian - II skrzypce
 • Barbara Pukalska  - altówka
 • Małgorzata Golian  - wiolonczela
 • Andrzej Zwarycz - klarnet

Więcej…

 

1% podatku dla Klaudii

Dzień dobry. Nazywam się Ewelina Kwiecińska, jestem mamą 10-letniej Klaudii, urodzonej w 6 miesiącu ciąży, która choruje na retinopatię wcześniaczą Klaudia jest osobą prawie niewidomą, intelektualnie rozwija się bardzo dobrze, jej największym problemem jest bardzo słabe widzenie. Klaudia chodzi do szkoły masowej, uczy się języka Brailla.  Jest w IV klasie szkoły podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze. Niedawno znalazłam dla Klaudii klinikę w Chinach, która daje nam nadzieję na poprawę widzenia Klaudii, poprzez zabiegi iniekcji komórek macierzystych. Koszt takiego wyjazdu to około 100 000 zł, niestety codzienne trudności i koszty jakie ponosimy, żeby Klaudia miała szansę na w miarę normalne życie, zakup sprzętu, dojazdy na dodatkowe zajęcia itp., powodują, że nie mamy takiej kwoty i mamy małe szanse na samodzielne uzbieranie takiej sumy.

Więcej…

 

FERIE ZIMOWE - SIEDLĘCIN 2012

W dniach od 16.01.2012 – 27.01.2012 roku w sali Domu Ludowego odbywały się zajęcia przeznaczone dla dzieci ze szkoły podstawowej mieszkających w Siedlęcinie. Zróżnicowanie wieku spowodowało, że prowadzący zajęcia musieli podjąć szereg działań, aby każde dziecko mogło ciekawie i przyjemnie spędzić ten czas. Zgodnie z charakterem zimowiska, jednym z głównych celów zajęć były tematy związane z profilaktyką w zakresie zachowań agresywnych, nadużywania alkoholu. Zajęcia prowadzone były w taki sposób, by poprzez zabawy, gry, inscenizacje stworzyć dziecku korzystne warunki rozwoju. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. W zajęciach uczestniczyło średnio 26 osób. Każde zajęcia planowane były tak, aby uwzględniały cele zarówno całej grupy, jak i poszczególnych uczestników. Dzieci korzystały z drugiego śniadania oraz słodkiego poczęstunku. Oferta zajęć była bardzo bogata. Dzieci miały możliwość brania udziału w następujących zajęciach:

Więcej…

 

Spotkanie informacyjne

Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Ducha Gór serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dnia 21.02.2012 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Jeżowie Sudeckim, ul. Długa 63. Na spotkaniu uzyskacie Państwo informacje na temat możliwości pozyskania dofinansowania w ramach Programu Restrukturyzacji Obszarów Wiejskich. O wsparcie finansowe starać się mogą organizacje pozarządowe, osoby prywatne, właściciele firm, rolnicy oraz instytucje z Państwa Gminy. Organizatorem spotkania jest Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór oraz Urząd Gminy Jeżów Sudecki.  Omówione zostaną następujące działania:

Więcej…

 

Spotkania szkoleniowe

W związku ze zbliżającymi się terminami naborów wniosków w ramach działania „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju”, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 Oś 4 – LEADER, za pośrednictwem LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA PARTNERSTWO DUCHA GÓR :

 • Małe Projekty
 • Odnowa i rozwój wsi
 • Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej
 • Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnych szkoleniach i spotkaniach doradczych organizowanych przez Lokalną Grupę Działania – Partnerstwo Ducha Gór. więcej

 

" Z ogrodu Ducha Gór - konkurs wiedzy o obszarze LGD Partnerstwo Ducha Gór".

Konkurs jest adresowany do dzieci ze wszystkich klas szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Konkurs będzie obejmował wiedzę na temat obszaru pięciu gmin wchodzących w skład LGD Partnerstwo Ducha Gór czyli gminy Janowice Wieljue, Jeżów Sudecki, Karpacz, Mysłakowice oraz Podgórzyn. Szczegółowe informacje na temat przebiegu konkursu znajdują się w regulaminie www

 1. plik wzór pisma do szkoł
 2. plik karta zgłoszeniowa szkoły podstawowe
 3. plik karta zgłoszeniowa gimnazja
 

Koncert karnałowy

Serdecznie zapraszamy na Koncert Karnawałowy w wykonaniu  Zespołu  kameralnego „A QUATTRO”, który   odbędzie się dnia 19 lutego 2012 r. (niedziela) o godzinie 17-tej w Sali Domu Ludowego w Dziwiszowie .

Więcej…

 

Zimowisko w Jeżowie Sudeckim

Podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Jeżowie Sudeckim zorganizowano zimowisko finansowane  z budżetu gminy w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli Izabelę Galas – Ziętal, Joannę Słabicką, Joannę Miszczak – Grondowy oraz Dagmarę Chomę. W zajęciach uczestniczyło 24 uczniów z klas I-VI. W ciągu dwóch tygodni dzieci brały udział w różnego rodzaju zajęciach:

Więcej…